Pagėgių savivaldybės gyventojas krūmus naikino degindamas padangas ir tepalą

2014-12-06, VSAT Pagėgių rinktinės inf.

Viešvilės užkardos pareigūnai sulaikė Pagėgių savivaldybės gyventoją, kuris pasienyje su Rusija degino krūmus mesdamas į juos padangas ir pildamas tepalą. Taip esą geriau įsiplieskia ugnis.

Trečiadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės Viešvilės užkardos pareigūnai patruliavo prie pat sienos su Rusija esančio Pagėgių savivaldybės Vėžininkų kaimo ribose. Šioje vietovėje yra nužymėta valstybės sienos apsaugos zona, į kurią patekti galima tik gavus VSAT leidimą.

Joje pasieniečiai pastebėjo vyrą, kuris iš netoliese stovėjusio automobilio į čia augančius krūmus buvo sukrovęs padangų. Iš tolėliau artėjantys pasieniečiai matė, kad vyras ant padangų pylė tepalą ir jį padeginėjo.

Atskubėję VSAT pareigūnai pažeidėją sulaikė. Paaiškėjo, kad tai – jokių dokumentų neturėjęs 26-erių Pagėgių savivaldybės gyventojas. Jis VSAT pareigūnams paaiškino, kad norėjo ugnimi sunaikinti savo žemėje augančius ir sparčiai plintančius krūmus, kurie mažina naudingą žemės plotą. Kadangi krūmai dabar yra apledėję ir šlapi, jie labai prastai dega. Todėl vyras sugalvojo į krūmus prikrauti gerai degančių padangų, jas apipilti greitai įsiliepsnojančiu tepalu ir visa tai padegęs atkovoti sau iš gamtos plotelį žemės.

Ugnis dar nebuvo spėjusi labai išplisti ir padaryti daug žalos. Kol pasieniečiai aiškinosi su pažeidėju, nekurstoma liepsna nuslopo savaime.

Pasieniečiai į įvykio vietą iškvietė Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Pagėgių savivaldybės agentūros pareigūnus. Šie Pagėgių savivaldybės gyventoją baus už aplinkos apsaugos reikalavimų pažeidimus.

Pagėgių savivaldybės gyventoją pasieniečiai nusivežė į Viešvilės užkardą, kur pradėjo administracinės bylos teiseną dėl Pasienio teisinio režimo taisyklių pažeidimų - dokumentų neturėjimo ir patekimo į sienos apsaugos zoną be VSAT leidimo. Atlikus formalumus ir vyrui įteikus šaukimą vėliau atvykti į užkardą bylos nagrinėjimui, pasieniečiai pažeidėją paleido.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?