Vėl aidėjo konkurso „Pamario talentai“ balsai

2016-12-15, Stasys BIELSKIS
Konkurse „Pamario talentai“ aktyviai dalyvavo jaunieji atlikėjai iš Pagėgių.
Konkurse „Pamario talentai“ aktyviai dalyvavo jaunieji atlikėjai iš Pagėgių.

Aštuntą kartą Šilutėje surengtas jaunųjų atlikėjų konkursas „Pamario talentai“. Jame pralaimėjusiųjų nebuvo – dalyviai gavo įvairių rėmėjų dovanas, o pagrindinį 300 eurų prizą pelnė akordeonistas Algirdas Benetis iš Palangos senosios gimnazijos.

Scenoje merginų trio iškilmingai atliko Pamario talentų himną. „Štai taip pakiliai ir iškilmingai šį vakarą pradėjo mūsų dainorėliai, - kalbėjo renginių organizatorius ir vedėjas, klaipėdietis Remigijus Žiogas. - Paplokime dar kartelį - jus sveikina „Pamario talentai”. Pamatysite ir išgirsite net 23 talentingus pasirodymus. Tai gyvai atliekančios įvairaus stiliaus muziką jaunimo grupės, šokėjai ir dainų atlikėjai. Nors konkursas pavadintas „Pamario talentai”, tačiau į sceną žengs ir savo jėgas išbandys svečiai iš Klaipėdos, Gargždų, Palangos, Šiaulių, Šilutės, Vainuto ir Pagėgių“.

R. Žiogas išvardijo puikaus renginio rėmėjus bei draugus, kurių dėka šis konkursas gali augti ir plėstis.

Paskelbė, kad generalinis konkurso rėmėjas - Šilutės rajono savivaldybė, mecenatas - naujai išrinktas kraštą atstovausiantis Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda.

Na, o konkurso globėjas - Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, konkurso ambasadorius - Marijus Budraitis.

Pagrindinio 300 eurų prizo steigėja - Šilutės kredito unija. Europarlamentaras Zigmantas Balčytis jau ketvirtą kartą įsteigė kelionę į Strasbūrą ir Paryžių dviems.

Pirmosios vietos prizą - 200 eurų - įsteigė nuolatinis „Pamario talentų“ rėmėjas UAB „Kintai“ direktorius Rimgaudas Višinskas, kuris tądien komisiją vaišino skaniausiai Lietuvoje rūkyta žuvimi. Antrosios vietos prizą - 150 eurų – dovanojo UAB „Baltijos marmuras“ vadovas Saulius Malinauskas. Trečiosios vietos prizą - 100 eurų - jau antrą kartą įsteigė verslininkė, Šilutės r. savivaldybės tarybos narė, šakočių kepimo įmonės vadovė Daiva Žebelienė.

Žiūrovų  prizą - 100 eurų - šiemet įsteigė Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis.

„Facebook“-o populiariausio dalyvio prizą - 100 eurų – dovanojo įvairių šventinių pokylių organizatorius, restorano „Vilkėnų malūnas“ vadovas Mindaugas Gestautas. Keletą piniginių prizų įsteigė Savivaldybės tarybos narė Sandra Tamašauskienė, Šilutės ,,Prekybos halės” direktorius Rimantas Jaruškevičius bei restoranas–picerija ,,Rambynas“ ir juvelyrinių dirbinių parduotuvė ,,Ažūras“, UAB ,,Įtampa“, UAB ,,Jonaiva“ bei parduotuvė „1 000 smulkmenų“.

Dalyvius pamalonino ir prekybos centras „Topo centras“, UAB ,,Šilutės prekyba“, „Oriflame“, „Rusnės šeima“, sporto centras ,,Oazis“, skaniausių arbatų centras ,,7 Ievos namai“...

Šių metų konkurse buvo naujiena - žiūrovai galėjo išrinkti labiausiai patikusį dalyvį. Jis buvo nustatomas specialiu garso decibelų matuokliu, t. y. žiūrovams sukėlus triukšmą.

Paskelbta vertinimo komisijos sudėtis, kurioje ne tik pamario krašte, bet ir visoje Lietuvoje jau girdėtos pavardės: Marijus Budraitis, Mindaugas Gestautas, Gediminas Norvaišas (grupės „Tabasco“ lyderis), Rytis Kostiuška (grupės ,,Karčema“ vokalistas), Donatas Blusius (daugkartinis pasaulio sportinių šokių konkursų čempionas, buvęs šokių kolektyvo ,,Žuvėdra“ šokėjas, šokių klubo ,,Kubana“ vadovas), Gražvydas Raila (Šilutės meno mokyklos mokytojas-ekspertas, fanfarinio orkestro ,,Pamarys“ vadovas ir dirigentas), Žydrė Adomaitienė (Šilutės meno mokyklos fortepijono mokytoja metodininkė, dainų tekstų ir muzikos autorė bei atlikėja), Rimgaudas Višinskas, Vygantas Paldauskas (Šilutės kamerinio dramos teatro aktorius).

