5 paprasti pratimai, kurie padės greitai atsikratyti pėdų skausmo

2016-12-09, vlmedicina.lt informacija
A. Kubaičio nuotrauka
A. Kubaičio nuotrauka
Žmogaus kūno kaulai yra vieni su kitais sujungti, todėl nieko keisto, kad vienoje vietoje jaučiamas skausmas gali netrukus sukelti problemų kitose kūno vietose. Pavyzdžiui, skausmas pėdoje greitai gali sukelti skausmą visoje kojoje.

Skausmą pėdose gali sukelti daugybė skirtingų priežasčių, o dar kinų išminčiai prieš daugiau nei tūkstantmetį tikino, kad pėdos yra sveiko kūno pagrindas.

Dėl šios priežasties pėdoms yra siūlomi įvairūs masažai ir gydančios vonios, o jų skausmui pašalinti yra daugybė skirtingų pratimų, kuriuos galima atlikti tiek namuose, tiek darbe, radus laisvą minutę.

Visų pirštų pakėlimas

Stovėdami išsitiesę, pakelkite kojos pirštus. Stenkitės, kad mažasis pirštas būtų viename aukštyje su didžiuoju, o pratimą kiekvienai pėdai pakartokite mažiausiai penkis kartus.

Keleto pirštų pakėlimas

Stovėdami toje pačioje pozicijoje, pakėlę visus kojos pirštus, didįjį pirštą nuleiskite žemyn. Jeigu negalite, vietoje jo galite nuleisti mažiausiąjį pirštą. Šį pratimą taip pat pakartokite penkis kartus.

Kojų ir rankų pirštai

Atsisėskite ant žemės, ištieskite kojas priešais save ir pirštus užrieskite į viršų. Tada pasilenkite į priekį ir rankomis kojų pirštus švelniai traukite link savo kūno. Jeigu negalite abiejų pėdų pasiekti vienu metu, tuomet pratimą atlikite su kiekviena koja atskirai.

Teniso kamuoliuko masažas

Teniso kamuoliuką padėkite ant žemės ir ant jo uždėkite pėdą. Švelniai spausdami, kamuoliuką ridenkite, iš lėto masažuodami visą pėdą. Pratimo gale pėdą užlenkite į viršų, link lubų, o pirštus užrieskite žemyn. Pratimą pakartokite ir su kita pėda.

Siūbavimas

Stovėdami, savo svorį perkelkite į pėdų išorinę dalį, tuo pačiu metu jį nukeldami nuo vidinių pėdų dalių. Svorį išlaikydami ant išorinių pėdų dalių, iš lėto nuleiskite vidines. Taip siūbuokite 10 kartų.

Papildomi patarimai:

Avėkite tinkamus batus. Nors kartais patogi avalynė gali reikšti, kad kuriam laikui teks atsisakyti madingų batų ar aukštakulnių, tačiau ji gali padėti atsikratyti pėdų skausmo. Batai turėtų būti jūsų pėdos pločio ir leisti pėdai kvėpuoti, o ne ją varžyti. Be to, svarbu, kad batai tinkamai palaikytų pėdos linkį.

Pėdas pamirkykite druskų vonioje. Druskos padės iš pėdų pašalinti toksinus ir pagerins magnio įsisavinimą.

Vaikščiokite basomis. Pėdos yra lanksčios ir sukurtos kūną išlaikyti ant nelygaus paviršiaus. Kai turėsite galimybę, basomis pavaikščiokite lauke arba įsigykite batus su individualiais pirštais – teigiamą rezultatą pajusite greitai.

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Per kiek laiko gaunate šeimos gydytojo konsultaciją?