Savo ūkį išpuoselėjo tėvų sodyboje

2016-12-05, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Vida ir Zenonas Vingiai stengiasi, kad jų aplinka džiugintų, pirmiausia, jų  ir jų artimųjų širdis.
Vida ir Zenonas Vingiai stengiasi, kad jų aplinka džiugintų, pirmiausia, jų ir jų artimųjų širdis.

Gardamo seniūnijoje, Juškaičių kaime yra sodyba, kuri išpuoselėta taip, kad ten gražu visais metų laikais - pavasarį, kai iš po sniego nedrąsiai savo galveles kiša snieguolės, vasarą, kai danguje ritinėjasi saulė, rudenį, kai medžiai pradeda puoštis auksu ir žiemą,  kai žemė užsikloja balta skara. O jų šeimininkai visada mielai visus sutinka – su šypsenomis ir gera nuotaika.

Nuolat rūpinasi aplinka

Šios sodybos šeimininkai – Vida ir Zenonas Vingiai. Tik įvažiavus į jų kiemą, net rudenį džiugina įvairūs augalai. Čia harmoniją kuria ir akmenų kompozicijos. Derinant augalus ir akmenis, sukurta  pusiausvyra tarp kieto, šiurkštaus akmens griežtumo ir švelnių augalų linijų.

Vida sako, kad aplinkos tvarkymo darbai reikalauja daug laiko. „Jei nori, kad aplinka būtų graži, reikia vis eiti ir eiti“, - tikino moteris. Kad akmenys neapželtų, reikia nuolatos jais rūpintis lyg mažais vaikais. Užtenka bent šiek tiek atsipalaiduoti, apleisti ir viskas kaip mat pasikeis, nes nebeliks ryškaus kontūro tarp žolės ir akmens.

Dabar ši sodyba visiškai kitokia nei prieš dvidešimt du metus. Zenono gimtuosiuose namuose ne tik aplinka dar labiau išpuoselėta, bet ir suremontuotas namas, pastatyti nauji ūkiniai pastatai, klėtis, rūsys ir kiti pastatai.

Šeima augina virš šešiasdešimt raguočių. Iš jų yra trisdešimt melžiamų karvių. Pieną parduoda „Žemaitijos pienui“ po 0,15 eurų už litą. Turi jie ir žemės: nuosavos apie trisdešimt hektarų ir apie keturiasdešimt nuomoja. Augina ir grūdines kultūras. Bet tik tiek, kiek reikia raguočiams pašerti.. Džiaugiasi šeimininkai, kad ganyklos yra aplink sodybą ir nereikia toli lėkt karvių melžti.

Dar nežino, kas perims ūkį

„Kasdien keliamės penktą ryto. Gali ir labai sirgti, tačiau darbus reikia padaryti. Kažkada buvau susilaužiusi koją, vis tiek ėjau ir melžiau karves. Nėra iš ko rinktis. Anksčiau ūkininkams buvo geriau, dabar jų niekas nevertina. Kas nedirba ūkyje, tas nežino, kaip čia yra. Išgirsta kažkas, kad išmokas gauname, tai ir galvoja, kad čia aukso kasyklos. Išties taip nėra. Tai darbas be išeiginių. Tikimės dabar daug iš naujos valdžios. Tarp jų nemažai išmanančių ūkio darbus. Tai gal kažkas ir pasikeis“, - kalbėjo V.Vingienė.

Sutuoktiniai mėgsta dalyvauti renginiuose, įvairiose šventėse. Ir šiemet jie ne viename Vidos klasiokių jubiliejuje buvo. Sau jie negali leisti išvykti iš namų ilgam, nes ryte ir vakare reikia pasirūpinti gyvuliais.

Aplinką tvarko dažniausiai  Vida, o Zenonas darbuojasi prie technikos ar ūkyje, bet jei antrajai pusei reikia pagalbos, niekada neatsisako padėti. „Jei nori, kad aplinka būtų graži, reikia vis eiti ir eiti“, - tikino Vida. Tėvas tai, ką moka pats, išmokė ir savo sūnus.

Turi šeima du traktorius ir visus jiems reikalingus padargus t.y. turi tiek, kiek jiems reikia, kad galėtų visus ūkio darbus pasidaryti patys.

V.ir Z. Vingiai ilsisi po ryto darbų. Tada ir televizorių pasižiūri, knygas skaito.

Užaugino ši darbšti pora tris vaikus – Marijų, Lauryną ir Audrių. Pasak Vidos, dar visiškai neaišku, kas iš jų perims tėvų ūkį, nes pakol kas jie, grįžę į namus, padeda padaryti darbus, bet tuo verstis patys nenori.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?