Katyčiuose pastatytą varpinę pašventino Telšių vyskupas Jonas Boruta

2016-11-30, Stasys BIELSKIS

Minint Žemaitijos krikšto 600 metų jubiliejų, Katyčių seniūnijos bendruomenė susitelkė kilniam darbui - prie katalikų maldos namų pastatyti varpinę. Jos statybos pabaigtuvių ir pašventinimo iškilmės vyko praėjusį šeštadienį.

Miestelyje susibūrusi iniciatyvinė grupė, vadovaujama Katyčių seniūno Jono Lukošaičio, susilaukė daugumos gyventojų, taip pat tuomečių Žemaičių Naumiesčio Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios kunigų  Kazimiero ir Arvydo Lesčiauskų pritarimo. Buvo nutarta kreiptis į Telšių vyskupiją, kad ši pritartų šiai gražiai idėjai, ir sulaukta džiugios naujienos - katytiškiai turės savo varpinę. Telšių vyskupams Jonui Borutai ir Genadijui Linui Vodopjanovui leidus, pradėti varpinės projektavimo bei statybos darbai.

Projektų vadovu pasirinkus Arūną Liočą, buvo numatyta prie Katyčių maldos namų pastatyti varpinę, dengtą medžio skiedrų stogeliu bei ant lauko riedulių monolitinės platformos pastatyti  Žemaitijos laukų akmenį su pritvirtinta metalo lentele ir įrašu. Fundatorių pageidavimu ant akmens pastatyta Šv. Mergelės Marijos skulptūra. Katyčių iniciatyvinė grupė surado gausų rėmėjų būrį, kurie savo darbais ar piniginėmis lėšomis prisidėjo prie varpinės statybos.

Miestelyje pagrindiniai kultūros židiniai yra Katyčių seniūnija, Šilutės Fridricho Bajoraičio bibliotekos Katyčių filialas ir Katyčių pagrindinė mokykla – jie taip pat prisidėjo prie varpinės statybos bei praėjusį šeštadienį miestelyje organizuotos šventės „Varpo dūžių pakylėti, gerumu sušildyti“.

Dalyvaujant Telšių vyskupui Jonui Borutai ir gausiam būriui svečių – devyniems katalikų bei evangelikų liuteronų kunigams, Šilutės r. savivaldybės merui Vytautui Laurinaičiui, Šilutės r. savivaldybės administracijos direktoriui Sigitui Šepučiui, Seimo nariui Alfredui Stasiui Nausėdai, Šilutės r. savivaldybės tarybos nariams Steponui Kazlauskui, Antanui Martinkui, Sandrai Tamašauskienei, Antanui Kubaičiui, Ričardui Stonkui, Žemaičių Naumiesčio seniūnui Virginijui Stasiuliui buvo pašventinta Katyčių varpinė.

Paskelbta darbų pabaiga, į kapsulę įdėtas raštas ateities kartoms, ji įbetonuota į šio statinio pamatus. „Tegul ši varpinė paragins visus  tikinčiuosius tvirtai išlaikyti ir savo gyvenimu liudyti tą tikėjimo dovaną“, - teigiama rašte ateities kartoms.

Šv. Mišias aukojo Telšių vyskupas J. Boruta.

Katyčių kultūros namų salėje vyko adventinis koncertas, kuriame dalyvavo Katyčių pagrindinės mokyklos moksleiviai ir jaunimo organizacija „Loftas“, Žemaičių krašto etnokultūros centro vokalinis moterų ansamblis „Raskila“ bei atlikėjai iš Klaipėdos ir Šilutės.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?