Saugų Kalėdų eglė su rankų darbo žaislais

2016-12-13, Violeta Astrauskienė

Turbūt niekas taip nelaukia įsižiebiant Kalėdų eglės, kaip vaikai. Suaugusiesiems - tai tik malonus kasdienybės praskaidrinimas, o štai mažiesiems įžiebta Kalėdų eglė - ženklas, kad artėja ilgai lauktas dovanų metas.

Saugų seniūnė Dalia Rudienė stengiasi ne formaliai, bet nuoširdžiai į kiekvieno gyventojo širdį pasiųsti šventės laukimo kibirkštėlę. Tokiam požiūriui pritaria ir bendruomenė. Rezultatas – antrus metus rengiama Kalėdų eglės įžiebimo šventė sutraukia vis daugiau gyventojų, o papuošta eglė  nenusileidžia miestų Kalėdų simboliams. Penktadienį, gruodžio 9-ąją, Saugų gyvenvietės centre suspindo 10 m aukščio Kalėdų eglė, kurią dovanojo saugiškė Ramutė Marija Stradomskienė. Eglę parvežti ir pastatyti su savo technika padėjo Vidas Mauricas.

Ant eglės šakų „nutūpė“ 80 sukurtų medinių žaislų ir dar tiek pat iš medžio šakelių pagamintų snaigių. Svarbiausi eglės puošybos elementai – mediniai ritinėliai-žaisliukai, kuriuos gamino vaikai, vadovaujami kultūros renginių organizatorės Lijanos Gatelienės ir dailės mokytojos Ritos Šleinytės. Anot žaislus gaminusiųjų, neatsitiktinai pasirinktos spalvos ir piešiniai. Raudona reiškia šilumą, ugnį, jėgą ir energiją, kurios taip reikia veržliai seniūnijos kultūrinei plėtrai. Žalia – tai gamtos spalva, reiškianti augimą, harmoniją, vaisingumą, viltį, valią, energiją ir atkaklumą. Juoda spalva – tamsa, išdavystė, liūdesys, kančia ir skausmas, bet jo to neįmanoma suvokti, kaip gera gyventi ir mylėti. Balta – tai ramybės spalva, simbolizuojanti šviesą, gyvybę, džiaugsmą, gėrį, šventumą, išmintį, tyrumą ir švarą. Tegul ji savo sklindančia šviesa nušviečia ir sušildo tamsiausias sielos kerteles.

Eglės įžiebimo šventė sutraukė gausų būrį saugiškių. Vaikų dėmesį ypač traukė Kiškis, besisukinėjantis šalia Kalėdų senelio, kviečiantis pažaisti smagių žaidimų. Animatorė į šventę buvo pakviesta seniūnijos ir rėmėjų rūpesčiu. Šventinėje programoje dalyvavo Saugų vaikų darželio vaikai ir muzikos vadovės Danguolės Žilionienės Saugų vaikų namų ansamblis. Kalėdų senelis, demonstruodamas savo modernumą, o gal ir žiemą be sniego, į aikštę buvo atvežtas automobiliu. Šventės dalyvius pasveikino seniūnė Dalia Rudienė ir kunigas Vytautas Tamašauskas.

Šventę vainikavo suspindusi eglė, kuri tradiciškai gyventojus ir svečius džiugins iki Trijų karalių šventės. Saugų bendruomenė „Saugų artuma“ parašė projektą ir gavo iš vėjo jėgainių UAB „4energia“ finansavimą girliandoms bei apšvietimo konstrukcijų medžiagoms įsigyti. Kalėdų senelio maišą dovanomis padėjo pripildyti UAB „Egmina“ vadovas R. Baltutis ir verslininkė D. Žebelienė.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?