Renginį pradėjo ir trumpą sveikinimo kalbą pasakė Savivaldybės meras V. Laurinaitis: „Noriu pasidžiaugti, kad mes šį vakarą susirinkome ne kalbėti, o talentų pasižiūrėti. Sveikinu ir tuos žiūrovus, kurie atėjo jais pasidžiaugti ir tuos, kurie išdrįso dalyvauti šiame konkurse, nes jis yra be galo rimtas. Dėkoju „Karčemos“ ansamblio vadovui Vygantui Stoškui už entuziazmą parodyti, kokių mes turime šaunių atlikėjų Šilutės rajone ir visame regione bei Lietuvoje. Linkiu visiems gero renginio ir gerų įspūdžių“.

Atlikėjai – įvairiausių žanrų puoselėtojai

Pirmoji konkurso dalyvė buvo Urtė Lazdauskaitė iš Klaipėdos.

Paskui pasirodė Pagėgių kultūros centro merginų šokių grupė „Mėja“. Jos atlieka įvairių žanrų šokius. Dauguma merginų šoka nuo pirmos klasės. Visas jas vienija bendras tikslas – meilė šokiui. Laisvu nuo repeticijų metu jos pačios kuria šiuolaikinius šokius, renkasi muziką.

Vokalistei Elzei Gruzaitei – dar tik 8-eri, mokosi Pagėgių pradinės mokyklos 2-oje klasėje. Laisvalaikiu mėgsta žaisti šachmatais, įvairius stalo žaidimus ir, be abejo, dainuoti. Linksma, nuoširdi mergaitė. „Pamario talentuose“ dalyvavo pirmą kartą. Ir, aišku, tikėjosi didelio žiūrovų palaikymo.

Šilutiškei vokalistei Elinai Vaitelytei prieš dvejus metus buvo atitekęs  europarlamentaro Zigmanto Balčyčio „Pamario talentų“ prizas - kelionė į Briuselį, kur ji su savo tėčiu pabuvojo įdomioje kelionėje. Elina šiuo metu mokosi 12-oje klasėje. „Dainavimas yra pagrindinis mano pomėgis, tačiau be dainavimo dar mėgstu groti pianinu, gitara. Muzika mane lydi nuo pat vaikystės ir esu tikra, kad lydės visą gyvenimą. Na, o šiais metais tikiuosi žiūrovams suteikti daug gerų ir nuoširdžių emocijų“, – apie save pasakojo E. Vaitelytė.

Šilutės pirmosios gimnazijos liaudies šokių kolektyvas ,,Atlaja“ (vadovė Rita Kurpeikytė) - daugkartinis įvairių konkursų laureatas, „Aukso paukštės“ laimėtojas – visus stebino savo profesionalumu.

13-metis Paulius Šimkus, besimokantis Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijoje, penktus metus lanko Pagėgių savivaldybės meno ir sporto mokyklą, jo hobis - dainavimas. „Dalyvauju miesto šventėse, „Dainų dainelės“ konkursuose ir įvairiuose kituose renginiuose. Pirmą kartą noriu save išbandyti dalyvaudamas „Pamario talentuose“, - sakė P. Šimkus.

Vokalistei Gintarei Muraulaitei jau greit bus 16 metų. „Šiame konkurse dalyvauju jau ketvirtą kartą ir noriu vis to paties - dar kartą būti pastebėta. Mano veikla ir pomėgiai - dalyvauti visur: nuo mokyklos iki country grupės „Karčema“ renginių. Šiuo metu siekiu dviejų dalykų - draugauti su muzika iki pat savo gyvenimo galo ir turėti vieną amžiną  svajonę, kurios neatskleisiu. Šį kartą konkursui pasirinkau šiek tiek ramesnę dainą nei anksčiau atlikdavau“, - pristatė save G. Muraulaitė.

Augustė Antanaitytė – iš Pagėgių. Jai - 16 metų. Du kartus dalyvavo „Dainų dainelėje“ bei konkurse „Pagėgių talentai“ ir tapo laureate. „Pamario talentuose“ atliko dainą ,,Saulės pėdomis“.

Violeta Vilniškytė – taip pat 16-metė, mokosi Šilutės Vydūno gimnazijoje,  stengiasi visur aktyviai dalyvauti. Mėgstamiausia jos veikla, kuri susijusi su muzika. „Viešai dainuoti pradėjau neseniai, todėl ir šiame konkurse esu debiutantė. Atėjau čia, nes manau, jog geriau gailėtis dėl to, ką padarai, nei dėl to, ko nepadarai“, - teigė Violeta.

Konkurse dalyvavo ir grupė „Random“. „Kaip grupė esame kartu dar tik vienerius metus, bet pažįstami - jau nuo senų dienų. Grojame muziką, kurią ne visi mėgsta. Mums patinka tai, ką mes darome - išgyvename kūrinius grodami. Konkurse norime palikti Šilutės miestui kažką įsimintino ir tikimės, kad po mūsų pasirodymo roko muziką pamils visi“, - prisistatė grupė „Random“.

Šilutiškiams – trys pagrindiniai apdovanojimai

Aišku, smagiausia buvo išgirsti savo pavardę ar grupės pavadinimą skelbiant konkurso nugalėtojus. Iš pagrindinių apdovanojimų šilutiškiai dalyviai gavo du trečiosios vietos prizus - po 100 eurų.

Jie įteikti vokalistei iš Vainuto G. Muraulaitei bei jaunuolių grupei „Random“.

Pastaroji grupė dar gavo ir europarlamentaro Zigmantas Balčyčio jau ketvirtą kartą įsteigtą kelionę į Strasbūrą ir Paryžių dviem.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!