Pagėgiškiai į amžinojo poilsio vietą jau gali keliauti naujai asfaltuota gatve

2016-11-19, Stasys BIELSKIS
M. Jankaus gatvė iki kapinių buvo išasfaltuota todėl, kad to labai siekė Lietuvai pagražinti draugijos Pagėgių skyrius.
M. Jankaus gatvė iki kapinių buvo išasfaltuota todėl, kad to labai siekė Lietuvai pagražinti draugijos Pagėgių skyrius.
Prieš Vėlines Pagėgiuose baigta asfaltuoti M. Jankaus gatvė. Asfaltas paklotas maždaug dviejų kilometrų atkarpoje. Pagėgiškiai džiaugiasi, jog dabar į kapines - ir senąsias, ir naująsias - jau gali „nusikratyti“ (ir gyvi, ir mirusieji) ne duobėtu žvyrkeliu, o nuvažiuoti nauju asfaltu. Ir, galbūt, nedaugelis žino, kad už naująjį kelią turėtų būti dėkingi ne savivaldybės valdžiai, o Lietuvai pagražinti draugijos Pagėgių skyriaus pirmininkei Onai Poškienei.

„Šilokarčemos“ pakalbinta Lietuvai pagražinti draugijos Pagėgių skyriaus pirmininkė O. Poškienė sakė, jog ne tik gatvė išasfaltuota – naujosiose kapinėse jau ir apšvietimas sutvarkytas, veikia vandentiekis.

„Būtinybė išasfaltuoti M. Jankaus gatvę buvo tik mano iniciatyva, - pasakojo O. Poškienė. – Kai tik susitikdavau merą, vis jo klausdavau: „Kiek gali žmonės kentėti? Ir vieškelis, ir dulkės... Juk vieškelis ir lieka vieškeliu. Tai paskui jau meras juokaudavo: „Na, negaliu aš tavęs matyti“. Ir mero patarėjas Bronislovas Budvytis mano minčiai pritarė“.

O. Poškienė sakė, kad Lietuvai pagražinti draugijos darbai Pagėgiuose yra labai dideli. Draugija veikia jau dvidešimt metų. „Pradėjome nuo Pagėgių tvarkymo, gražinimo, turime moterų ansamblį „Žilvitis“, kuris dalyvauja visose šventėse, renginiuose. Esame įvairių parodų dalyviai, padedame seniems žmonėms, surenkame jiems lauknešėlius iš įvairių rankdarbių. Važinėjame ir į Rambyną – į Bitėnų kapines. Tikrai daug įvairių darbų“.

Štai praėjusią savaitę draugijos nariai Pagėgių savivaldybės viešojoje bibliotekoje dalyvavo renginyje „Lietuvių bendruomenė Šveicarijoje“. Buvo atvykusi šios bendruomenės pirmininkė, buvusi pagėgiškė. O artimiausias draugijos užsiėmimas bus dalyvavimas kalėdinėje mugėje. Moterys keps pyragus, juos perkantieji pinigus mes į draugijos aukų dėžutę, paskui jie bus išdalinti visiškai vienišiems seneliams, kurių Pagėgiuose yra vienuolika. Tokiu būdu jie galės pasiruošti šventinį kalėdinį stalą.

Po Naujųjų metų planuojama surengti buvusios pirmosios draugijos pirmininkės Valentinos Zdanevičienės sukurtų moteriškų papuošalų parodą. Jau greitai bus metinės, kai ji paliko šį pasaulį.

„Man, kaip pensininkei, darbų užtenka sočiai. Laikas suskaičiuotas kiekvieną minutę“, - teigė O. Poškienė.

Lietuvai pagražinti draugijos Pagėgių skyrius veikia nuo 2002-ųjų metų. Ši draugija buvo atkurta prieš 20 metų. Pagėgių skyrius vienija daugiau nei 50 žmonių ir yra vienas geriausiai dirbančių Lietuvoje.

Draugijos skyriaus ansamblis „Žilvitis“ ypač gražiai sutartinai atlieka dainas „Kur senas Rambynas“, „Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos“ ir kitus kūrinius.

