Kokias problemas į Seimą atveža A. S. Nausėda

2016-11-01

Kol kas naujai išrinkto Seimo kasdienis darbas dar neįsisuko – Vyriausioji rinkimų komisija dar nepatvirtino rinkimų rezultatų, išrinktieji seimūnai dar nedavė priesaikų. Dabar tik politinių partijų viršūnės sprendžia įvairių sąjungų bei koalicijų galimybes. Tad, prieš išvykstant į Vilnių,pavyko pakalbinti Šilutės rinkimų apygardoje išrinktą Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovą Alfredą Stasį Nausėdą.

Ketverius metus Seime šilutiškius atstovausiantis A .S. Nausėda – ūkininkas. Jis valdo 130 ha nuosavos žemės, laiko 50 karvių bandą, įvairaus prieauglio turi apie 120 „galvų“, o pats save priskiria prie smulkesnių ūkininkų. A .S. Nausėdos  ūkis – šiuolaikiškas ir modernus, jame dirba keturi žmonės. Tad naujasis Seimo narys išties turi teisę kalbėti kaimo žmonių vardu. Be to, daugelį metų jis dirbo Šilutės rajono savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus vedėju, todėl puikiai žino ir ne vieną su žemės ūkiu ar su kaimo žmonių gyvenimu susijusią problemą.

Paklaustas, kaip po rinkimų maratono jaučiasi, A .S .Nausėda buvo atviras. „Šis etapas nebuvo toks sunkus palyginti su ta atsakomybe, kuri laukia ateityje,“ – kalbėjo šilutiškis apie numatomą darbą parlamente bei dėkojo šilutiškiams, sekmadienį balsavusiems už jį. Politikas pasirengęs darbui ir, anot paties, Seime taip pat atstovaus ir rinkėjus, kurie sekmadienį balsavo už kitą kandidatę. Nuo šiol Alfredas Stasys Nausėda – visų Šilutės krašto žmonių atstovas, neskirstantis žmonių pagal partijas ar simpatijas.

Kalbėdamas apie dabartinę Seimo derybinio laikotarpio situaciją, ją apibūdino kaip sudėtingą, kai daugeliui būtina perlipti per asmenines ambicijas. „Žmonių viltys -  įdėtos į tave. Ir tu niekaip to negali atsikratyti. Vieni atstovauja vienai daliai, kiti – kitai, bet būtina surasti visumą“, – kalbėjo išrinktasis parlamentaras.

Paklausus, su kuo„valstiečiams“ būtų tikslingiausia sudaryti koaliciją, A .S. Nausėda sakė, kad   geriausias variantas – sąjunga su socialdemokratais. Pasak politiko, su konservatoriais sudėtinga – labai jau kietos ir sunkiai pajudinamos jų pozicijos.

Vis dėlto vienokį ar kitokį sprendimą turės priimti partijų viršūnės. O išlydint šilutiškių atstovą į sostinę, buvo labai įdomu sužinoti, su kokiu bent trijų pagrindinių problemų „bagažu“ į Vilnių Seime jas spręsti išvažiuoja mūsų atstovas.

Pirmoji problema, anot A .S. Nausėdos, būtinybė grįžti prie žemės naudojimo. Pasak jo, Lietuvoje pagal tiesioginę paskirtį jos naudojama tik apie 30 procentų. Likusi dalis – didžiulis neišnaudotas rezervas. Pasitikslinus, kad gal tik mūsų užliejamų pievų rajone tokia padėtis, parlamentaras paneigė, tai įvardindamas skaičiais: „Pas mus dar laikoma 0,3 sąlyginio gyvulio hektare. Tačiau yra rajonų, kur tėra tik 0,1 gyvulio. Tuo metu Europos Sąjungos vidurkis – 1,7. Tai neišnaudota potencija“.

Pagamintai žemės ūkio produkcijai būtina rasti rinkas ir ją eksportuoti. Kaip sektiną pavyzdį paminėjo Olandiją. „Valstybė nedidelė, žemė atkovota iš jūros. Bet požiūris į dirbančius žmones kitoks: ten 238 milijardus dolerių sudaro žemės ūkio eksportas. O ką mes eksportuojam?“, – retoriškai klausė A .S .Nausėda. Anot jo, į žemės ūkio rinkų paiešką aktyviai turėtų įsijungti valstybė. Taip šiandien elgiasi ir minėtos Olandijos bei daugelio kitų Europos šalių vyriausybės.

