Lietuvos valstybei prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. šauktinių

2016-10-22, Kam.lt

Spalio 21 d. Mokomojo pulko rikiuotės aikštėje Rukloje (Jonavos r.) ir Panevėžio miesto Laisvės aikštėje priesaiką Lietuvos valstybei davė per 1,3 tūkst. šių metų šaukimo  nuolatinės privlomosios pradinės karo tarnybos karių.

Rukloje prisiekė  daugiau nei po 500 karių, tarnaujančių  Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų batalione ir Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke. Panevėžyje ginti Tėvynę pasižadėjo daugiau nei 360 karių,  tarnybą pasirinkusių atlikti Karaliaus Mindaugo husarų batalione. Priesaikos žodžius ištarė ir apie 70 Krašto apsaugos savanorių pajėgas pasirinkusių karių.

Visi priesaiką davę kariai nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą pasirinko savanoriškai.

"Kario profesija - išskirtinė. Kai kalbama apie karį, kalbama ne apie mane, kalbama apie mus - apie mūsų valstybę ir bendrą mūsų visų šeimą. Sveikinu visus karius prisiekus Lietuvos Respublikai. Jūs atlikote labai prasmingą žingsnį, nusprendę atlikti tarnybą. Sveikinu Jus visus ir apkabinu, Jus broliai ir seserys,“-  ceremonijoje sakė Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono vadas pulkininkas leitenantas Eugenijus Lastauskas.

Karaliaus Mindaugo husarų batalione tarnaujantys kariai priesaiką davė Laisvės aikštėje Panevėžyje.  Į ją iškilminga eisena  kariai atžygiavo miesto gatvėmis. Čia karius pasveikino Lietuvos kariuomenės mechanizuotosios pėstininkų brigados  „Geležinis Vilkas“ vadas pulkininkas Mindaugas Steponavičius, bataliono vadovybė, artimieji ir draugai. 

Kario priesaiką Lietuvai nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai davė po kelių  pirmųjų  devynių mėnesių tarnybos savaičių. 

Pakutiniai šių metų šaukimo kariai priesaiką duos spalio 28 dieną.

2016 metų  šaukimas į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą baigtas spalio 10 d., kai  į Lietuvos kariuomenės dalinius Rukloje atvyko paskutinieji  šių metų šaukimo karo prievolininkai. Į dalinius pristatyti 3 tūkst. karių.

Apie 2017 m. šaukimo pradžią ir pabaigą planuojama paskelbti lapkričio mėnesį, tuomet bus nustatyta tiksli šaukiamųjų sąrašų sudarymo data. LR Seimo sprendimu 2017 metais į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą bus pašaukta 3500–4000 karo prievolininkų.

Devynių mėnesių trukmės nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą LR Seimas sugrąžino 2015 m. pavasarį. Tai buvo padaryta atsižvelgiant į pasikeitusią geopolitinę situaciją ir valstybės saugumui kylančias grėsmes. Sugrąžinus šauktinių tarnybą taip pat siekiama sustiprinti ir pagreitinti kariuomenės dalinių užpildymą profesinės karo tarnybos kariais, suformuoti pakankamą kariuomenės parengtąjį rezervą ir užtikrinti tinkamą piliečių pasirengimą ginti savo valstybę.

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?