„Lietuvai pagražinti draugijos uždaviniai – ne patvorius valyti, - teigė draugijos Pagėgių skyriaus pirmininko pavaduotoja, buvusi Pagėgių viešosios bibliotekos direktorė Elena Stankevičienė. – Šita draugija vienija šviesius žmones, kurie savo gyvensena, pavyzdžiu įkvepia ir kitus pasitvarkyti ne tik savo aplinką, bet, pavyzdžiui, švarinti savo kalbą, atsisakyti svetimybių, mylėti savo tėvynę. Draugijos Pagėgių skyrius turi savo vėliavą, kuri yra pašventinta. Žmonės kviečiami gražiems darbams – prižiūrėti senelius, vienišus žmones, kuriems reikia pagalbos, stengtis, kad vaikai šeimose augtų žmogiškoje dvasioje“.

E. Stankevičienės teigimu, dirbama ne dėl paukščiuko – ši organizacija yra gyva. „Mūsų bendruomenė – maža, o tai yra didelis privalumas. Lengva sukviesti žmones, suburti juos bendram tikslui. Pažįstame vieni kitus, todėl, kai tik reikia, labai greitai susirenkame. Pagrindinius darbus atlieka ir sumanymus teikia devynių žmonių valdyba. Draugijos Pagėgių skyriaus susirinkimai ir renginiai, jeigu ne lauke, o patalpoje, dažniausiai vyksta bibliotekoje. Šitai draugijai priklauso Skipičiai, Rambyno regioninio parko direkcijos, kultūros centro darbuotojai, bibliotekininkai, pedagogai, Savivaldybės vadovai...“, - pasakojo E. Stankevičienė.

Draugija skatina remti gražiausių sodybų, tvarkingiausių gyvenviečių konkursų idėjas. Geriausios ir prasmingiausios etninės kultūros apraiškos grąžinamos į šventes ir kasdienį gyvenimą. Draugija stengiasi grąžinti į šeimas tikrąsias tautines ir religines šventes, primena apie jų džiaugsmą tiems, kurie jas pamiršo.

Visur ir visada – šventėse, talkose, kasdieniuose darbuose – draugijos nariai būna kartu su savo vaikais ir vaikaičiais. Jie pastebi šalia esančius našlaičius, beglobius, vienišus, ištiesia jiems pagalbos ranką.

Šiemet, vasario 16-ąją, buvusi draugijos Pagėgių skyriaus pirmininkė V. Zdanevičienė apdovanota (po mirties) ženklu „Už nuopelnus Pagėgių kraštui“. Jais yra apdovanojami pasižymėjusieji uoliu ir sąžiningu darbu, už ypatingus nuopelnus valstybės tarnyboje, mokslo, švietimo, kultūros, sporto, gamybos, verslo, ūkio ir kitose srityse. Pasidžiaugta, kad V. Zdanevičienė visą laisvalaikį skyrė visuomeninei veiklai. Ji buvo Pagėgių krašto meno draugijos narė, gėlių puokščių, rankdarbių parodų organizatorė ir dalyvė, labdaros akcijų iniciatorė, dainavo draugijos ansamblyje „Žilvitis“. Apdovanojimui aktyvi visuomenininkė buvo pasiūlyta dar gyva būdama, deja, iškilmingos įvertinimo akimirkos nesulaukė. Iškilmėse dalyvavo V. Zdanevičienės vaikai Kęstutis ir Meilė. Mamos apdovanojimą atsiėmė dukra Meilė.


Straipsnio komentarai

negi2016-11-25
„Būtinybė išasfaltuoti M. Jankaus gatvę buvo tik mano iniciatyva, pasakojo O. Poškienė,,
Nežinau peripetijų tik matau norą visus laurus sau susišluoti...lyg kiti nebūtų tuo rūpinęsi...
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
patyres2016-11-19
Puiku. Bet jau asfalto kokybe ir lygumas... :)) Komentaras patinka Komentaras nepatinka