Kita problema, kurią įvardino parlamentaras – upių vandenų naudojimas. „Dabar visa tai palikta likimo valiai.Vis dėlto žmogaus ranka reikalinga. Negalima visko palikti savieigai. Jei jau dabar su valtimi nebegalima išplaukti į marias, būtina galvoti. Pamąstykime ir apie žuvį. Žinoma, pats lengviausias būdas uždrausti verslinę žvejybą. Bet reikia galvoti apie tai, kad žuvis dėl nevalomų ir neprižiūrimų upių vagų net nebeišplaukia iki aukštupio, o neršia mariose. Tad būtina problemos sprendimo ieškojimas“, – teigė A. S .Nausėda.

Tęsdamas temą apie žuvis, politikas teigė, kad turi būti sprendžiama, kaip turime elgtis su kormoranais. „Būtina apsispręsti, ar tai mūsų nacionalinis paukštis, kurį turime puoselėti ir maitinti, ar svarbiau medžiai.. Dabar dažnai atrodo, kad aplinkosauga tampa svarbi dėl aplinkosaugos, bet ne dėl žmonių, ekonomikos“, – antrą problemą apibūdino A. S. Nausėda.

Trečioji problema – mokesčiai. „Jie turi skatinti žmones dirbti, o ne bijoti imtis verslo. Užregistruoja žmogus įmonę, kad paimtų kreditą technikai įsigyti. Dar nepradėjo nieko gaminti, o jau valstybė prašo mokesčių. Duokit žmogui susiformuoti, pradėti veiklą, įsukti kažkokią apyvartą. Turėtų būti mokesčių atidėjimo mechanizmas pradedantiesiems. Ne vienas girdėjome, kai parvažiavę vyrai iš Anglijos pasakoja, kad ten trejus metus mokesčių nėra, o tave konsultuoja mokesčių inspekcija. Ir jie nelaiko tavęs priešu“, – pasakojo politikas.

Kalbėdamas apie kaimą ir gyvenimą ten, naujasis parlamentaras pateikė tokius skaičius: „Vienas dirbantis žemės ūkyje sukuria keturias darbo vietas mieste. Tai prekyba technika, trąšomis, veterinarinės paslaugos, elektros tiekimas. Ūkininkas labai didelis jos vartotojas. Statybinių medžiagų gamyba, jų pardavimas – miestiečiui to tiek nereikia. Kaimas daug visko naudoja ir tuo pačiu sukuria darbo vietas miestui“.

Apie dirbančiųjų žemės ūkyje kasdienybę pašnekovas pateikė ir daugiau faktų. „Šiandien kaime niekas su šake nebedirba, karvių rankomis nebemelžia. Traktoriai kompiuterizuoti, rodo, kaip racionaliai dirbti. Be to, kaime pagaminta produkcija perdirbama mieste. Tad nemenkinkime žemės ūkio, nemenkinkime kaimo žmonių. Tai jie sukuria darbo vietas miestiečiams“, – sakė į Vilnių besirengiantis A. S. Nausėda.Visas šias problemas jis pasirengęs spręsti, dirbamas Kaimo reikalų komitete.

Tai toli gražu ne viskas, kokias problemas bei galimus sprendimo būdus susitikus vardino į Seimą išrinktas Šilutės kaimo gyventojas, ūkininkas. Klausantis jo, beliko tik pasidžiaugti, kad apie skaudulius tikrai žino ne iš kalbų ar nuogirdų. Puikiai žinome, kad Seimas – didžiulis ir labai sudėtingas valstybės valdymo mechanizmas. Jame turi būti atidžiai ir labai atsakingai derinami įvairūs teisės aktai ne tik pagal partinius, bet ir ekonominius dėsnius. Tad, jeigu A. S. Nausėdai pavyks rasti bendraminčių, išjudinti ir išspręsti problemas, gyvenimas mūsų šalyje turėtų keistis į teigiamą pusę. Lieka tikėti, kad, į Seimą patekęs mūsų krašto atstovas, bus vertas šilutiškių jam duoto pasitikėjimo. Palinkėkime parlamentarui sėkmės ir stiprybės, sprendžiant Šilutės rajono ir visos šalies gyventojų problemas.

