Moliūgų-žibintų ir šviesos šventėje Švėkšnoje - galingo balso dainininkė iš užsienio

2016-10-24, sveksnosnaujienos.lt

Su didžiausiu malonumu pranešame, jog šių metų moliūgų-žibintų šviesos šventėje "Mes už šviesą" sulauksime aukščiausio kalibro atlikėjos iš kaimyninės Latvijos SAMANTOS TINOS.

Samanta  Tina - išskirtinio, galingo balso savininkė, ne vieno tarptautinio konkurso nugalėtoja ir prizininkė, TV projektų ,,Lietuvos balsas” bei ,,Žvaigždžių duetai” dalyvė, pelniusi Lietuvos žiūrovų simpatijas.

S.Tina dainas atlieka tiek savo gimtąja latvių kalba, tiek angliškai, tiek rusiškai, tiek lietuviškai. Atlikėjai dainas skiria ir kuria žymusis Maestro Raimonds Pauls, susižavėjęs šios atlikėjos talentu. Įspūdingas dainininkės iš Latvijos balsas jau ne kartą įvertintas įvairiuose muzikiniuose projektuose ir konkursuose.

​​S.Tina Poljakova 2010 m. Latvijos muzikos šou „O! Kartes AKADEMIJA“ (X factorius) nugalėtoja. Laimėjusi šį šou dainininkė turėjo galimybę mokytis Tech muzikos mokykloje Londone, Anglijoje. 2011 m. S.Tina dalyvavo dainų konkurse „The International Pop Music Contest,,Canorissimamente“ Italijoje ir ten užėmė I vietą. 2012 m. ji dalyvavo Baltarusijoje, Vitebsko miesto festivalyje ,,Slavianskij bazar" kartu su 20 kitų konkurentų ir taip pat laimėjo I vietą. 2012-2013 m. dalyvavo Latvijos „Eirodziesma“ atrankose ir ten finale užėmė II vietą. 2013 m. Samanta  išleido debiutinį albumą ,,Tagad esmu cita“. Tais pačiais metais ji koncertavo kareiviams, esantiems Afganistano karo zonoje. 2014 m. „Dziesma“ dainų konkurse pateko į finalą ir ten užėmė III vietą. 2014-2015 m. dalyvavo Lietuvoje vykusiame ,,Lietuvos balsas“ projekte, kuriame, sužavėjusi visus mokytojus ir žiūrovus, sėkmingai nukeliavo iki finalų. 2015-2016 m. dalyvavo Latvijoje vykusioje atrankoje į Euroviziją ,,Supernova 2016“ ir su dviem dainomis ,,Love is forever“ bei ,,We live for love“ pateko į pusfinalį, tačiau iš tolimesnės kovos pasitraukė. Tuo pačiu metu S.Tina sėkmingai dalyvavo Lietuvoje vykusiame projekte ,,Žvaigždžių duetai“ kartu su Tadu Rimgaila ir didžiajame finale užėmė II vietą. 2016 m. Samanta dalyvavo atrankoje į prestižinį „New wave“ dainų konkursą Sočyje. Atlikėja iš daugiau nei 2000 dalyvių buvo atrinkta į pusfinalį Maskvoje, kur varžėsi tarp 250 jau atrinktų dainininkų. Samanta sėkmingai įveikė ir pusfinalio barjerą bei pakliuvo tarp 16 pačių geriausiųjų. Po jos pasirodymų aukščiausius balus kėlė ir pagyrų negailėjo Filipas Kirkorovas, Ani Lorak, Igoris Krutoj, Valerijus Meladze bei kiti.

Pati S.Tina prisipažino, jog žavisi Lietuvos publika ir su nekantrumu laukia to vakaro, kuomet jai teks pasirodyti Švėkšnos moliūgų-žibintų šventėje, netgi žada atvežti latviškais motyvais paruoštą moliūgą-žibintą.

- Esate mūsų broliškos kaimynės Latvijos dainininkė, bet dažnai koncertuojate ir Lietuvoje. Kuo skiriasi latvių ir lietuvių publika?

