Parama kintiškei, kurios gyvenimo laikrodis sustojęs

2016-11-18, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Būsto pritaikymo neįgaliesiems komisija apžiūrėjo sutvarkytą patekimą į namą.
Būsto pritaikymo neįgaliesiems komisija apžiūrėjo sutvarkytą patekimą į namą.
Dar vienam negalią turinčiam jaunam žmogui patobulintas būstas. Todėl nuo šiol kintiške Greta Deduraite bus lengviau rūpintis jos mamai.

Blogiausia, kad užaugo

Praėjusią savaitę Šilutės rajono savivaldybės Būsto pritaikymo neįgaliesiems komisija vyko priimti ką tik atliktų darbų Kintuose. Čia Gretos namuose įrengtas ir pritaikytas vonios kambarys, patekimas į gyvenamąjį namą. Šiems darbams atlikti panaudota 6429,24 eurai. Iš jų valstybės biudžeto lėšos – 4500,47 eurų ir savivaldybės biudžeto lėšos – 1928,77 eurai.

Merginos svečiai namuose nerado, mat ji šiuo metu yra ligoninėje. Sutiko jos mama Dalia Dedurienė, sakiusi, kad visi pasikeitimai namuose  padės geriau rūpintis ligone.

O priešistorė tokia: G. Deduraitė susirgo roto virusu prieš penkerius metus. Tuomet jai buvo šešiolika metų. Aktyvi, visuomeniška, sportiška, gabi, svajojanti apie studijas universitete Greta nenutuokė, kokiu kampu netrukus pasikeis jos gyvenimas. „Po viruso dukrai diagnozavo naviką smegenyse. Navikinių židinių išoperuoti neįmanoma. Jie spaudžia smegenis“, -  pasakojo istoriją gimdytoja. Dabar šeima kovoja, kad neturinti klausos, su  judėjimo ir kalbos sutrikimais Greta dar ir neapaktų.

Dedurai dalyvauja įvairiose gydymo programose. „Blogiausia tai, kad ji užaugo ir tapo statistiniu suaugusiu žmogumi. Nuveži į ligoninę ir ją turi palikti. Negali naktį būti su ja,  o ji atrodo kaip vaikas, nes jos liga sustabdė viską. Greta visiškai nebesivysto, nebebręsta. Jos gyvenime sustojo laikas o šiuo metu vartoja bandomuosius vaistus, kurie stabdo naviko plitimą“, - kalbėjo mama.

Siekia, kad atžalos tikėjimas nesugriūtų

Moteris džiaugiasi sutvarkyta vonia, patekimu į gyvenamąjį namą. Tai buvo labai svarbu šeimai. Jie stengiasi, kad namuose viskas būtų padaryta taip, kad jų atžalai būtų patogiau gyventi.

Kintiškė neslėpė - mergina gauna negalios pašalpą. Tačiau jos pakanka tik dešimčiai dienų reabilitacijos, nes para kainuoja 35 eurus. O reikia jai bent 15 dienų gydymo kurso per mėnesį.

Ne vienam kyla klausimas, kodėl savivaldybės lėšos tenka šeimai, kurie gyvena pakankamai prabangiame name? Moteris paaiškino, kad viskas buvo uždirbta dar tada, kai jų dukra buvo sveika. Ji pati tuomet dirbo tarptautinėje kompanijoje ir labai gerai uždirbo. Tik užklupus negailestingai ligai,  jai teko visko atsisakyti ir pradėti gyventi kitu ritmu -  Gretos gyvenimu.

Jauna mergina suvokia, kad serga, bet vis kartoja, jog ji nėra neįgali, tiki, kad vieną dieną atsistos ant kojų, pasveiks. Jos gyvenimas – tėvai. Draugų jame neliko. Todėl gimdytojai kasdien ir siekia, kad jų atžalos tikėjimas ateitimi nesugriūtų.

 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kiek Jums tenka laukti vizito pas šeimos gydytoją?