Geriausias melžėjas Lietuvoje – lumpėniškis Ričardas Čiužas

2016-12-04, Stasys BIELSKIS
„Lumpėnų Rambyno“ melžėjas Ričardas Čiužas, konkurse „Geriausia melžėja 2016“ pelnęs 1-ąją vietą šalyje, ir antrosios vietos laimėtoja Lina Vaičikauskienė iš „Bajėnų“ bendrovės praėjusį penktadienį buvo pagerbti Kaune vykusioje ūkininkų šventėje.
„Lumpėnų Rambyno“ melžėjas Ričardas Čiužas, konkurse „Geriausia melžėja 2016“ pelnęs 1-ąją vietą šalyje, ir antrosios vietos laimėtoja Lina Vaičikauskienė iš „Bajėnų“ bendrovės praėjusį penktadienį buvo pagerbti Kaune vykusioje ūkininkų šventėje.

Pasirodo, ne tik iš blogosios pusės Pagėgiai garsėja Lietuvoje. Šis miestas mažiau nei prieš dešimtmetį ir rimtai, ir įvairiose televizijų humoro laidose buvo „linksniuojamas“ kaip šalies kontrabandos sostinė. Šių metų reitinguose Pagėgių savivaldybė – Lietuvoje beveik blogiausia, antroje vietoje nuo galo... Bet yra ir puikių dalykų – šiame krašte gyvena du asmenys, geriausiai Lietuvoje sugebantys melžti karves.

Susumavus respublikinio šviečiamojo renginio „Geriausia melžėja 2016“ rezultatus, pirmoji vieta pripažinta žemės ūkio kooperatyvo „Lumpėnų Rambynas“ melžėjui Ričardui Čiužui. Jo kolegė iš žemės ūkio bendrovės „Bajėnai“ Lina Vaičikauskienė iškovojo garbingą antrąją vietą.

„Šilokarčemoje“ jau rašėme, kad šį rudenį „Bajėnų“ bendrovėje surengtos zoninės melžėjų varžytuvės Pagėgių savivaldybėje vyko devintą kartą.

Vertinimo komisijai vadovavęs mokslų daktaras, Veterinarijos akademijos Gyvulininkystės technologijų fakulteto lektorius Saulius Tušas tuomet pagyrė pagėgiškius, geriausiai Lietuvoje plaunančius melžimo aparatus. Konkurso dalyviams teko atsakyti į daugybę teorinių klausimų, pagal sanitarijos reikalavimus paruošti melžtuvę, atlikti kitas užduotis. Buvo vertinamas primelžto pieno švarumas, nustatomas somatinių ląstelių kiekis.

Geriausiu Pagėgių krašto melžėju šiemet tapęs „Lumpėnų Rambyno“ darbuotojas R. Čiužas šios pergalės siekė šešerius metus. Jis sakė, kad savo tėvų ūkyje karves pradėjo melžti nuo mažų dienų. Ričardas teigė, jog dabar jau niekas nesistebi, kad karves melžia vyrai. Tai yra tikrai sunkus darbas, todėl užsienyje melžėjais dažniausiai dirba kaip tik stipriosios lyties atstovai.

Pasak R. Čiužo, jo žmonos brolis karves melžia Danijoje. Ričardas kartą pastarajam pajuokavo, kad tokio darbo jis galėtų imtis ir Lietuvoje, bet šis atšovė, jog Lietuvoje ne tokie atlyginimai kaip Danijoje.

O Lumpėnuose „vargstantis“ R. Čiužas uždirbamais pinigais nesiskundžia, mat kooperatyvo pirmininkas Remigijus Kelneris už pergalę zoniniame konkurse jam pažadėjo visus metus mokėti 100 eurų priedą. Vakar R. Kelneris „Šilokarčemai“ patikslino: „O Kalėdų proga R. Čiužas gaus tikrai solidžią premiją“.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

iš toli2016-12-07
pagal specialybę, ko gero, moterų - traktorininkių yra daugiau negu vyrų - melžėjų. Šaunuolis. Sėkmės. Komentaras patinka Komentaras nepatinka