silaineskrastas.lt


Straipsnio komentarai

juokdarys2016-11-04
tai gal važiuok kartu apsauginiu busi Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Alfredai2016-11-03
buk atsargesnis su isireiskimais apie upiu sekluma, zuvu gimdymo problemas ir kokiame medyje nusisikti pauksciui. Tavo zentas gyvena Rusneje ant Pakalnes upes kranto, tai jam aktualu, kad Pakalnes ziotys butu isgilintos,( vienam sezonui, nes su gamta nepakariausi) o ne zuvies nerstui. Ziurek nepaslysk ir tu, kaip Komskis broli begelbedamas Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Joo2016-11-03
Soocdemai tai tie patys, tik kito kurpaliaus konservatoriai. Užtat Karbauskis sunaikins tų vagių steigtą ministeriją. Ir visus partinius varys iš darbo. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to Joo2016-11-03
Dėl Kubiliaus. Socdemai labai kritikavo kubiliaus vyriausybę, bet atėję į valdžia nei vieno punkto nepakeitė, viskas liko po senovei. Kubiliaus viriausybės ministrus visi ir dabar išvardintu, dabartinės jai niekas nepamena išsyrus Pitrėnienę. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
tam pačiam STEBĖTOJIUI IR AS 2016-11-02
kas pakels uodega jai ne pats Komentaras patinka Komentaras nepatinka
as2016-11-02
Šaunus Seimo narys. Gerbiu šį žmogų. Kaip sakoma, ŠUNYS LOJA, O KARAVANAS EINA" :) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Joo2016-11-02
STEBĖTOJUI Tu toks pats tuščias pilstytojas kaip ir Nausėda. Juk jis aiškiai pasakė ką veiks seime: saugos medžius, skaičiuos kormoranus, gilins upių vagas, nendrynuose plės gyvulininkystę. Bet jis 1000 kartų geriau nei Qbilius, nes tas, naktiniais mokesčiais, dar labiau apvogtų pamario gyventojus. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
STEBĖTOJAS2016-11-02
klausykit komentatoriai, nieko gyvenime nesat nuveikę apart tą patį mėšlą liežuviu malę. Svarbiausia jums kas diena ką nors aploti ir apdergti. Būkime dėkingi p. A.S.Nausėdai už apsisprendimą eiti į tą seimą. Nors tie patys komentatoriai pasakytų eina prie lovio. Nėra ten lovio , yra sunkus darbas su įstatymais. Šimtą kartų lengviau tą šūdiną šakę kilnoti nei skaityti ir suprasti kas parašyta tuose dokumentuose. Vėliau reikės juos priderinti prie realaus gyvenimo ir visų mūsų norų. Atsiminkime, kad ne seimo narių reikalas gatves asfaltuoti. Tą darė jau buvę ir pašalinti. Tie kurie vietoj darbo seime gatves asfaltavo, esu įsitikinęs pelnytai nušluoti. Ar ne tiesa? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
skaidrumo ir išminties2016-11-02
Norėtųsi, kad tapęs seimo nariu, kol dar yra laiko iki priesaikos, pastudijuotų šis nejaunas žmogus ir Konstituciją, gilintųsi į kitus visuomenės ugdymo dalykus. Kad nejuokintų savo neišmanymu ar tylėjimu posėdžiuose. Žurnalistai tik ir laukia naujųjų neišmanėlių...Kaip buvo paskelbtos pono kurui naudojamos valdiškos lėšos, tikrai pasitikėjimo ponu Nausėda, nepajutau. Po 18 litrų kuro 100 kilometrų- keistai atrodo. Gal visa šeima ir ūkio žmonės važinėja? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
o gal ne taip 2016-11-02
rupi baisiai musu paprastu šilutiškiu problemos seimunams jie pirma isispęs savas problemas ar ne taip buvo su KOMSKIU tik savam rate sprendė problemas o ne ko reikėjo per tiek metu ir nieko nepadarė net miestelio aplinkai gražinti net šaligatviu nesutvarkė pav link traksėdžiu kur neprykišta nagu jau daugiau kaip 50 m o smelyno stotelė baigia nugriut ten ir remontas nedarytas kaip 50 m rūpi baisiai jiem musu problemos Komentaras patinka Komentaras nepatinka
JOO2016-11-02
Apakęs! Daugiau 20 metų dirbęs žemės ūkio skyriaus vedėju , šiandien kalba kad niekas su šake nedirba, rankomis karvių nemelžia. Va, kas gaunasi kai žmogus nuo šiltos kėdės nenulipa. Didesnė pusė, ūkininkų , kurie priešingai nei jis ,neprilindo prisivogti ES paramos, šiandien dirba juodai , su mėšlinais batais ir mėšlinom šakėm,rankomis melžia karvesm už kelis centus. Kaip ir reikėjo tikėtis, dabar dirbdamas seime saugos medžius, skaičiuos kormoranus, gilins upių vagas, nendrynuose plės gyvulininkystę. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?