Į Lietuvą atvyksta keli šimtai amerikiečių karių, tankai ir kita šarvuota technika

2016-12-02

JAV kariuomenė pradės didžiausią per pastarąjį dešimtmetį perdislokavimo operaciją. Į Lietuvą ir kitas Europos valstybes atvyks keli tūkstančiai amerikiečių karių ir karinės technikos vienetų.

15min žiniomis, 2017 metų vasario 15-ąją į Lietuvą atkeliaus kuopos dydžio vienetas ir pakeis šiuo metu mūsų šalyje dislokuotus amerikiečių kariškius.

„Į Lietuvą atvyks apie 200 karių, 4 tankai „Abrams“, iki 10 kovos mašinų „Bradley“ ir lengvoji technika“, – 15min sakė kapitonas Donatas Suchockis, Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų štabo karininkas.

Amerikiečiai rengs savo karių mokymus, dalyvaus pratybose kartu su Lietuvos kariuomene.

„Kartu tai ir atgrasymo misija“, – sakė kapitonas D.Suchockis. Taip JAV kariuomenė tarsi parodys, kad laikosi įsipareigojimo ginti savo sąjungininkus NATO.

Atvyksta iš JAV

Kitąmet JAV kariuomenė Europoje įgyvendins karinio rengimo misiją „Atlantic resolve“. Kartu tai – didžiausia per pastarąjį dešimtmetį perdislokavimo operacija.

Nuo 2014 metų į Lietuvą atvyko jau keli amerikiečių daliniai, bet anksčiau jie būdavo perkeliami iš nuolatinės dislokacijos vietų kitose Europos šalyse. Naujosios pajėgos permetamos iš pačių JAV.

Atvykstantys amerikiečių daliniai buvo suskirstyti į dvi grupes, kurios bus dislokuotos Pietų ir Šiaurės Europoje. Pastarajai grupei priklauso Lietuva, Latvija, Estija ir Lenkija.

JAV žiniasklaida skelbia, kad per operaciją „Atlantic resolve“ į Europą atvyks apie 4 tūkst. amerikiečių karių ir apie 3 tūkst. karinės technikos vienetų.

Operacijai vadovaus JAV kariuomenės Europos vadavietė.

Šaltinis www.15min.lt

Straipsnio komentarai

ooooo2016-12-03
ar LIETUVA bus dar lietuviu žemė ar jau JAV šeimininkai taps ir mes teisės nebegalėsim pasakyt ir net kojos pastatyt reikės JAV atsiklaus visko ir visur Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar pritariate vakcinų perskirstymui į Vilnių?