Degė parduotuvė, įsikūrusi istoriniame pastate Švėkšnoje

2014-12-10, Saulius SODONIS
Kitą dieną po nelaimės tik atidarytas vėdinimui langas liudijo, kad čia būta gaisro. Pats pastatas labiau nenukentėjo.
Kitą dieną po nelaimės tik atidarytas vėdinimui langas liudijo, kad čia būta gaisro. Pats pastatas labiau nenukentėjo.

Vos prašvitus penktadienį, guodžio 5 dieną, bendruoju pagalbos telefonu 112 gautas pranešimas, kad dūmai veržiasi iš miestelio centre esančio pastato. Laimei, galėjusiai įsipliekti didelei nelaimei laiku buvo užkirstas kelias.  

Ugnis siautė rūbų parduotuvėje

Dūmai veržėsi iš patalpos, kurioje jauna švėkšniškė verslininkė prekiavo naujais rūbais. Greta buvo jos kita parduotuvės dalis, kurioje buvo išdėlioti dėvėti rūbai bei įvairios iš užsienio atvežtos smulkmenos. Jau kitą dieną po šios nelaimės verslininkė pasakojo, kad parduotuvę atidaro 10 valandą. Tad jau ruošiantis į darbą jai paskambino žmonės ir pranešė, kad dega parduotuvė.

Skubiai atvykusi švėkšniškė jau rado ugnį gesinančius ugniagesius, atvykusius ne tik iš Švėkšnos, bet ir Saugų, Šilutės. Jie pasirodė laiku ir spėjo užgesinti ugnį, kuri nespėjo „paliesti“ pastato sienų. Deja, prekės – nauji rūbai – sudegė arba buvo aplieti vandeniu.

Paklausta apie patirtus nuostolius, ji sakėsi dar neatsigavusi nuo patirto streso ir dar nebandė skaičiuoti, tačiau mano, kad nuostoliai bus nemaži. Juk degė nauji rūbai, kurie yra vertingesni nei greta esantys padėvėti.

Greta buvo ir tame pačiame pastate įsikūrusios siuvyklos savininkė. Nors tiesiogiai ugnis nesunaikino jos turto, tačiau visos medžiagos yra prakvipusios dūmais. Tai – taip pat nuostoliai.

Paklaustos, nuo ko, jų manymu, galėjo kilti gaisras, jos esą ne kartą yra sakiusios pastato savininkams, kad jaučia svylančių laidų kvapą. Todėl mano, kad būtent seni laidai ir galėjo būti šios nelaimės priežastis.

Istorinis pastatas

Šis istorinis pastatas – tai buvusi „špitolė“ prie pat bažnyčios. Joje tarpukario laikais gyveno bažnyčios išlaikomi varguoliai. Vėliau, jau sovietiniais laikais, joje buvo įsikūrusi Švėkšnos tarybinio ūkio administracija. Atkūrus nepriklausomybę ir vilą „Genovefą“ grąžinus grafams Pliateriams, iš jos į šitą pastatą atsikėlė Švėkšnos seniūnija.

Prieš keletą metų ji išsikėlė į naujam gyvenimui prikeltą pastatą, taip pat esantį centre. Kurį laiką šis pastatas buvo tuščias, kol galiausiai Švėkšnos bažnyčios klebono leidimu jame įsikūrė ir siuvykla, ir rūbų parduotuvė.

Prieš keletą metų beveik priešais esančio pastato – taip pat parduotuvės – katilinėje taip pat buvo kilęs gaisras. Tačiau jis taip pat buvo pastebėtas laiku ir, kaip ir šiuo atveju, didesnių nuostolių nepadarė.        


 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?