Į Lietuvą atvyksta keli šimtai amerikiečių karių, tankai ir kita šarvuota technika

2016-12-02

JAV kariuomenė pradės didžiausią per pastarąjį dešimtmetį perdislokavimo operaciją. Į Lietuvą ir kitas Europos valstybes atvyks keli tūkstančiai amerikiečių karių ir karinės technikos vienetų.

15min žiniomis, 2017 metų vasario 15-ąją į Lietuvą atkeliaus kuopos dydžio vienetas ir pakeis šiuo metu mūsų šalyje dislokuotus amerikiečių kariškius.

„Į Lietuvą atvyks apie 200 karių, 4 tankai „Abrams“, iki 10 kovos mašinų „Bradley“ ir lengvoji technika“, – 15min sakė kapitonas Donatas Suchockis, Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų štabo karininkas.

Amerikiečiai rengs savo karių mokymus, dalyvaus pratybose kartu su Lietuvos kariuomene.

„Kartu tai ir atgrasymo misija“, – sakė kapitonas D.Suchockis. Taip JAV kariuomenė tarsi parodys, kad laikosi įsipareigojimo ginti savo sąjungininkus NATO.

Atvyksta iš JAV

Kitąmet JAV kariuomenė Europoje įgyvendins karinio rengimo misiją „Atlantic resolve“. Kartu tai – didžiausia per pastarąjį dešimtmetį perdislokavimo operacija.

Nuo 2014 metų į Lietuvą atvyko jau keli amerikiečių daliniai, bet anksčiau jie būdavo perkeliami iš nuolatinės dislokacijos vietų kitose Europos šalyse. Naujosios pajėgos permetamos iš pačių JAV.

Atvykstantys amerikiečių daliniai buvo suskirstyti į dvi grupes, kurios bus dislokuotos Pietų ir Šiaurės Europoje. Pastarajai grupei priklauso Lietuva, Latvija, Estija ir Lenkija.

JAV žiniasklaida skelbia, kad per operaciją „Atlantic resolve“ į Europą atvyks apie 4 tūkst. amerikiečių karių ir apie 3 tūkst. karinės technikos vienetų.

Operacijai vadovaus JAV kariuomenės Europos vadavietė.

Šaltinis www.15min.lt

Straipsnio komentarai

ooooo2016-12-03
ar LIETUVA bus dar lietuviu žemė ar jau JAV šeimininkai taps ir mes teisės nebegalėsim pasakyt ir net kojos pastatyt reikės JAV atsiklaus visko ir visur Komentaras patinka Komentaras nepatinka