Duonelės šventė

2016-11-10, Informavo Vytautas Urba, Usėnų pagrindinės mokyklos mokytojas
Nuotraukos Ernestos Gedvilaitės, 7 kl. mokinės
Nuotraukos Ernestos Gedvilaitės, 7 kl. mokinės
Prieš rudens atostogas mokykloje vyko keletas renginių: III aukšto fojė pasipuošė pradinių klasių mokinių sunešta rudens gėrybių paroda. Nudžiugino vaikų ir jų tėvelių kūrybiškumas ir išradingumas. Joje buvo galima pamatyti įvairiausių pasakų personažų, kiškių, ežių, laivų.

  Spalio 28 dieną mokykloje vyko labai gražus renginys. Į aktų salę susirinkę ikimokyklinės grupės „Boružėlė“ vaikučiai (auklėtojos Agnė Žičkuvienė, Sandra Glebienė, auklėtojo padėjėja Silvija Arnašienė), priešmokyklinio ugdymo grupės auklėtiniai su auklėtoja Danute Overlingiene ir renginio sumanytoja muzikos mokytoja Zosė Židackienė pakvietė visus į etninės kultūros renginį – „Duonelės šventę“.  Šventę pradėjo ketvirtokai, į salę iškilmingai įnešę ir ant stalo garbingoje vietoje padėję duonos kepalą. Mokiniai vardijo patarles, priežodžius apie duoną, minė mįsles, minkles, o kiekvienas salėje sėdėjęs ir pasakęs teisingą atsakymą buvo apdovanojamas – už tai jam ant kaklo  šventės vedėjai užkabindavo riestainį.

Žmonės nuo seno garbino duoną. Kol jos kepalėlis atkeliaudavo ant stalo, laukė ilgas ir sunkus procesas. Juk duonelė ne vėju ateina... Apie tai prisiminimais pasidalino penktos klasės mokinės Austėjos Virbalaitės močiutė Adelė. Daug gražių žodžių apie šį lietuviams svarbiausią ir seniausią maistą pasakė mokytoja Z. Židackienė. Šventės metu netrūko žaidimų ir dainelių. Mažieji ugdytiniai kvietė savo mamytes į ratelį ir mokė, kaip duonelę reikia sėti, malti, kepti ir sviestelį ant jos  tepti, žaidė žaidimą „Maišas yra, grūdai byra“.

Šventės pabaigoje duonelė buvo gražiai supjaustyta, ja pavaišinti visi susirinkusieji. Ragaujantieji negailėjo pagyrų duonos skoniui ir vis neskubėjo skirstytis.

Renginys pavyko. Jis parodė, kad vaikai domisi gimtojo krašto praeitimi, kultūros paveldo vertybėmis, moko gražiai ir prasmingai bendrauti su vyresniosios kartos atstovais, o etninės kultūros ugdymas mūsų mokykloje užima deramą vietą.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?