Malonus užsiėmimas kruopščioms mergaitėms

2016-12-15, Gabija Lingytė, 10-tos klasės mokinė

Kas gali būti maloniau už raminantį, poilsiui prilygstantį užsiėmimą, kurio rezultatas džiugina?  Mezgimas -  unikalus saviraiškos būdas, leidžiantis gyvenimą papildyti naujomis spalvomis. Kurdami vaikai patiria  teigiamų emocijų, savotiškai  medituoja, atsipalaiduoja ir nusiramina.

Martyno Jankaus pagrindinėje  mokykloje jau metus  vyksta NVŠ programos mezgimo studijos „Geros akys“ užsiėmimai. Juos lanko 3 – 10 klasių mergaitės. Studijos vadovė mokytoja Birutė Martinkienė džiaugiasi mergaičių kruopštumu ir noru išmokti vis daugiau įvairių mezgimo raštų ir technikų. Šiandien  vėl madingi rankų darbo daiktai - jie ne tik mieli,  bet ir labai brangūs jaunosioms mezgėjoms.  Jauki užsiėmimų aplinka, šiltos arbatos puodelis, įvairaus amžiaus mergaičių bendravimas ir mokytojos kantrus darbas su kiekviena mokine  davė rezultatų. Jaunesnės mergaitės vašeliu neria pieštukines, rankines, šalikus, o vyresnės  virbalais mezga riešines, šalikus, megztukus. Jaunosios mezgėjos pačios renkasi siūlų spalvas ir  daiktą, kokį  nori numegzti. Mokytoja pastebėjo, kad vyrauja ryškios, žaismingos mergaičių pasirenkamos siūlų spalvos.

Septintos klasės mokinė Austėja Bendikaitė  mezgimo studijos „Geros akys“ užsiėmimus pradėjo lankyti iš pat pradžių. „Viskas prasidėjo tada, kai mokytoja Birutė klasės mergaitėms užsiminė apie savo svajonę, įkurti mezgimo studiją. Mano ranka buvo viena tarp kitų pakilusių rankų. Per šiuos metus išmokau gana gerai megzti virbalais, susiradau naujų draugių. Džiaugiuosi savo darbais – trimis šalikais, numegztais įvairiomis technikomis, šiuo metu mezgamomis riešinėmis. Man šie užsiėmimai labai patinka, džiaugiuosi savo pasirinkimu. Jis vienas iš geriausių. Kviečiu mergaites prisijungti ir pasimokyti mezgimo meno“,-sakė jaunoji mezgėja.

 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!