Savivaldybės mero elgesį vertins Vyriausioji tarnybinės etikos komisija

2016-12-12, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Savivaldybės meras V.Laurinaitis teigė, kad nežino, kokios bus komisijos išvados.
Savivaldybės meras V.Laurinaitis teigė, kad nežino, kokios bus komisijos išvados.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (toliau – VTEK) svarstys  Šilutės rajono savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio elgesį.

Šilutės rajono savivaldybės tarybos opozicija kreipėsi į VTEK, kad ši išaiškintų, ar Savivaldybės meras  V. Laurinaitis nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų tuomet, kai su tarnybiniu automobiliu ir savivaldybės vairuotoju darbo metu lankėsi Pagėgiuose pas tuometinį Seimo narį bendrapartietį „tvarkietį“ Kęstą Komskį.

Šį jo vizitą užfiksavo LNK televizijos laidos KK2 kūrėjai ir parodė visai Lietuvai.

Tuomet meras teigė, kad tądien į Pagėgius vyko Klaipėdos regiono bitininkų prašymu, o dėl to, jog buvo tame krašte, ir susisiekė su K. Komskiu.

Opozicijos nariai kreipėsi  į VTEK dėl minėto mero apsilankymo pas K. Komskį. Todėl ši aiškinsis ar V. Laurinaitis nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatų, draudžiančių naudotis pareigomis asmeninei naudai gauti ir naudotis bei leisti naudotis valstybės ar savivaldybių valdomu turtu ne tarnybinei veiklai.

„Jei nagrinėja, tegu nagrinėja. Yra toks kreipimasis, todėl ir domėsis“, - sakė V. Laurinaitis.

Jis tikino nežinantis, kokios gali būti komisijos išvados. „Nieko privataus, o kaip nuspręs...Nemanau, kad pažeidžiau viešuosius ir privačiuosius interesus. Utopija. Aš labai daug kur važiuoju savivaldybės automobiliu. Niekas negali pasakyti – važiuoti automobiliu ar autobusu. Baikim. Tai kasdieninis, eilinis, darbinis klausimas. Tada VTEK turėtų užsiimti visais darbiniais klausimais – verta buvo važiuoti ar ne“, - sakė meras.

Šis klausimas buvo svarstomas ir Šilutės rajono savivaldybės tarybos Etikos komisijoje.  V.Laurinaitis tuomet tvirtino, kad jis nesiruošia niekam nieko aiškinti, nes  jis gali išvykti į bet kurį Lietuvos miestą be jokios komandiruotės.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

eglele42016-12-13
Vau.....pradėta domėtis tik tuomet, kai partija prarado užnugarį.......Bet geriau vėliau nei niekad ;-)
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
baisiau net nereikia 2016-12-13
bet toks degradavimas valdžios ot 21 am Komentaras patinka Komentaras nepatinka
janis2016-12-12
VAJE, koks baisus nusižengimas, būdamas Pagėgiuose užsuko pas bendrapartietį, nejaugi nėra rimtesnių bėdų Komentaras patinka Komentaras nepatinka
ar 2016-12-12
kol žurnalistai neisikiša į tokiu kėdes tol nepasijudina užtai ir dirba ka nori ir pas ka nori važinėja kaip su savo nuosava o mes durneliai mokam Komentaras patinka Komentaras nepatinka
lietuvis2016-12-12
...tegul tikrina visus tada ,kas kur važinėja....bet čia viskas dėl to kad LNK parodė ir dar pas ką važiavo !!!!! Nu reikia pasirodyti kad Vyriausioji tarnybinės etikos komisija rimtai dirba..... Komentaras patinka Komentaras nepatinka