Katino Leopoldo pasiūlymas „Vaikai, gyvenkime draugiškai“ Tarybos nariams nepriimtinas

2016-12-05, Kęstutis JOČYS
Konferencijos organizatoriai: A. Kurlianskas, A. Gečas, S. Tamašauskienė ir A. Jakas.
Konferencijos organizatoriai: A. Kurlianskas, A. Gečas, S. Tamašauskienė ir A. Jakas.

Opozicijai atstovaujantys  Sandra Tamašauskienė, Algirdas Gečas, Arvydas Jakas ir Arūnas Kurlianskas pakvietė žiniasklaidos atstovus į spaudos konferenciją, kurioje per pusvalandį išsakė savo poziciją juridiniais, viešųjų ir privačių interesų painiojimo, etikos klausimais.

Sena žaizda kaip ir meilė – vėl atgyja

Prieš 1,5 metų prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl galimo balsavimo rezultatų klastojimo per 2015 m. kovo 1d. mero ir savivaldybių rinkimus. Kalbėjusiųjų nuomone, prokurorai buvo neteisūs iš pradžių vilkindami procesą, o paskui, pasinaudodami skundą rašiusiųjų teisinėmis spragomis, jį nutraukdami. ,,Bet teisiškai mes ir neprivalome visko žinoti, koks yra skirtumas tarp liudininkų ir nukentėjiusių, kad sprendimą per 7 dienas gali skųsti tik antrieji. Mes prokurorų nutarimą skųsime, tą mums patarė daryti ir Seimo narys teisininkas Stasys Šedbaras, pasikonsultavusi su mūsų Seimo nariu Alfredu Stasiu Nausėda, išgirdau ir jo palaikymą bei tarpininkavimą. Tai yra viešasis interesas, o jį privalo ginti visi: nuo Prezidentės iki čia esančiųjų... Situacija dabar tokia – reikia  Vyriausiąją rinkimų komisiją paduoti į teismą, o tyrimą atnaujinti“- kalbėjo S.Tamašauskienė.

Kad darbai įgautų kitą pagreitį

Rajono taryboje dirbantys opozicijos nariai sutinka su Etikos komisijos pateiktais siūlymais dėl išlaidų kompensavimo tvarkos ir skaidrumo. A. Jako nuomone,visos išlaidos turi būti apskaitytos ir skaidrios. Tačiau prie išlaidų reikia papildomai įtraukti juridines paslaugas ir apmokėjimą įvairių kompanijų konsultantams. Dabartiniu metu, jei Tarybos narys yra suinteresuotas imtis vieno ar kito projekto, konsultantams turi mokėti iš savo kišenės. Anot A. Jako, visi Tarybos nariai turi savo tiesioginius darbus, o ir ne visi kompetetingi atsakyti į iškilusius klausimus. Esant galimybei apmokėti konsultantams, Tarybos nariams atsirastų akstinas imtis konkretesnės veiklos, o iš to laimėtų ir Savivaldybė.

Kritikos strėlės į mero pusę

Į spaudos konferenciją buvo užsukęs ir Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Į jį kreipdamasis Tarybos narys A. Kurlianskas  dėl mero galimai supainiotų viešųjų ir privačiųjų interesų LR Seimo rinkimų metu, geranoriškai sakė: „Meras ir dabar ironiškai šypsosi, bet mes nenorim nei pykčio, nei priešpriešos. Ir dėl parodytos TV laidos, ir dėl jūsų vizito pas Kęstą Komskį. Mes nenorim konfrontacijos, paprasčiausiai, kreipsimės į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją, kuri ir pasakys galutinį verdiktą – buvo supainioti interesai ar ne?“  Griežtesni kritikos žodžiai merui  nuskambėjo, kai buvo prisimintas vakarykštis rajono Tarybos posėdis, kurio metu jis,neva, netaktiškai pasielgė su Etikos komisijos pirmininku. S. Tamašauskienė sakė po posėdžio sulaukusi nemažai skambučių ir komentarų, kuriuose išsakyti priekaištai dėl replikų, kurias meras laidė pirmininkui jo pasisakymo metu. A. Jako nuomone, tai  ne tik netaktiškas, o ciniškas elgesys, kai meras ima vertinti tiesioginį pranešėjo darbą, nors jis išsakė ne asmeninę, o komisijos nuomonę. Nors, anot A. Jako, tai ne vienetinis atvejis, o sisteminis, kurį dabartinis meras perėmė iš Virginijaus Pozingio, kuris taktiškumu irgi nepasižymėjo.

Opozicija Taryboje turės naują lyderį

Opozicijos lyderis A. Gečas spaudos atstovus informavo, kad baigėsi jo kadencijos laikas, todėl rotacine tvarka atsistatydina perleisdamas šias pareigas kitam. Apžvelgdamas nuveiktą darbą, jį įvertino teigiamai, nors meras sakydavo, kad jokios opozicijos Taryboje nėra. Priešingai, būtent jie siūlė konkrečius projektus: gatvių apšvietimo, H. Zudermano muziejaus, daugiafunkcinio sporto komplekso, Šilokarčiamos kvartalo ir kt. Deja, valdančioji dauguma į darbotvarkes jų neįtraukdavo. Opozicijos atstovai nebuvo pageidaujami ir asociacijose. Naujoji opozicijos lyderė S. Tamašauskienė, pavaduotojais pasirinkusi A. Jaką ir A. Gečą, sakė, kad ir ateityje bus dirbama aktyviai, akcentuojant darbų kokybę, glaudesnius kontaktus su bendruomenėmis. Apibendrindamas išsakytas mintis, A.Gečas apgailestaudamas sakė, kad tiesiogiai žmonių išrinktam merui taip ir nepavyko Tarybos narių sutelkti konstruktyviam darbui. Nepavykus išrinkti ir mero pavaduotojo, jo nuomone, būtų tikrai demokratiškas žingsnis, jei meras šias pareigas pasiūlytų opozicijos atstovui, kaip tai daroma Seime. Deja, savivaldybėse tokios praktikos dar nėra, o meras pavaduotojo kandidatūrą teikia pagal koalicijos susitarimus. A. Jakas dabartinės Tarybos daugumos vykdomą politiką pavadino „pilkųjų trinkelių klojimo strategija“, o viskas kas pilka ir yra pilka. Jo nuomone, ši pozicija jau ima nepatikti ir kai kuriems nariams iš valdančiosios daugumos, ypač po to, kai Savivaldybė prarado iš Seimo pašalintą „stogą“.Juk pastaraisiais metais čia buvo formuojama baimės opinija, atkeliavusi iš Pagėgių.


Straipsnio komentarai

super 2016-12-05
valdžia kiš į kojine musu pinigus o mes užsimerkim bukim tolerantiški juk nieko tokio važinės valdiškom mašinom ir nieko tokio Komentaras patinka Komentaras nepatinka