Du ūkininkai brakonieriai nušovė stirną

2016-10-25, Stasys BIELSKIS
Šituo šautuvu buvo neteisėtai sumedžiotas stirninas. Klaipėdos RAAD nuotrauka
Šituo šautuvu buvo neteisėtai sumedžiotas stirninas. Klaipėdos RAAD nuotrauka

Aplinkos apsaugos pareigūnai, akcijos „Lašiša“ metu, vykdydami sustiprintą žuvų išteklių valstybinę kontrolę, neužmiršta ir medžiojamųjų gyvūnų apsaugos. Pagėgių krašte nustatytas jau antras šiais metais atvejis, kai neteisėtai nušaunama stirna. Šį kartą su vienu jau išdorotu stirninu įkliuvo du brakonieriai, o sučiupo juos pagėgiškių aplinkosaugininkų kolegos – Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai.

Spalio 11 dieną, apie 20 val., Pagėgių savivaldybės ūkininkai D. D. ir R. B. medžiotojų klubo „Gėgė“ plote, prie Pavilkių miško, šalia Pagėgių miesto, neteisėtai sumedžiojo, gabeno ir dorojo stirnos patiną.

Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Stanislovas Sudeikis „Šilokarčemai“ sakė, kad nušauto gyvūno negalima transportuoti, kol neįvykdyti visi privalomi veiksmai. O jiedu, prieš pradėdami gabenti nušautą stirniną, nepažymėjo, perveriant per gyvūno ausį, sumedžioto gyvūno specialios paskirties plomba. Nepažymėjo nušauto gyvūno medžioklės lape, neįrašė panaudotos licencijos numerio bei antroje medžioklės lapo pusėje - stirnos patino ragų šakų skaičiaus. „Tai nebuvo padaryta, todėl tokia medžioklė vertinama kaip brakonieriavimas. Jau ne pirmas toks atvejis, kai medžiotojai piktnaudžiauja – turi licencijas, bet jų neveria, taupo“, - teigė S. Sudeikis.

Pastaruosius du brakonierius sulaikė Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos vyresnieji specialistai Vitalijus Gutauskas ir Arūnas Tarvydas.

„Medžioklės klubo „Gėgė“ pirmininkas Robertas Uselis „Šilokarčemai“ sakė, kad vienas medžiotojas šio klubo nariu yra penkerius, kitas – jau apie dešimt metų. Toks brakonieriavimo atvejis – pirmasis „Gėgės“  klubo istorijoje. Pasak R. Uselio, kai tik teismas iš jų atims teisę medžioti, pagal klubo įstatus jie bus išbraukti iš narių sąrašo – nereikės nė visuotinio susirinkimo sprendimo.

Už neteisėtą stirnos patino sumedžiojimą, gabenimą ir dorojimą medžiotojui gresia bauda nuo 868 iki 1 737 eurų su teisės medžioti atėmimu nuo 1 iki 5 metų bei šautuvo ir transporto priemonės konfiskavimu. Už neteisėtai sumedžiotą stirnos patiną teks atlyginti 1 593 eurų žalą gamtai. O medžiotojo padėjėjui gresia tik bauda nuo 868 iki 1 737 eurų su teisės medžioti atėmimu nuo 1 iki 5 metų. Sprendimą dėl nuobaudų skyrimo priims Tauragės rajono apylinkės teismas.

Jau rašėme, kad rugpjūčio mėnesį Pagėgių savivaldybės Palumpio kaime stirniną nušovusį medžiotojų klubo „Santaka“ narį sulaikė VSAT Pagėgių rinktinės Bardinų užkardos patruliuojantys pasienio pareigūnai.


Straipsnio komentarai

medziotojas2016-12-05
A cia tik ne naktine optika kuri ir neturetu buti ant medziotojo sautuvo Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Visi brakonieriai2016-12-01
Visi tam burely tAip pat medzioja cia tik dabar miksiai visokie dejuoja :D Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Ramziui 2016-11-29
Ne ciganiecio esme cia, zmogus gal ne laiku ir ne vietoj papuole Komentaras patinka Komentaras nepatinka
ramzis2016-11-13
Šilutės RAAD darbuotojai šaunuoliai,R.B. reikėjo mėšla mesti pas cigona būtum ramiai
toliau brakonieriaves
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
ne jusu reikalas2016-11-12
neetatiniai inspektoriai :D :D :D :D juokdariai jus juokdariai :D :D :D o tu Bielski galva issitrink nesamoniu nerases :)) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
medziotojas2016-11-04
uzlipo ant greblio suzinos kaip malonu Komentaras patinka Komentaras nepatinka
tau2016-10-26
va tai smagu skundikas DD besmaugdamas kitus gavo su kitu koto galu dvigubai, dabar supras kaip būti smaugiamo kailyje, aišku gaila šeimos Komentaras patinka Komentaras nepatinka
va tau2016-10-26
Kiek žinoma tie broliukai yra neatatiniai gamtos apsaugos inspektoriai,ir Pagėgiuose jiems Ciganas užnugaris.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
va tai tau2016-10-26
Smagu girdeti kad yra inspektoriu su kuriais neina susitarti :) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?