Lenkijos rotacinių pajėgų kariai treniruojasi Lietuvoje

2016-11-11, kam.lt

Tęsiant NATO Aljanso sutartas saugumo patikinimo priemones, šią savaitę rotacinių pajėgų kariai iš Lenkijos kariuomenės 17-osios mechanizuotosios pėstininkų brigados 15-ojo ulonų bataliono pradėjo intensyvias treniruotes Generolo Silvestro Žukausko poligone (Švenčionių r.).

Poligone įrengtame treniruočių komplekse „Mūšis mieste“ apie 150 rotacinės kuopos karių tobulina gynybos ir puolimo operacijų veiksmus.

Lapkričio 6 d. į Lietuvą atvykusi Lenkijos 15-ojo ulonų bataliono karių kuopa dislokuota Generolo Silvestro Žukausko poligone. Lenkijos kariai, kartu su Lietuvos ir dar devynių NATO ir partnerių šalių kariais lapkričio 20–gruodžio 2 d. dalyvaus Lietuvoje vyksiančiose tarptautinėse pratybose „Iron Sword 2016“ (liet. „Geležinis kardas“).

Lenkijos kariai pratyboms atsigabeno kelių modifikacijų šarvuočius ROSOMAK, kitos kovinės paramos techniką ir ginkluotės. Lenkijos karių kuopa iš kito tos pačios brigados bataliono Lietuvoje jau treniravosi šių metų rugpjūčio mėnesį.

Sąjungininkų karinių pajėgumų buvimas yra labai svarbus Lietuvai ir visam Baltijos regionui. Lietuvai savarankiškai stiprinant nacionalinius pajėgumus, Portugalijos, Lenkijos, JAV ir kitų sąjungininkų visapusė parama itin svarbi stiprinant gynybinius Lietuvos pajėgumus. Treniruojantis kartu su kitų šalių partneriais ne tik stiprinama mūsų bendra sąveika ir pasirengimas reaguoti karinės agresijos atveju, bet kartu suteikiama puiki galimybė mūsų kariams įgyti naujos patirties ir karinių įgūdžių. Sąjungininkų buvimas mūsų regione rodo, kad Lietuva kartu su kitomis NATO šalimis yra vieningos ir pasiruošusios kartu apginti NATO teritoriją.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?