Mano nuomone, latvių publikai yra tikrai daug ko pasimokyti iš lietuvių publikos. Lietuviai labai palaiko saviškius, nepalieka bėdoje, visada padeda. Iš pradžių, kai tik pradėjau dalyvauti  Lietuvoje TV projektuose, labai jautėsi, kad lietuviai palaiko savus, o aš juk ne vietinė. Aš jau 3 metus dalyvauju Lietuvoje TV projektuose, koncertuoju, šią vasarą turėjau apie 30 koncertų ir jau pajutau, kad lietuviai mane myli ir palaiko. Esu  laiminga ir man visada labai patinka koncertuoti Lietuvoje.

- Mūsų moliūgų-žibintų šventė, skirtingai nei Vakaruose, skiriama ne gąsdinimui, o priešingai – susikaupimui, apmąstymams liepsnelių ramumoje. Sakykite, ar Latvijoje yra panašaus pobūdžio renginių, kaip pas mus?

Ne, tokios šventės, tokio renginio Latvijoje tikrai nėra. Manau, tokios šventės labai sujungia žmones, sutelkia visus pozityviais, gerais metodais, todėl tikrai norėtųsi, kad toks renginys būtų organizuojamas ir Latvijoje. Latvijoje kai kurios šeimos švenčia Helovyno šventę, o kiti apskritai nešvenčia visai. Man labai patiko, kai sužinojau, jog šiame renginyje, ne taip, kaip Vakaruose nėra gąsdinama ir švenčiama, ši šventė ne kaip Helovynas, o ramiai, kūrybingai, skleidžiant šilumą ir šviesą.

- Pas mus visi į šventę stengiasi atsinešti moliūgą. Skaptuoją jį vietoje arba iš anksto paruošia žibintą. Ar atsivešite moliūgą iš Latvijos į Švėkšną Jūs, jei taip – kaip atrodys Jūsų žibintas, ką ketinate iš jo išskobti?

Tai man bus labai labai įdomu, aš tik mačiau kaip tai yra daroma, bet pati to niekada nedarau. Važiuosiu į Lietuvą ir tai bus man vėl kažkas naujo, man didelė garbė bus atvežti iš Latvijos moliūgą, kuris švies toje šventėje šviesiomis mintimis. Kaip tai atrodys dar nežinau, bet, manau, kartu su savo muzikantais sukursime gražų latvišką kūrinį, latvišką moliūgą.

​Primename, jog paprastai didžiulio susidomėjimo sulaukianti moliūgų-žibintų šventė „Mes už šviesą” Švėkšnoje vyks spalio 28-29 d. Tai bus jau penktasis kartas, kuomet vienas gražiausių parkų Žemaitijoje paskęs švieselių jūroje. O susikaupti kviečianti muzika turėtų perteikti ypatingą atmosferą.

Spalio 28 d.

Nuo 12 val. veiks kūrybinės moliūgų-žibintų dirbtuvės Švėkšnos tradicinių amatų centro kiemelyje (Liepų g.  25A). Čia galėsite parodyti savo išradingumą, skaptuojant savo ar organizatorių atneštus moliūgus.

Na, o jeigu moliūgą paruošite iš anksto, tuomet jį užregistruokite, ir savanorių komanda Jums pagelbės žibintą padėti į reikiamą vietą parke.

Šiek tiek pakito renginio programa, nei skelbta anksčiau “Švėkšnos naujienose”.

Žibintų įžiebimas prasidės 17 val. Sušvitus liepsnelėms, 18 val., susirinkusiems Švėkšnos parke koncertuos vienas ryškiausių tradicinio džiazo pianistų Lietuvoje, kompozitorius Saulius Šiaučiulis, Laimonas Žilys (sintezatorinė gitara) ir populiariosios klasikos grupė „Verona“, prie vilos „Genovefa“.
Tą patį vakarą 21 val. galingo balso savininkės, viešnios iš Latvijos Samantos Tinos koncertas. Samanta ant scenos žengs kartu su būgnininku Martinš Opmanis (LIVE DRUM SHOW) .

Parkas sušvis ne tik švieselėmis, sklindančiomis iš moliūgų, bet ir specialiais ugnies fakelais, šviesos instaliacijomis. 

Šventės metu vyks šventinė prekybą įvairiais suvenyrais, gardėsiais. Galėsite vietoje paskanauti kulinariniais šedevrais iš moliūgų bei sušilti, geriant kavą ar arbatą.

Spalio 29 d.

Temstant moliūgai-žibintai vėl bus uždegti, o parke skambės rami, meditacinė muzika.

Parodyk, jog dalyvausi per facebook ČIA


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Jums kada nors buvo įsisiurbusi erkė?