Kodėl reikia mokėti už vandenį, kuriuo nesinaudojama?

2016-11-10, Stasys BIELSKIS

Prieš septynerius metus numirus senolei, gyvenusiai Piktupėnų kaime, Mokyklos g. 3-1, jos butas paveldėjimo teise atiteko sūnui Feliksui Budrikui. Tame bute nuo to laiko niekas negyvena, bet vyriškis vis gauna sąskaitas mokėti už vandenį, nors vandentiekio skaitiklis ir nesisuka. „Kodėl aš privalau mokėti už vandenį, kuriuo nesinaudoju?“, - klausė „Šilokarčemos“ F. Budrikas, primindamas, kad neseniai gavo raginimą už keletą praleistų mėnesių susimokėti 16 eurų.

Geriamąjį vandenį tiekiančios uždarosios akcinės bendrovės „Pagėgių komunalinis ūkis“ direktorius Saugintas Vaičiūnas „Šilokarčemai“ paaiškino, kad yra privaloma mokėti abonentinį mokestį, nesvarbu, ar asmenys naudojasi vandentiekiu, ar ne.

„Jeigu žmogus vandens nenaudoja, turi atvykti pas mus, parašyti prašymą, kad būtų atjungtas vandentiekis, ir tada nemokės. Jeigu to jis nesusitvarkęs, savavališkai negaliu jam nutraukti mokėjimo, negaliu priimti kitokių sprendimų. Šiuo metu abonentinis mokestis yra 1,09 euro per mėnesį“, - pasakojo S. Vaičiūnas.

Pastarasis dar patikslino, kad įmonė tokiais atvejais stengiasi neskaičiuoti delspinigių – tokią naštą prisiima sau.


Straipsnio komentarai

snaige2017-01-20
vandentiekis pinigus moka isreikalaut is pirkeju bet neaisku kada tikrina ,vanduo rudas kaip suva
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
kuo skiriasi2016-11-14
vandens pardavėjai nuo oro pardavėjų? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
zbignevas2016-11-10
Cia chamskiu kunigaikstyste, bardakas. :) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Komedijos2016-11-10
Mokame už prekę,o ne kažkokius abonementus.Tai Duonkepiai turėtų uždėti duonos valgytojo abonementinį mokestį,melžėjai pieno produktų vartotojo mokestį ir t.t.Kiek galima akivaizdžiai apiplėšinėti žmones?Aš noriu,kad vandentiekininkai man mokėtų kas mėnesį mokestį,kad geriu jų tiekiamą vandenį. Komentaras patinka Komentaras nepatinka