Nuo šiol Inkakliai – dar saugesni

2014-12-10, Inkaklių mokyklos-daugiafunkcio centro direktorius Algimantas Jokšas

Saugumo jausmas – bene vienas svarbiausių geros savijautos šaltinių. Tam reikalingas ir sutarimas, ir kad būtų tvirčiau, įteisintas susitarimas. Tokį įteisintą susitarimą paskutinę priešadventinę dieną pasirašė inkakliškiai.

Dar rugsėjo 4 dieną, kai Inkaklių mokykloje-daugiafunkciame centre lankėsi ir su mokyklos vaikais bei mokytojais saugumo tema bendravo Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato prevencijos poskyrio vyresnioji tyrėja Nerija Ropienė kartu su Šilutės sveikatos biuro direktore Virginija Vaivadaite, aptariant galimus tolimesnius tarpinstitucinius sąlyčio taškus, gimė mintis, kad reikėtų pabandyti steigti saugios kaimynystės grupę. Jos būtinybė įžvelgta dėl darbuotojų, dirbančių mokyklos-daugiafunkcio centro pastate saugumo vėlais rudens - žiemos vakarais, renginių metu, dėl galimai mažesnio pastato aplinkos šiukšlinimo prevencine prasme. Priminsiu, kad po tuo pačiu stogu bazuojasi ir Inkaklių bendruomenės „Ašva“ būstinė, VšĮ Švėkšnos pirminės sveikatos priežiūros centro Inkaklių medicinos punktas, Šilutės rajono savivaldybės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Inkaklių filialas. Po susitikimo su pastarosiomis organizacijomis vyko derinimas dėl saugios kaimynystės reikalingumo, kurio metu buvo sutarta lapkričio 11 dieną sušaukti viso Inkaklių kaimo gyventojų susirinkimą – susitikimą su Tauragės apskrities VPK Šilutės rajono PK prevencijos poskyrio vyresniąja tyrėja Nerija Ropiene.
Susitikimo metu Inkaklių M-DC pastato įstaigų saugios kaimynystės projektas išaugo iki Inkaklių gyvenvietės saugios kaimynystės projekto, todėl imtasi jam ruoštis: policijos komisariatas pasirūpino „Saugios kaimynystės“ iškaba, mokyklos-daugiafunkcio centro administracija parengė ir suderino dokumentaciją, sutartį tarp policijos, seniūnijos ir kaimo bendruomenę atstovaujančio seniūnaičio Valerijaus Volkovo, bendruomenės pirmininkas Valentinas Vanagas pasirūpino iškabos pakabinimu. Buvo nutarta sutartį šventiškai pasirašyti prieš pat adventą, suderinus su Inkaklių etnografinio kolektyvo „Dainoriai“ organizuojama adventinę popiete.
Gražią šeštadienio popietę, susirinkus gausiam inkakliškių būriui, tarp kurių buvo ir minėta policijos prevencijos poskyrio tyrėja Nerija Ropienė kartu su apylinkės inspektoriumi Tomu Pryšmantu, seniūnijos atstovas Vaclovas Šernius, seniūnaitis Valerijus Volkovas, Švėkšnos Šventojo apaštalo Jokūbo bažnyčios klebonas, kunigas, edukologijos magistras Saulius Katkus, bendruomenės pirmininkas Valentinas Vanagas, šio straipsnio autorius, kiti garbūs svečiai, buvo šventiškai atidengta ir klebono pašventinta Inkaklių kaimo „Saugios kaimynystės“ lenta. Taip pat pasirašyta sutartis, ištartos gražios sveikinimo kalbos ir palinkėjimai būti dar saugesniais. 
Po šio susitarimo, suėjus į salę, policijos darbuotojai kaimo bendruomenės žmonėms įteikė dovanas ir palinkėjo gražaus bendradarbiavimo vardan visų inkakliškių saugumo. Inkaklių kaimo gyventojams ir visiems svečiams savo puikų renginį - Adventinę popietę -  padovanojo Inkaklių etnografinis ansamblis „Dainoriai“, džiuginę visus skambiomis dainomis, tautosaka, eilėmis.
 

 

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai, kad žydų bendruomenei perduodami pastatai prestižinėse miestų vietose?