Pagėgiškio „laimėjimas“ – 100 eurų išmainė į 600 eurų

2016-10-30, Stasys BIELSKIS
Asocaityvi nuotrauka
Asocaityvi nuotrauka

Tauragės rajono apylinkės teisme išnagrinėta baudžiamoji byla, kurioje Pagėgių seniūnijos gyventojas V. Š. policijos kelių patruliams pasiūlė šimto eurų kyšį. Vietoj administracinės vyriškiui dar buvo iškelta ir baudžiamoji byla.

Š. m. liepos 21-ąją, apie 11 val. 19 min., Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus kelių patrulių būrio pareigūnai patikrinimui sustabdė automobilį „Opel Vectra“, kurį vairavo neblaivus V. Š. Alkoholio matuokliu jam buvo nustatytas lengvas 0,66 promilių girtumas.

Bet vyriškis, siekdamas neteisėtos paperkamų valstybės tarnautojų veikos vykdant įgaliojimus, kad nebūtų surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas ir išvengtų nuobaudos už transporto priemonės vairavimą neblaiviam, policijos pareigūnų tarnybiniame automobilyje, būdamas įspėtas dėl baudžiamosios atsakomybės už valstybės tarnautojo papirkimą, siūlė pareigūnams 100 eurų kyšį. 

V. Š. savo kaltę pripažino visiškai ir paaiškino, kad buvo išgėręs tik du butelius alaus, apsvaigęs nesijautė, todėl automobiliu važiavo į darbą. Važiuojant M. Jankaus gatve, sustabdė policijos pareigūnai.  Jis išsigando, pamanė, kad gali įpūsti, todėl prie jo priėjusio pareigūno prašė, kad nereikėtų pūsti, ir už tai pasiūlė 100 eurų. Pareigūnas perspėjo, kad siūlyti kyšio negalima, nes už tai gresia baudžiamoji atsakomybė. Jis dar kartą pasiūlė susitarti, pareigūnas vėl perspėjo ir pakvietė į tarnybinį automobilį, kur nustatė 0,66 promilių girtumą.

Tai sužinojęs, pagėgiškis dar keletą kartų prašė pareigūnų nerašyti protokolo, ir toliau siūlė jiems 100 eurų. Jis  dar kelis kartus buvo perspėtas dėl baudžiamosios atsakomybės. Jam  buvo surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas. Dėl padaryto nusikaltimo nuoširdžiai gailėjosi.

Liudytoju šioje byloje buvęs policijos patrulis G. B. ikiteisminio tyrimo metu teigė, kad nuo vairuotojo sklido stiprus alkoholio kvapas, todėl jam buvo pasiūlyta alkoholio kiekio matuokliu pasitikrinti blaivumą. Vairuotojas V. Š., išlipęs iš automobilio, iškart pasakė: „Gal nepučiam į alkotesterį“, pasiūlydamas 100 eurų kyšį. Jis perspėjo vairuotoją, kad už kyšio siūlymą policijos pareigūnui gresia baudžiamoji atsakomybė, bet pastarasis į tai nereagavo ir primygtinai siūlė pinigus. Tarnybiniame automobilyje nustačius lengvą neblaivumo laipsnį, automobilio vairuotojas V. Š. vėl pasiūlė 100 eurų kyšį, prašydamas nerašyti administracinio teisės pažeidimo protokolo. Jis vėl kelis kartus buvo perspėtas, kad už tai gresia baudžiamoji atsakomybė, bet į pareigūnų perspėjimus neragavo ir toliau siūlė pinigus.

Analogiškus parodymus ikiteisminio tyrimo metu davė ir liudytojas K. N., dirbantis  Tauragės apskrities VPK Pagėgių policijos komisariate.

Prokuroras pasiūlė kaltinamajam skirti 24 MGL dydžio baudą. Remiantis Baudžiamojo kodekso 641str. paskirtą bausmę sumažinti trečdaliu ir paskirti galutinę bausmę - 16 MGL (602,56 eurų) baudą.

Kaltinamasis dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu ir su siūloma bausme sutiko.

Teismas tokią bausmę ir paskyrė. Nustatyta, kad bauda turi būti sumokėta per du mėnesius nuo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos.

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?