In memoriam Vytautui Vaicekauskui

2016-11-29, Šilutės rajono savivaldybė

Rudenišką, tačiau saulėtą 2016 m. lapkričio 29 - osios rytą užgeso Šilutės miesto garbės piliečio, gerbiamo gydytojo Vytauto Vaicekausko gyvybė.

Dauguma šilutiškių puikiai pažinojo ilgametį, didžiai gerbiamą gydytoją, buvusį Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Šilutės filialo pirmininką, Savivaldybės tarybos narį. V. Vaicekauskas teisėtai laikomas nepakeičiamu Šilutės fotografijų metraštininku. Jo juostose užfiksuota daugybė svarbių šalies ir rajono akimirkų, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio veikla, kelionės į Vilnių ginti Seimo, „Baltijos kelias“ ir kitos reikšmingos akimirkos. Dirbdamas gydytoju įamžindavo savo kolegų ir įstaigos jubiliejus, konferencijas, respublikines ir visų SSRS terapeutų konferencijas Leningrade ir Taškente. Būdamas dėmesingas Šilutės miesto pilietis, įamžindamas svarbiausius istorijos momentus, V. Vaicekauskas savo fotografijomis visada sugebėdavo perteikti gyvą ir įvairiapusį šilutiškių gyvenimą.

Per gyvenimo vingius gerbiamas gydytojas ėjo drąsiai. Už nuopelnus Garbės piliečiui buvo suteiktas Lietuvos politinių kalinių sąjungos visų trijų laipsnių žymenys „Už nuopelnus Lietuvai“, Lietuvos gydytojų sąjungos garbės nario vardas, apdovanotas Lietuvos sąjūdžio 20-mečio proga Lietuvos Respublikos Seimo, Šilutės rajono savivaldybės padėkos raštais.

Tai buvo žmogus, kuris aistringai mylėjo gyvenimą, jo spalvas ir kvapus. Visada sugebėjo išlikti oriu ir teisingu ne tik sau pačiam, bet ir kitam.

Šią skaudžią netekties valandą Šilutės rajono savivaldybės bendruomenė reiškia užuojautą ir palaikymą gerbiamo šilutiškio artimiesiems, netekusiems brangaus žmogaus.

Su Vytautu Vaicekausku galima atsisveikinti nuo 17 val. Šilutės laidojimo namuose, Verdainėje.

 

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar manote, jog teisingai pasirinkote nepriklausomą elektros tiekėją?