Ramučiuose skatinamas fizinis aktyvumas

2016-11-30, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Po užsiėmimų daugelis garsiai sakė: „Oi, kaip pasidarė lengva“.
Po užsiėmimų daugelis garsiai sakė: „Oi, kaip pasidarė lengva“.
Ramučių kaimo bendruomenės „Navata“ nariai puikiai supranta, kaip svarbu yra žmogui judėti. Todėl įvairaus amžiaus žmonės renkasi ir drauge kuria įvairias veiklas. Vienas iš užsiėmimų – kalanetikos treniruotės.

Kalanetikos autorė yra amerikietė Callan Pinckney. Moteris ilgus metus kentė skausmus dėl įgimtos nugaros išvaržos ir kojų deformacijos. Todėl ji sukūrė savo mankštos metodiką. Apie 1980 metus autorei pasiekus puikių rezultatų, gerinant sveikatą, kalanetikos mankšta paplito JAV. Prieš gerą dešimtmetį atkeliavusi į Lietuvą, ji labiau išpopuliarėjo tik paskutiniais metais.
Šiandien šiuo universalių pratimų kompleksu naudojasi ir Ramučių kaimo bendruomenės „Navata“ nariai.

Ramutiškiai įsitikino, kad kalanetika tinka visiems, nes yra mažo intensyvumo, lėto tempo mankšta. Todėl sportuoti renkasi įvairaus amžiaus, kūno sudėjimo ir skirtingo pajėgumo žmonės. Aktyviausios – moterys. Jos pratimus stengiasi atlikti susikaupusios, nuoširdžiai. Po užsiėmimų daugelis garsiai sakė: „Oi, kaip pasidarė lengva“. Trenerė Agnė Puidokaitė įrodė, kad visiškai nesudėtinga rasti ramybę, susikaupimą, pagarbą savo kūnui, įsiklausyti į savo pojūčius.

Mankšta vykdoma pagal Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės projektą „Ramučių kaimo bendruomenės narių fizinio aktyvumo skatinimas“.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?