Kai sueina kaimynai

2016-12-14, Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro etnografė-vadybininkė Nijolė Stanelienė.

Gruodžio 2 dieną. Vainuto seniūnijos salėje vyko  Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro folkloro kolektyvo ‚,Vainuta‘‘ (vad. Loreta Mieliulytė) organizuojamas renginys „Kai sueina kaimynai“.

Į šventę susirinko net 6 folkloro kolektyvai.  Be pačių vainutiškių atvyko svečiai iš Pagėgių, Inkaklių, Šilutės, Žemaičių Naumiesčio. Sulaukta svečių ir iš Latvijos. Mat „Vainutos“ kolektyvas prieš porą metų užmezgė draugystę su Saldus miesto (Latvija) folkloro kolektyvu „Medainis“ (vad. Sarma Ūpe).

Renginio vedėja centro vadybininkė Audrė Bagdonaitė vieną po kito kolektyvus kvietė į  „Vainutos“  kiemą  užeiti ir tame gražiame Advento laikotarpyje pasidalinti su visais čia susirinkusiais gražiu žodžiu, daina ar šokiu.

Puikią, turiningą ir įdomią programą atvežė latviai iš Saldus miesto. Jie parodė  latvių vestuvinius papročius, dainavo dainas, vaišino visus atsivežtomis  vaišėmis. Gražią adventinę programą parodė Pagėgių kultūros centro folkloro kolektyvas „Kamana“ (vad. Ksavera Mikšienė).

Šilutės kraštotyros draugijos „Ramytė“ (vad. Giedrė Pocienė“) kolektyvas  supažindino su pamario krašto folkloriniais kūriniais, folkloro kolektyvai „Pilutė“ (vad. Adma Baltutienė) ir Inkaklių „Dainorai“( vad. Vidilija Aidukienė) dainavo ir „porino“ žemaičių tarme. Visi buvo užburti geros nuotaikos, ir draugišku bendravimu.

Po pasirodymų visi vaišinosi „Vainutos‘‘ kolektyvo paruoštais gardumynais. Inkakliškių skambi muzika neleido būti abejingiems. Salė buvo pilna besisukančių porų. Šis renginys - puikus įrodymas, kad, kaimynams suėjus, būna be galo linksma.

Svečiai  iš Latvijos tą vakarą neišvyko, pasiliko nakvoti. Rytojaus dieną jie aplankė Vainutą ir Kintus: apžiūrėjo Vydūno muziejų, aplankė Ventės ragą.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?