Tolerancija – ne tik pakanta, bet ir...

2016-11-25, Socialinė pedagogė Sonata Vilčiauskienė

Tarptautinė istorinio teisingumo komisija, tirianti XX a. Lietuvą alinusias nacių ir sovietų okupacijas, nuo 2003 m. Lietuvoje inicijuoja Tarptautinės tolerancijos dienos paminėjimą.

Iniciatyvą kasmet palaiko Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio mokiniai ir pedagogai, keldami klausimą, kas yra tolerancija ir ieškodami atsakymų į jį.

Šiais metais prieš lapkričio 16 d. klasėse ir darželio grupėse ugdytiniai piešė, lipdė, klijavo ir karpė 2016 m. tolerancijos simbolį – paukštį. Tolerancijos dieną vaikai apžiūrėjo salėje parodoje eksponuojamus savo pagamintus paukščius.

Tarptautinę tolerancijos dieną kiekvienoje klasėje buvo organizuojamos  valandėlės tema „Padiskutuokime apie toleranciją“. Ja vedė socialinė pedagogė Sonata Vilčiauskienė. Pažiūrėję vaizdo įrašą apie toleranciją, sužinoję, kad tai iš lotynų kalbos kilęs žodis, reiškiantis „kantrybę“, pradinukai diskutavo, kaip jie supranta šį reiškinį.

Mokiniai noriai teikė savo variantus ir kalbėjo apie toleranciją. Jie ieškojo ir siūlė pavyzdžius, žaidė ir analizavo įvairias situacijas. Ugdytiniai prisiminė ne vieną  netolerantišką atvejį, kai nebuvo priimtas kitaip atrodantis ar kitaip mąstantis, savo tvirtą nuomonę turintis asmuo. Jie pritarė, kad reikia toleruoti tokius žmones, kurie yra kitoniški. Mokinukai gvildeno ir savo elgesį, kaip reikėtų elgtis susidūrus su neįgaliuoju, kaip su juo bendrauti ir jam padėti. Vyresnieji mokiniai nepamiršo ir pabėgėlių temos, kalbėta apie migrantų skirtingas kultūras, kalbas, gyvenimo būdą.    

Baigiantis valandėlėms, mokiniai puikiai suformulavo tolerancijos apibrėžimą. Tai kantrybė, pakantumas ir gebėjimas suprasti, įsigilinti, pastebėti, sugyventi, gerbti, o ne atmesti.

Skirtumai, kitoniškumas daro mūsų gyvenimą įdomesnį ir patrauklesnį.

Gerbkime vienas kitą.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?