Panemunietis – jau 27-asis šiemet šalyje žuvęs dėl neatsargaus rūkymo

2016-12-12, Stasys BIELSKIS
Gaisras Panemunėje nusinešė vyriškio gyvybę.
Gaisras Panemunėje nusinešė vyriškio gyvybę.

Ankstų gruodžio 6-osios, rytą gautas pranešimas, kad Panemunėje, Nemuno gatvės daugiabutyje, vienas iš butų antrajame aukšte skendi dūmuose, o jo viduje yra žmogus. Atskubėjus ugniagesiams, pro buto langą veržėsi liepsnos. Gaisravietėje rastas žuvęs 48-erių metų vyras. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM teigimu, šio gaisro priežastis – neatsargus rūkymas.

Sudegė Nemuno gatvės 21-ojo namo 7-asis butas. Namas mūrinis (19x7 m), 2 aukštų, stogas dengtas šiferiu. Ugniagesiai darbą pradėjo 6 val. 11 min., o 7 val. 5 min. kambaryje ant grindų rastas sudegęs vyro (g. 1968 m.) kūnas. Gaisro metu išdegė kambarys, virtuvė, medinė perdanga. Nudegė 40 kv. metrų stogo.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiemet dėl neatsargaus rūkymo Lietuvoje jau žuvo 27 žmonės. Rūkymas lovoje yra viena dažniausių gaisrų ir žūčių juose priežastis.

Gal kai kam ir naivus atrodo ugniagesių gelbėtojų perspėjimas: „Kad netaptumėte gaisro auka, niekada nerūkykite lovoje, nepalikite rūkstančios cigaretės be priežiūros“. Mat „velnio lašų“ padauginę asmenys į tai paprasčiausiai nekreipia jokio dėmesio...

Panemunės bendruomenės pirmininkė Virginija Lauciuvienė „Šilokarčemai“ sakė, kad gaisre žuvęs Gediminas Varašinskas dirbdavo už pašalpas, turėjo sugyventinę. Pasak V. Lauciuvienės, jie abu buvo išgeriantys. „Kai ateidavo ryte į darbą, nebūdavo agresyvus, - pasakojo Panemunės bendruomenės pirmininkė. - Kartais pasirodydavo ir su kvapu, bet mums jo tikrai gaila. Pirmadienio vakarą jis girtavo su sugyventine jos bute. O kai begerdami susipyko, moteris jį išvarė į savo butą, kurio durys koridoriuje – šalia“.

Štai koks žiaurus likimas – juk galėjo taip neatsitikti, jei gyvenimo draugė jo nebūtų išvariusi iš savo namų...

Užtat Pagėgių savivaldybės valdžiai, atrodo, pasisekė. Turto valdymo poskyrio vedėja Laimutė Šegždienė teigė, kad gretimas 6-asis butas, kuriame gyvena žuvusiojo sugyventinė, vis dar tebepriklauso Savivaldybei, nes prieš tai jame gyvenę asmenys numirė taip ir nesuspėję „Registrų centre“ susitvarkyti buto nuosavybės dokumentų. O šalia sudegusiojo esantis 8-asis butas – Savivaldybės socialinis būstas. Bet nei vienas, nei kitas gaisro metu nenukentėjo.

Trečiadienį G. Varašinskas palaidotas Pagėgių miesto kapinėse. Jose dalyvavo ir Panemunės bendruomenės atstovai.

P. S. Kai ši informacija jau buvo parengta spaudai, vakar, gruodžio 8-osios naktį, 2 val. 43 min. Bendrajame pagalbos centre numeriu 112 gautas pranešimas, kad Panemunėje vėl dega dviejų aukštų namas, esantis Nemuno g. 21. Į įvykio vietą išsiųstos Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos  Pagėgių priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos.

Pranešta, kad viduje gali būti žmonių. Atvykus ugniagesiams, prie kamino degė stogas. Gaisro metu nudegė ir nuardyta apie 3 kv. m stogo dangos. Šį kartą žmonės nenukentėjo.

Pagėgių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Alvydas Mikašauskas „Šilokarčemai“ sakė, kad šį kartą gaisras, tikriausiai, įsižiebė dėl vis dar rusenusios kibirkštėlės, likusios po pirmojo gaisro. Ugniagesiai gyventojų buvo prašę stebėti, kad ugnis vėl neįsipliekstų. Bet buvo naktis, žmonės miegojo – ir gaisras vėl sugrįžo...

Pasak A. Mikašausko, vyriškio žūties būtų išvengta, jei jo kambaryje būtų buvęs įrengtas autonominis dūmų jutiklis. Jo skleidžiamas garsas yra pakankamai stiprus, pavojaus signalą išgirsta ir kaimyninių butų gyventojai.


Straipsnio komentarai

Rac. pasiulimas2016-12-13
visiems alkasams lovose irengti lektuvo katapultus, kad kilus bedai ismestu per kamina.... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?