Svečiuose - iliuzionistas iš Vokietijos

2016-10-27, E. Jatautaitė - Budrikienė, Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos vokiečių kalbos mokytoja.

Spalio 21dieną, penktadienio popietę, Martyno Jankaus pagrindinėje mokykloje vyko nepakartojamas reginys, tikras magijos šou su stulbinančiai meistriškais ir profesionaliais triukais scenoje, kuriuos demonstravo iliuzionistas Tobias Campoverde iš Vokietijos.

Šio projekto autoriai ir organizatoriai - Goethe’s institutas, o projekto vadovė Laura Frolovaitė, kurios sritis - ankstyvoji vaiko kalbos raida.

Kaip ir kasmet rudenį Goethe’s institutas organizuoja menininkų  turus iš Vokietijos Baltijos šalyse. Šiemet per vokiečių kalbos savaitę Lietuvoje buvo nuspręsta pasikviesti talentingąjį Tobias, kuris jau beveik dešimtmetį užsiima įvairiais sceniniais triukais, stulbinančiais įvairiausią publiką. Menininko turas yra skirtas mažiesiems vokiečių kalbos mylėtojams,  o atliekami triukai  džiugina vaikus, stiprina pažinimo motyvaciją bei skatina domėtis vokiečių kalba.

Pasirodymai buvo surengti ne tik Vilniuje, Šiauliuose, Visagine, Klaipėdoje, o taip pat ir mažesniuose miesteliuose: Kelmėje, Šilutėje. Esame dėkingi Šilutės r. vokiečių kilmės gyventojų bendrijos „Heide“ pirmininkei Gerlindai Stungurienei, kuri iškart kreipėsi į mus, M. Jankaus pagrindinę mokyklą, su pasiūlymu pabandyti  bendradarbiauti ir  populiarinti vokiečių kalbą, kurios šiandieninė situacija  tikrai prasta, o juk šią kalbą pasirinkti mes šilutiškiai tikrai turime daug priežasčių…bet apie tai gal kitą kartą.

Pasirodymas truko apie 45 minutes. Tobias jau nuo pirmų minučių šeimininkavo scenoje ir publiką stebino savo magiškai įmantriu paprastumu, šiltu ir profesionaliu bendravimu su vaikais.  

Šou metu vaikai buvo supažindinami vokiečių kalba su spalvų, kūno dalių, rūbų, gyvūnų pavadinimais, mandagumo žodeliais. Juokas ir nerealios emocijos skambėjo ir liejos garsiai viso pasirodymo metu, net mokytojai, kurie taip pat buvo įtraukti į šį pasirodymą, negalėjo atitraukti akių nuo stebukladario.

Po renginio Tobias pakvietė visus norinčius nusifotografuoti, paspausti ranką.

Laura padalino vaikams lankstinukus, kuriuose buvo gausu informacijos apie vokiečių kalbos savaitę Lietuvoje.

Prie kavos puodelio su svečiais pasidalinome įspūdžiais, išreiškėme didžiulį norą toliau bendradarbiauti su Ghote‘s institutu, o projekto vadovė pažadėjo, jog toks renginys gal taps tradiciniu. Svečiams padėkojo  ir suvenyrus įteikė mokyklos direktorius.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?