A. Pupšys: „Kortomis žaisti moku, ir sumaišyti jas sugebu“

2016-12-06, Stasys BIELSKIS
Socialdemokratas Arūnas Pupšys pasiryžęs visomis jėgomis kovoti, kad būtų patvirtintas mero pavaduotoju.
Socialdemokratas Arūnas Pupšys pasiryžęs visomis jėgomis kovoti, kad būtų patvirtintas mero pavaduotoju.

„Šilokarčemoje“ rašėme, kad Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdyje turėjo būti tvirtinama mero pavaduotojo kandidatūra. Socialdemokratų frakcija labai norėjo, kad juo taptų jų partietis, buvęs policininkas Arūnas Pupšys. Deja, už jį, kaip būsimąjį vicemerą, balsavo tik devyni Tarybos nariai. Savo nuomone apie tokį galimai akibrokštą kandidatas į vicemerus sutiko pasidalinti ir su laikraščio skaitytojais.

- Ką pirmiausia pagalvojote, kai buvo paskelbti slapto balsavimo rezultatai?

- Aš tam buvau pasiruošęs. Žiūrint į praeities politinį gyvenimą, tai yra kas vyko ketverius metus praėjusios kadencijos Taryboje, kai keturis kartus keitėsi visa valdžia, matyti, kad viso to, mano manymu, jie nepamiršo. Dauguma Tarybos narių ir toliau taip pat dirba, kelia tokias pat intrigas. Turbūt nori, kad Šilutės rajonui būtų blogiau. Nes valdžios viena po kitos kaita prie gero neprivedė – tai parodė ir daugiabučių namų renovacija, ir kiek investicijų teatėjo į Šilutės rajoną. Manau, kad tai nebuvo gerai. O žiūrint iš kitos pusės aš jaučiuosi gerai, nes, kaip žinote, Savivaldybės taryboje koalicinė sutartis buvo pasirašyta trijų partnerių - socialdemokratų, „valstiečių-žaliųjų“ ir „tvarkiečių“ frakcijų. Dar du politikai iš judėjimo „Žmonių valdžia“ prisijungė prie „valstiečių-žaliųjų“ frakcijos.

Juodu ant balto pasirašytoje sutartyje nurodyta, kad Savivaldybės administracijos direktoriaus ir mero pavaduotojo postai atitenka socialdemokratams. Kadangi šiuo metu liko laisva vicemero vieta, socialdemokratai turėjo deleguoti vieną iš savo partijos narių. Socialdemokratų Šilutės skyriaus tarybos posėdyje dalyvavę keturiolika narių (iš esamų penkiolikos) slapto balsavimo metu devyniais balsais nusprendė teikti mano kandidatūrą.

- Atsitiko kaip ir Savivaldybės tarybos posėdžio metu – už jūsų kandidatūrą taip pat balsavo devyni politikai...

- Jeigu būtų viešas balsavimas, manau, kad vienų ar kitų priemonių būtų buvę imtasi, aiškintasi, dėl kokių priežasčių vieni ar kiti koalicijos partneriai taip pasielgė. Dabar, kai buvo slaptas balsavimas, galima tik spėlioti, kas prieš mane balsavo. Manau, kad kai kurie vyresnio ar senyvo amžiaus Tarybos nariai taip išreikė nepasitenkinimą, nes nesuprato, o gal nenori suprasti, kad valdžiai reikia atsinaujinti. Po to, praėjusį pirmadienį, buvo susirinkę Tarybos koalicinės sutarties nariai (dalyvavo beveik visi) su meru priešaky – kalbėta apie koalicijos stabilumą, apie tai, ar mes toliau galime dirbti, nutarta, jog galima. Vėl kalbėta apie mero pavaduotojo postą – visi koalicijos nariai pritarė, kad šis postas tikrai priklauso socialdemokratams. Nė vienas neišreiškė nepasitikėjimo manimi. Tai dabar yra nutarta taip – ką socialdemokratai teiks merui, tą Savivaldybės taryba tvirtins mero pavaduotoju.

Aš nemanyčiau, kad mano kandidatūros turėtų neteikti. Yra trys dalykai – nė vienas iš koalicinės sutarties partnerių man neturi jokių priekaištų ir sakė, jog ką beteiks, tą ir tvirtins. Ir antra, pati socialdemokratų taryba mane jau delegavo, priėmė sprendimą, kad aš turiu būti teikiamas. Dabar mane svarstyti, net neįvardijus jokių priežasčių, būtų neetiška ir nesuprantama. Trečias dalykas – iš šešių socialdemokratų, patekusių į Savivaldybės tarybą, aš esu žmogus, gavęs didžiausią rinkėjų pasitikėjimą, daugiausia balsų. Yra tokia taisyklė, kas yra populiariausias, tas ir eina pirmuoju. Tai kodėl aš turėčiau atsitraukti – atsisakyti šito posto?

