Minijos medkirčiai „darbavosi“ teisėtai

2016-11-14, Lijana JAGINTAVIČIENĖ

Medkirčių istorija žinoma nuo 2010-ųjų. Šiandien jie gali švęsti pergalę. Už gamtai padarytą žalą neteks atsakyti.

UAB „Šilutės polderiams“, vykdant iš Europos Sąjungos fondų finansuojamo Minijos kaimo krantinių sutvarkymo projekto paruošiamuosius darbus, buvo iškirsti medžiai Minijos upės pakrantėje. Leidimą kirsti medžius išdavė Kintų seniūnas Antanas Kližentis.

Dėl sunaikintų medžių kilo skandalas. Todėl netrukus iš Nemuno deltos regioninio parko direktoriaus pareigų buvo atleistas Nerijus Gricevičius. Darbovietę teko palikti ir bendrovės “Šilutės polderiai” vadovui Rimantui Liatukui.

Šilutės rajono apylinkės teismo teisėja Virgina Pankauskienė išnagrinėjo baudžiamąją bylą ir šių metų vasario 23 dieną paskelbė verdiktą – medkirčiai išteisinti.

Į teismą su civiliniu ieškiniu kreipėsi Klaipėdos apygardos prokuratūra. Ją apie galimą savivaliavimą draustinyje informavo tuometis Kultūros paveldo departamento Klaipėdos regioninio padalinio vadovas Naglis Puteikis.

Klaipėdos apygardos teismas sulaukė Kultūros paveldo departamento ir prokuratūros atstovų apeliacinio skundo. Tačiau jis buvo atmestas, palikta galioti Šilutės rajono apylinkės teismo nutartis. O tai reiškia, kad kaltinamieji dėl saugomos teritorijos suniokojimo Minijos kaime išteisinti.

Kintų seniūnas A. Kližentis bei medžius iškirtusi UAB “Šilutės polderiai” ir jos buvęs įmonės vadovas Darius Valeika – išteisinti.

Primename, medžiai augo saugomoje teritorijoje, tačiau ne bet kur, o ant polderių pylimų. Todėl jų pašalinimas nuo jų - teisėtas.

 


Straipsnio komentarai

tadozas2016-11-14
Dėl sunaikintų medžių kilo skandalas. Todėl netrukus iš Nemuno deltos regioninio parko direktoriaus pareigų buvo atleistas Nerijus Gricevičius. Darbovietę teko palikti ir bendrovės “Šilutės polderiai” vadovui Rimantui Liatukui. Nu ka db paduos valstybe y teisma del neteiseto atleidimo is darbo, nu ir ka vel uz mokesciu moketoju pinigus atsibashliuos:) komedija:)) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?