Didžiausia nauda Pagėgiuose – „tvarkiečiams“, o pagarba - devyniasdešimtmečiams

2016-11-07, Stasys BIELSKIS
90-ąjį jubiliejų švenčiantis Vincas Kazlauskas, gyvenantis Lumpėnuose, vis dar nestokoja jėgų ir ištvermės.
90-ąjį jubiliejų švenčiantis Vincas Kazlauskas, gyvenantis Lumpėnuose, vis dar nestokoja jėgų ir ištvermės.

Alvidas Einikis nusipelnė gyventi geriau

Pagėgių savivaldybėje ypač gerbiami žmonės... Štai Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Alvido Einikio šių metų trečiojo ketvirčio vidutinis mėnesinis darbo užmokestis (neatskaičius mokesčių) buvo 1 680 eurų. Bet juk tai nėra daug, palyginti su administracijos direktoriaus atlyginimu – 2 050 eurų, o su Pagėgių mero uždarbiu į jokią konkurenciją niekas neišdrįstų eiti – Virginijus Komskis uždirba 2 630 eurų, maždaug tiek, kaip ir paprastas Seimo narys.

Štai spalio 27-ąją vykusiame Pagėgių savivaldybės 20-ajame posėdyje A. Einikiui tikrai pasisekė, Taryba priėmė sprendimą padidinti jam priedą prie atlyginimo. Dabar jis sudarys 50 proc. pareiginės algos - apie 560 eurų per mėnesį. Per vienerius metus tokių priedų A. Einikiui bus išmokėta beveik 7 000 eurų. Tarybos opozicijos atstovai pastebėjo, jog ši suma yra daugiau nei tris kartus didesnė, nei Savivaldybės biudžete numatyta 2016-aisiais skirti smulkiajam ir vidutiniajam verslui paremti.

Tarybos narys, opozicijos lyderis Edgaras Kuturys stebėjosi, kad keista matyti tokias proporcijas, kuomet mūsų valdžia  smulkiesiems verslininkas skiria „lašą jūroje“, o savo lojalius partiečius ir toliau maitina privilegijomis. E. Kuturys suabejojo, ar šis priedas A. Einikiui skirtas už įprastą darbo krūvį viršijančias valandas. „Juk iki šiol gavo 30 proc. priedą, manau, kad to tikrai būtų pakakę šiam Savivaldybės administracijos darbuotojui už viršvalandžius. Jis tikrai daugiau nedirbs, nei dirbo iki šiol“, - teigė E. Kuturys.

„Šilokarčemai“ A. Einikio telefonu pasiteiravus, ar, jo nuomone, reikėjo didinti tą priedą dabar, kai Savivaldybė skendi skolose ir ima paskolas iš banko, nuskambėjo toks valdininko atsakymas: „Šiuo klausimu aš nediskutuoju. Toks yra Tarybos sprendimas“.

Bet ta Taryba – tai tik „tvarkiečiai - nei E. Kutrys, nei kiti opozicijos atstovai už šį sprendimą nebalsavo.  

Pagerbė tris senjorus

Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, mero patarėja Milda Jašinskaitė-Jasevičienė ir Pagėgių seniūnas Dainius Maciukevičius pasveikino 90-ąją sukaktį šventusią, Pagėgiuose gyvenančią Genę Ščiglinskienę. Svečius pasitiko senjorės dukros bei žentas.

Pastarieji džiaugėsi, kad Genė jaunystėje buvusi visame krašte grbiama ir įvertinta, sunkiai dirbusi paštininkė. Motoriniu dviračiu visus Pagėgių krašto kaimus per dieną aplankydavusi moteris buvo mylima ne tik visų ją pažinojusiųjų, bet įvertinta ir tuometės valdžios. 1975 metais jai įteiktas garbingas apdovanojimas. Apie gerus moters darbus rašė ir tuometė spauda.

Nors G. Ščiglinskienė jau sunkiai vaikščioja, tačiau yra apsupta ją mylinčių ir globojančių artimųjų.

V. Komskis ir D. Maciukevičius  palinkėjo senjorei ištvermės ir sveikatos, žadėjo susitikti per 100-ąjį jos gimtadienį, įteikė atminimo dovanas.

90-ąjį jubiliejų šventė ir Vincas Kazlauskas, gyvenantis Lumpėnuose. Jį, gimimo dieną minėjusį išvakarėse, sveikino Savivaldybės meras V. Komskis ir Lumpėnų seniūnė Danguolė Mikelienė. Jubiliatą sveikintojai rado bedirbantį kieme. Jėgų ir ištvermės nestokojančiam Vincui palinkėta dar ilgus metus išlikti tokiam pat darbščiam ir žvaliam.

Tie patys sveikintojai bei mero pavaduotojas Sigitas Stonys vyko ir į garbingą devyniasdešimtmetį švenčiančio Mamerto Bernoto namus. Jis irgi gyvena Lumpėnuose.

Senolio žentas Anatolijus palydėjo svečius pas sukaktuvininką, kuris dienas leidžia ligos patale, yra slaugomas ir, pasak seniūnės, gerai prižiūrimas.

Senolis pasakojo, jog yra dar visai neblogos nuotaikos, rytais mankštinasi, kad „sąnariai galutinai nesurambėtų“, mėgsta žiūrėti televizorių ir gyvenimu nesiskundžia.

Anais laikais apylinkės pirmininku dirbęs senolis su žmona, prieš trejetą metų išėjusia amžinybėn, susilaikė keturių vaikų. Dukra Gražina su vyru gyvena tėvų namuose, slaugo ir prižiūri ligonį, o kiti vaikai tėvuką džiugina tik atvažiuodami į svečius.

 


Straipsnio komentarai

žiūrint2016-11-08
iš šalies, Einikis turėjo būti meru...dabar jaučiasi , kad yra pamintas po padu... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
kolega2016-11-08
Šaunuolis, Edgarai. Ir toliau ,,taip kovok su niekšais". Žiūrėk ir iškovosi mero kėdę. Algą, savaime aišku, taip pat. Juolab, kad esi tam gebantis - dirbdamas Pagėgių savivaldybės administracijoj, net per 45 minučių pietų pertrauką sugebėjai ir PSPC antras pareigas užimti ir kavos atsigerti ir atlyginimą gauti, kad net meru būti neapsimokėjo. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
kuoka2016-11-08
Ilgai nepozuos Komentaras patinka Komentaras nepatinka
patyres2016-11-08
Kiaules. Bet peili valstieciai tai jau turi... :) Komentaras patinka Komentaras nepatinka