H. Šojaus dvaras atgims naujam gyvenimui

2014-12-10, Gerda BELOKOPYTOVA
Apie ypatingą renginį, skirtą H. Šojaus atidarymo progai, pasakojo D. Jatautaitė (kairėje) ir L. Ivaškevičiūtė.
Apie ypatingą renginį, skirtą H. Šojaus atidarymo progai, pasakojo D. Jatautaitė (kairėje) ir L. Ivaškevičiūtė.

Jau visai greitai žymųjį Hugo Šojaus dvarą užpildys intriguojantis, paslaptingas bei praeitimi alsuojantis festivalis. Ir visa tai turės galimybę stebėti tik 60 žiūrovų, kurie kartu su ypatingu bilietu taps ir ateities renginių mecenatais. Po daugiau nei 100 metų H. Šojus sugrįš į savo dvarą, atgis tuo metu čia skambėjusi muzika, atgis jo pasakos personažai, o kur dar šokių pamokos, profesionalių Lietuvos atlikėjų pajėgos. Ar taps šis festivalis metų renginiu?

Šilutės rajono savivaldybės mažojoje posėdžių salėje vyko VšĮ „Pamario festivaliai“ įkūrėjų spaudos konferencija, kurios metu pristatytas gruodžio 13-ąją vyksiantis teatralizuotas festivalis H. Šojaus dvare. Įstaigos koordinatorė Dalia Jatautaitė save vadinanti tikra šilutiške džiaugėsi galimybe gimtojoje Šilutėje sukurti šį tą neįprasto bei prisidėti prie miesto kultūrinio gyvenimo atgaivinimo. Kultūros baruose ji dirba jau per 30 metų. „Visuomet atrodė, kad Šilutėje yra mažai kultūrinio veiksmo. Tai ir buvo viena tų priežasčių, dėl kurios ryžomės įkurti įstaigą, organizuojančią renginius čia, mūsų taip mylimoje Šilutėje“, - pasakojo D. Jatautaitė.

Renginiai dvare – šis tas naujo

Nors ruošiamas nepaprastas reginys, tačiau gruodžio 13-ąją, deja, bet ne visos dvaro patalpos bus sutvarkytos. Tačiau tai nesutrukdė būtent šiose erdvėse rengti festivalio. Atvirkščiai, tai būsianti puiki pradžia ir, tikėkimės, pirmasis pasėtas daigelis išaugs į nuostabų ateities kūrinį.

„Prieš rašant projektą, Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė mums nurodė vietas, kuriose galėtų vykti renginiai. Dvaro pasiūlymas nuskambėjo labai naujai. O kas nauja, visada atrodo labai įdomu ir intriguoja. Visur kitur jau buvo koncertuota, o dvare – ne. Tik gaila vieno, kad nebus paruoštos visos dvaro patalpos“, - kalbėjo D. Jatautaitė.

Nepaprastas reginys – vos 60-čiai žiūrovų

Sutvarkytosios dvaro erdvės nėra didelės. Būtent todėl nuspręsta riboti festivalyje norinčių dalyvauti žmonių skaičių. „Jei būtų daugiau žmonių, nieko padaryti nebegalėtume. Žinoma, labai gaila, nes reginys išties turėtų būti nepaprastas“, - pasakojo D. Jatautaitė. Tačiau vėliau, kuomet bus atidarytos visos dvaro patalpos, renginius galės stebėti žymiai daugiau žiūrovų. Taigi belieka laukti ir viltis, kad dvaro erdvės būtų kuo greičiau užbaigtos tvarkyti.  

Dvaro „padegimo“ ypatinga misija

Konferencijoje dalyvavusi įstaigos „Pamario festivaliai“ direktorė Lilija Ivaškevičiūtė pasakojo, kad pradėjusi domėtis dvaro istorija, viename šaltinyje rado intriguojantį įrašą, kad prieš 125 metus H. Šojus įsigijo dvarą Šilokarčemoje. Deja, čia jam teko susidurti ir su didžiuliu gaisru, sunaikinusiu nemažai dvarui priklausiusių pastatų. „Štai ir po 125 metų į dvarą kartu su šiuo festivaliu sugrįžta padegimas“, - sąsajas su gruodžio 13-osios festivalio režisieriumi Gyčiu Padegimu vardijo L. Ivaškevičiūtė. Tiesa, šis dvaro „padegimas“ kitoks, turintis ypatingą misiją. Festivalio organizatorės tikisi šiuo renginiu uždegti žmones veiklai, kurią nuo pirmos dienos pradėjo šio dvaro šeimininkas. O jis sakė: „Viskuo, ką turiu, dalinuosi su šilutiškiais“. Taigi tikėkimės, jog pavyks įgyvendinti pirmąjį šio festivalio tikslą – uždegti žmonėse norą dalintis, kad šiame gražiame dvare, tapusiame miesto veidu, vyktų puikūs, profesionalūs renginiai.

„Gaila vieno, kad dėl vietos stokos tai nebus miesto renginys ir žiūrovų skaičius bus ribotas“, - sakė L. Ivaškevičiūtė.

Festivalio scenarijus – paslaptyje

Spaudos konferencijos metu festivalio organizatoriai nenorėjo atskleisti viso gruodžio 13 dienos scenarijaus. Išdavė vos keletą renginio detalių.

Tądien dvaras atgims, o H. Šojus simboliškai lyg ir sugrįš į dvarą. Ir vėl jame vyks tai, kad vyko prieš daugiau nei 100 metų. Gruodžio 13-ąją veiks gyvasis muziejus, bus galima išvysti žmones, kadaise gyvenusius dvare. Bus prisimintos ir H. Šojaus pasakos. Jų personažai tarsi atgis ir dvaro erdvėse vyks mini scenos.

Istorijos šaltiniuose teigiama, kad šiame dvare H. Šojaus marti Šilutės jaunimą mokydavo šokio pagrindų. Tai taip pat bus atkurta – vyks šokių pamokos, skambės klavesino muzika.

Festivalio metu susipins edukacinė ir kultūrinė programos. Žinoma, žiūrovai išgirs ir profesionalių atlikėjų muziką. Visa kita – išlieka paslaptyje.

Su bilietu – mecenatystės dovana

Mįslingai kalbėjusios apie festivalio programą, organizatorės maloniai atskleidė tai, kaip atrodys festivalio bilietai. O jie bus ypatingi. Pasirodo, kiekvienas bilietas bus įdėtas į specialų įdėklą. „Įsigiję bilietus žmonės kartu su juo taps ir ateityje vyksiančių renginių mecenatais. Tądien nebus kviestinių svečių. Visi turės įsigyti bilietus“, - teigė D. Jatautaitė. Vieno bilieto kaina – 100 Lt.

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?