Vyriausybė suteikė „Sodrai“ trumpalaikę paskolą atsiskaityti su kreditoriais

2016-11-15, finmin.lrv.lt

Vyriausybė pritarė siūlymui suteikti Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybai („Sodra“) beprocentę beveik 90 mln. eurų paskolą skoliniams įsipareigojimams vykdyti. Finansų ministerija informuoja, kad šios paskolos suteikimui iš valstybės vardu pasiskolintų lėšų yra pritarusi ir Valstybinė paskolų komisija.

Minėta suma skolinama iki 2018 m. lapkričio 30 d., lėšos bus panaudotos ankstesnėms iš komercinių bankų „Sodros“ paimtoms paskoloms grąžinti.

Nulio procentų palūkanų norma nustatyta Valstybės perskolinamų paskolų ir valstybės garantijų teikimo, suteiktų perskolinamų paskolų grąžinimo ir valstybės garantijų administravimo taisyklėse.

Pagal atnaujintą šių metų pinigų srautų prognozę, planuojamos „Sodros“ išlaidos bus 733,8 mln. eurų didesnės nei įplaukos.

Spalio 1 d. duomenimis, bendra SODROS skolinių įsipareigojimų suma siekė 3 mlrd. 746 mln. eurų - Vyriausybė buvo paskolinusi 3 mlrd. 356 mln. eurų, komerciniai bankai – 390 mln. eurų.


Straipsnio komentarai

a r n e 2016-11-15
sodra šitiek tūkstančiu sutaupė tai kur tie pinigai plaukia ponuliam į kišenes taip gaunasi iš visu socialiai remtinu žmoniu o vis dejuoja po to reikia skolytis nes sodra bankrutuoja vis jai negana nes dar kokia sekretorė ar dar koks direktoriaus meilužė nama nepasistatė Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?