Šilutiškiai dalyvavo išankstiniuose balsavimuose

2016-10-21, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Šilutės rajono savivaldybės patalpose vyko išankstinis balsavimas. Rinkėjus su šypsenomis priėmė Šilutės rinkimų apygardos komisija.
Šilutės rajono savivaldybės patalpose vyko išankstinis balsavimas. Rinkėjus su šypsenomis priėmė Šilutės rinkimų apygardos komisija.

Trečiadienį bei ketvirtadienį vyko išankstinis balsavimas Seimo rinkimų antrajame ture, kuris vyko 68 vienmandatėse šalies apygardose. Šilutės rinkimų apygardoje II turo išankstinių rinkimų metu rinkėjai skubėjo prie balsadėžių.

Per pirmąjį rinkimų turą dabartinės valdančiosios daugumos partijos smarkiai nukentėjo daugiamandatėse apygardose. Vienmandatėse rinkėjai taip pat ne vienam dabartiniam Seimo nariui parodė, kaip vertina jų darbus.

Šilutės apygardos rinkėjų sąraše – 32 512 rinkėjų. 28-ioms rajono rinkimų apylinkėms, pateikus duomenis, paaiškėjo, ką rajono rinkėjai nori matyti antrame ture. Suvedus rezultatus, paaiškėjo, jog Šilutės vienmandatėje apygardoje Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas Alfredas Stasys Nausėda su 24,27 procentais aplenkė konservatorę Sandrą Tamašauskienę, kuri surinko 17,71 procentus. Minėti du kandidatai varžysis antrame rinkimų ture.
Trečiadienį ir ketvirtadienį iš anksto buvo galima balsuoti visų šalies savivaldybių patalpose. Balsavimas vyko ir Šilutės rajono savivaldybėje.

Šilutės rinkimų apygardos pirmininkės Danguolės Dimičiukienės duomenimis,  iš anksto pirmąją dieną savo valią pareiškė 295 rinkėjai.

Ketvirtadienį prie balsadėžės atėjo 365 rinkimų teisę turintys asmenys. Iš viso savo pilietinę pareigą atliko  660 rinkėjų.

Rinkimų apygardos pirmininkė teigė, kad nebuvo užfiksuota jokių pažeidimų. Moteris džiaugėsi, kad išankstiniai rinkimai vyko sklandžiai.

Trečiadienį prasidėjo ir šiandien baigsis balsavimas specialiuose paštuose, įrengtuose gydymo, socialinės rūpybos, globos įstaigose, kariniuose daliniuose, laisvės atėmimo vietose.

Penktadienį ir šeštadienį organizuojamas išankstinis balsavimas namuose dėl ligos laikinai nedarbingiems asmenims bei 70-mečiams ir vyresniems.

Pagrindinė balsavimo diena – šis sekmadienis.

Po antrojo rinkimų turo Vyriausioji rinkimų komisija paskelbs oficialius LR Seimo rinkimų rezultatus. Tuomet paaiškės naujos kadencijos Seimo sudėtis, kuris į pirmąjį posėdį rinksis lapkričio viduryje. Pagal Lietuvos Konstituciją pirmąjį išrinkto naujo Seimo posėdį sušaukia Prezidentė. Jo metu naujieji parlamentarai dalyvaus prisaikdinimo ceremonijoje. Šalies gyventojams beliks tikėtis, jog naujoji valdžia tikrai siekia permainų, dirbs šalies gyventojų, o ne savo naudai.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!