- O jeigu šį kartą socialdemokratų taryba ne Jus pasiūlytų?

- Tada pagal numatytą tvarką nesuprasčiau, kaip jie gali kitaip pasielgti. Gerbiu partijos Šilutės skyriaus pirmininko Sigito Šepučio iniciatyvą, kuris, kaip suprantu, mane palaikė. Jis, matyt, nori, kad socialdemokratai eitų į priekį, o ne atgal – atsinaujintų, būtų naujų idėjų ir pan. Jeigu dabar socialdemokratai manęs nepasiūlys, tai bus žengtas jų žingsnis atgal. Tai būtų jų pasirinkimas, jeigu taip įvyktų. Manau, kad pagal galiojančią tvarką aš turėčiau būti pasiūlytas. O jeigu atsitiktų priešingai, dar kartą reikėtų spręsti, ar ši koalicija gali toliau dirbti. Ir jeigu jie galvoja, kad aš dabar pralošiau, tai pamaišysiu jiems tas kortas. Aš kortomis žaisti moku, ir maišyti jas moku. Žiūrėsime, kaip bus...

Jeigu jie taip ne partneriškai elgsis su manimi, ne taip, kaip parašyta sutartyje, aš pasiruošęs viskam – todėl gali teikti, gali ir neteikti... Nenustebčiau, jeigu mane teiktų dar kartą, ir dar kartą... Koalicijos partneriai turėtų įvardinti aiškias priežastis, dėl kokių aplinkybių aš esu eliminuojamas. Man paprasčiausiai tai niekaip nesuprantama.

- Kaip, jūsų nuomone, galėtumėte vertinti šios Tarybos kadencijos valdančiąją koaliciją?

- Per šituos praėjusius pusantrų metų man šioje koalicijoje daug sprendimų nepatiko. Aš turiu savo nuomonę, ją bandau išaiškinti, bet balsuodavau pagal koalicijos susitarimą. Štai ir Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro prijungimas prie ligoninės – įstatymiškai man tai nebuvo priimtina, visiems koalicijos partneriams sakiau, kad visa tai reikia labai gerai apsvarstyti su visuomene, įvertinti pacientus, gydytojus, personalą bei priimti patį teisingiausią sprendimą. O dabar, kai dirbama skubotai, atsidūrėme teismuose – aš tai buvau numatęs, ir atspėjau. Neaišku, kokią naudą duos patekimas į teismų liūnus, kaip dabar jaučiasi PSPC darbuotojai, atsidūrę nežinomybėje. Manau, kad buvau teisus sakydamas, jog nereikia skubėti. Išreiškiau savo nuomonę, bet balsavau taip, kaip norėjo valdančioji koalicija.

Ir antra – dėl mokyklų uždarymo ar reorganizavimo.  Aš visiems sakiau, kad turime plačiau žiūrėti, bent keliems metams į priekį numatyti žingsnius, kad nereikėtų kasmet su tokiomis reformomis kiršinti mokytojus ir mokyklų bendruomenes, vaikus palikti nežinomybėje. Bet reforma, kuriai ir aš turėjau pritarti, buvo įvykdyta, bet apčiuopiamos naudos kažin ar davė. Dabar mokykloms vis tiek trūksta apie 800 tūkst. eurų metams užbaigti. Reforma nepadaryta taip, kad liktume be skolų. Pasiekėme, tik tiek, kad dvi mokyklos nebuvo visiškai sunaikintos. Manau, kad nors šį kartą socialdemokratai permąstys savo poelgį dėl manęs, supras, jog negerai darė, o aš pasiruošęs kartu su jais dirbti, padėti socialdemokratų partijai, jeigu tik jie to norės.

Protokolas, kurį socialdemokratų taryba priėmė ir balsų dauguma patvirtino mane, kad būčiau siūlomas kandidatu į mero pavaduotojus, yra pateiktas merui. Jis, pagal koalicinę sutartį, privalo teikti mane svarstyti Šilutės rajono savivaldybės Taryboje.


Straipsnio komentarai

stasys2016-12-08
"... balsavau taip,kaip norėjo valdančioji koalicija."Tai ką čia paistai apie savo nuomonės turėjimą.Blogas kandidatas į vicemerus. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Ko ten raunies2016-12-08
vis mažai, dar nori riebesnio kasnio, gali tuo kasniu ir paspringti Komentaras patinka Komentaras nepatinka
geras2016-12-07
tai tokie gali ir į savivaldybes eit dirbt tik kortom mokėdami žaist o kad žmoniu problemos nusišvilpt Komentaras patinka Komentaras nepatinka