Pagėgių seniūnijoje – naujas etatas ir lėšų švaistymas?

2016-11-20, Stasys BIELSKIS
Pagėgių seniūnijos sporto metodininkas P. Juodis (dešinėje) galėtų pretenduoti į rečiausių profesijų atstovo nominaciją.
Pagėgių seniūnijos sporto metodininkas P. Juodis (dešinėje) galėtų pretenduoti į rečiausių profesijų atstovo nominaciją.

Pagėgių savivaldybės tarybos opozicijos lyderis Edgaras Kuturys „Šilokarčemai“ parašė laišką prašydamas pratęsti rubriką „Kaip gera „tvarkiečiams“ Pagėgiuose“. Šį kartą Tarybos opozicijos atstovas nerimauja dėl lėšų – visų mokesčių mokėtojų pinigų – švaistymo.

„Graudu ir gaila žiūrėti, kas dedasi Pagėgių savivaldybėje ir kam leidžiami mokesčių mokėtojų pinigai, - rašo E. Kuturys. - Savivaldybės valdantieji vis ima paskolas ir tuo pačiu steigia naujus etatus. Rugpjūčio mėnesį įsteigtas dar vienas naujas etatas nežinia kam ir už ką, nors Pagėgių savivaldybė pirmauja pagal valdininkų skaičių Lietuvoje. Pagėgių seniūnijoje įsteigtas sporto metodininko etatas, nors didžiuliai pinigai skiriami VšĮ „Sporto ir turizmo centras“ išlaikyti ir kuris privalo rūpintis sportu savivaldybėje.

Atkreipkite dėmesį, kokios funkcijos ir klaidos yra pareigybės aprašyme. O šio darbuotojo atsakomybė  - beribė, kadangi Pranas Juodis privalės atsakyti už įstatymų ir kitų teisės aktų teisingumą. Be to, Pagėgiuose esančių mokyklų direktoriai galės kviesti P. Juodį valyti prišiukšlintas sales, nes pati seniūnija jų neturi. Va, taip gimsta naujos pareigybės, nors nežinoma, ar jos tikrai reikalingos. O kur žiūri Savivaldybės administracijos direktorė, tvirtindama tokį pareigybės aprašymą?“.

Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, „Šilokarčemai“ pasidomėjus jo nuomonės, ar Pagėgių seniūnijai taip jau labai reikėjo sporto metodininko, nes juk ir lėšos eikvojamos, atsakė: „Ar baisiai reikėjo to ar to žmogaus? Mes esame valdantieji - mes ir sprendžiame. O E. Kuturys yra tik „špilkiuotojas“. Pasak mero, ne Taryba sugalvojo tokį sporto metodininko etatą, o seniūnas.

Pagėgių seniūnas Dainius Maciukevičius „Šilokarčemai“ teigė, kad berods keturiolika šalies savivaldybių turi sporto metodininkų etatus. Kaip pavyzdį pateikė Radviliškio rajono savivaldybę, kurios kiekvienoje seniūnijoje yra po sporto metodininką.  D. Maciukevičiaus teigimu, pagėgiškis P. Juodis dirba tik puse etato.

Pasidomėjome, ar tikrai Radviliškio rajonas yra toks turtingas sporto metodininkais. Šios savivaldybės interneto svetainės seniūnijų darbuotojų sąrašuose nurodyti kultūros namų specialistų, valytojų ir net kapinių prižiūrėtojų kontaktai. Bet rasti sporto metodininką nepavyko nė vienoje seniūnijoje.

Šilutės seniūnijos, kuri pagal gyventojų skaičių yra maždaug šešis kartus didesnė už Pagėgių seniūniją, šeimininkas Raimondas Steponkus „Šilokarčemai“ patvirtino, kad sporto metodininko etato čia tikrai nėra.

Ir ką bepridursi – panašu, kad Pagėgiai yra turtingesni už Šilutę...


Straipsnio komentarai

zbignevas,,, Patyrusiam2016-12-07
,, Karmano- kvalifikacija tokia keli metai milicininko,ir keli metai kalejimo, ir visas gyvenimelis pragertas, :) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Padėjėjas2016-11-23
Tai dabar visa Ostapo Benderio komanda įdarbinta.Aš galvodavau,ką "karmanas" savo rudam portfelį prieš rinkimus neša:nuo vieno namo prie kito,iš vienos gatvės į kitą.Atsiprašau,kad labai blogai tada pagalvojau:-pakeitė "šveicarą",tas ankščiau taip vaikščiojo....O pasirodo,dalino sportines metodikas,tai pagirtina,nes paprasti žmonės Pagėgiuose niekada aktyviai nesportavo...Jeigu rimtai, Pagėgių seniūnas Mackevičius priimdamas šitą asmenį į seniūniją spjovė visai Pagėgių savivaldybės visuomenei į veidą.Suprantama,kad tai atsidėkojimas už darbą per rinkimus,bet tai yra žemiau visų dorovinių ir moralinių normų. Komskiai galėjo jį įsidarbinti savo privačioje firmoje,juk apyvartos milijoninės,lėšų sočiai....Galvojau apie Pagėgių seniūną geriau... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
ramzis2016-11-21
Pagėgiai!!!!!!!!! tvarkiečių gauja kuria darbo vietas valstybinėje įmonėje tokiems kaip juodis,šveicaras.........kurie turi aukščiausią platintojo,pirkėjo,kišenvagio kategoriją.Maciukevičius pasiūlė???????????? o už nuopelnus atlyginimai oooooooooooooo Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Patyres2016-11-21
gal galetumet paviesinti to ,,metodininko'' kavalifikacijas, atestacijas ir sporto pasiekimus?.. Kaliningrado univeru spravkes netinka. :)) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
jo2016-11-20
Karmanas litrabolininkas o ne sportininkas. :) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
jus net neisivaizduojat 2016-11-20
bet užtai KOMSKIUI kiek į kišene krenta pinigu Komentaras patinka Komentaras nepatinka