Šilutiškiai džiaugėsi veislinių triušių augintojų paroda

2016-12-03, Edvardas LUKOŠIUS
Veislinių triušių parodos bei seminaro apie triušių auginimą Šilutėje organizatoriai Eduardas Kubilius ir Edmundas Reimerys.
Veislinių triušių parodos bei seminaro apie triušių auginimą Šilutėje organizatoriai Eduardas Kubilius ir Edmundas Reimerys.

Lapkričio 26 d. Šilutės meno mokyklos salę „okupavo“ ilgaausiai ir jų mylėtojai. Čia vyko III  Tarptautinė veislinių triušių paroda ir seminaras apie triušių auginimą, kurį organizavo Lietuvos veislinių triušių augintojų asociacija. Savo augintinius pristatė Lietuvos triušių augintojai, taip pat svečiai iš Latvijos. Parodoje buvo galima pamatyti įvairiausių veislių triušius, juos paglostyti, nusifotografuoti, o patikusius ir įsigyti.

Parodos atidaryme susirinkusiuosius sveikino Lietuvos veislinių triušių augintojų asociacijos pirmininkas Edmundas Reimerys bei patyręs triušių augintojas, pirmosios triušių fermos Lietuvoje steigėjas Eduardas Kubilius. Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis bei Kaimo reikalų skyrius vedėjas Povilas Budvytis.

Renginio metu skambėjo ansamblio “Šilokarčema”, vadovaujama Vygando Stoškaus, kantri muzika.

Parodos metu vyko „Metų triušio“ pristatymas bei vaikų piešinių konkurso „Mano triušis“ paroda ir dalyvių apdovanojimas. Renginio organizatoriai visiems piešinių konkurso dalyviams įteikė po mandarinų dėžę.

Pasak Lietuvos veislinių triušių augintojų asociacijos pirmininko Edmundo Reimerio, „Metų triušio” pereinamoji taurė buvo įsteigta pernai ir jos nugalėtoju tapo svečias iš Latvijos Aldis Kaldikis su Vienos veislės mėlynos spalvos ilgaausiu, surinkusiu 96,5 balo iš 100 galimų.

Šiemet Lietuvos veislinių triušių augintojų asociacijos valdyba nusprendė  patobulinti  skyrimo tvarką. Nuo šiol nugalėtoju gali būti tik Lietuvos triušių augintojas, kurio suaugęs triušis bet kurioje parodoje gavo daugiausia balų iš 100 galimų. Ši  taurė tampa nebepereinamąja, o lieka visam gyvenimui nugalėtojui. Šiais metais “Metų triušis” nominacija atiteko Prancūzų avino veislės triušiui, kuris tarptautinėje parodoje „Ramava 2016“ Latvijoje  tarptautinio eksperto iš Čekijos buvo įvertintas 97,5 balo. Jį užaugino pats asociacijos pirmininkas E. Reimerys.

Parodoje puikavosi: Prancūzų avinai, Vokietijos dėmėtieji, didžioji, šinšila, didieji šviesiai sidabriniai, Angoros, Kalifornijos, Burgundijos, Vienos mėlynieji, baltieji, juodieji, pilkieji, baltakočiai, nykštukiniai, Naujosios Zelandijos baltieji, satinai, Belgijos milžinai bei reksų veislės triušiai.

„Šiais metais iš Čekijos buvo parvežti nykštukiniai ugniniai triušiai, kurie vestuvių proga buvo padovanoti mūsų asociacijos narei, Kauno veterinarijos universiteto dėstytojai Vilmai Vilienei”, - “Šilokarčemai” pasakojo asociacijos pirmininkas E. Reimerys. Šiai nykštukinių ugninių triušiukų porelei sertifikuoti ekspertai iš Lenkijos Šilutėjė vykusioje III  tarptautinėje veislinių triušių parodoje skyrė daugiausiai balų. Tad jų šeimininkei buvo įteikta nugalėtos taurė.

Paskaitą apie triušių auginimą vedė Lietuvos veislinių triušių augintojų asociacijos pirmininkas Edmundas Reimerys ir Eduardas Kubilius, kuris iš ūkyje auginamų triušių siuva kailinius, kepures.

E. Kubilius, triušininkystės verslą plėtojantis jau daugiau kaip 20 metų, sako:  „Triušininkystė - perspektyvi verslo niša, nes šie gyvūnai gali būti auginami ir dėl mėsos, ir dėl kailio, ir dėl taukų.”


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Jums kada nors buvo įsisiurbusi erkė?