Dūrė į krūtinę, pataikė į piniginę

2016-12-16, Romualdas Danielius MAŽUTIS
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka

Fortūna kartais netikėtinai ima ir nusišypso žmogui. 61-erių šilutiškis Vytautas (kad nebūtų pažeista nekaltumo prezumpcija, pavardės nurodyti negalime,- aut. pastaba), sugrįžęs iš Vokietijos ir sužinojęs, jog buvusi sutuoktinė, su kuria  gyveno ir po skyrybų, turi naują draugą, užsidegė nenumaldomu pykčiu. Kitą rytą, būdamas neblaivus, bandė atkeršyti brangiausiosios meilužiui: dūrė šiam lenktiniu peiliu į kairį šoną po kairiuoju šonkauliu, kur yra gyvybei svarbūs organai. Sunkiu sužalojimu grėsusį smūgį atrėmė vyro striukės vidinėje kišenėje buvusi piniginė. Žmogus liko nesužalotas.

Vytautas teistumą užsidirbo šiemet, balandžio 27-28 dienomis. Jam buvo pareikšti kaltinimai pagal tris LR BK straipsnius: dėl pasikėsinimo padaryti nusikalstamą veiką (BK 22 str.1 d.), dėl grasinimo nužudyti (BK 145 str.1 d.), dėl pasikėsinimo padaryti sunkų sveikatos sutrikdymą (BK 135 str.1 d.). Kadangi Vytautas prisipažino, baudžiamoji byla išnagrinėta viešame teisiamajame posėdyje pagreitinto proceso tvarka. Nuosprendis paskelbtas gruodžio 1-ą dieną. Šilutės rajono apylinkės teismo teisėja Daiva Jazbutienė,  bylos esmę apibūdino tokiu pastebėjimu: piniginė, į kurią įsmigo peilis, gal būt, išsaugojo nukentėjusiojo gyvybę, o kaltinamajam padėjo išvengti kalėjimo kameros, nes leido atidėti paskirtą bausmės vykdymą dvejiems metams. Fortūna šį kartą buvo palanki abiems vyrams: ir aukai, ir nusikaltusiajam.

Ne visai atviras pokalbis teismo laukiamajame

Gruodžio 1-ąją Vytautas atėjo į teismą išklausyti nuosprendžio. Po nusikalstamų veikų padarymo jis buvo sulaikytas vienai dienai. Anot įtariamojo, dirbdamas statybininku, šeimą išlaikęs 10 metų. Buvusi žmona, su kuria gyveno ir po skyrybų, atvažiuodavusi į Vokietiją, kur jis dirbo, pasiimti pinigų. Su ja turi aštuonmetę dukrelę. Grįžęs iš Vokietijos, rado buvusią sutuoktinę depresuojančią sužinojo apie meilužį. Anot Vytauto, buvusi žmona ir kaimynė davusios neteisingus parodymus. Jis negrasinęs, durų nedaužęs, tačiau nuosprendyje išdėstyti faktai jo žodžius paneigė.

Grasino paskersti

Ikiteisminio tyrimo metu apklausiama buvusi Vytauto sutuoktinė sakė, kad konfliktas kilo namuose, balandžio 27-osios vakarą. Grįžusiam iš užsienio, Vytautui prisipažino turinti draugą, pradėsianti su juo gyventi. Neblaivus Vytautas sakė norintis ją susigrąžinti, nes tebemyli. Po to ėmė priekaištauti dėl neištikimybės. Pasipylė ir grasinimai: jei jį paliks, nužudys, jei nepavyks nužudyti, pasiims vaiką ir sukels tokį skausmą, kad ji kentės daugelį metų. Pabūgusi grasinimų, moteris išėjo miegoti pas kaimynę. Vytautas nenurimo, agresiją liejo daužydamas kaimynės duris, liepė jas atidaryti, šaukė, kad paskers abu - tai yra ją ir jos draugą.

Kaimynę Vytauto elgesys ir keiksmai rimtai išgąsdino, ji patyrė stresą. Drebėjo ir buvusi Vytauto sutuoktinė. Kaimynė sakė, jog Vytautas buto duris pradėjo daužyti balandžio 28-osios rytą, apie 6.30 valandą. Ar Vytautas grasinęs buvusiai žmonai, kaimynė iš baimės neprisiminė.

Netikėtai dūrė peiliu

Balandžio 28 dieną, apie 11.55 valandą, viename Tilžės gatvės namo kieme Vytautas, apsvaigęs nuo alkoholio (girtumas 1,79 promilės) bei apimtas įniršio, išsitraukė iš kišenės lenktinį peilį ir dūrė buvusios žmonos draugui į kairį šoną. Pataikė po kairiuoju šonkaulių lanku, kur yra gyvybei svarbūs organai: blužnis ir diafragma. Teismo medicinos specialisto išvadoje nurodyta, kad kiauryminis krūtinės ląstos ar pilvaplėvės ertmės sužalojimas kvalifikuojamas kaip sunkus sveikatos sutrikdymas. Nukentėjusysis nelaukė smūgio. Peilis, perdūręs striukę, įsmigo ir įstrigo į vidinėje kišenėje laikytą piniginę. Ji ir išgelbėjo netikėtai užpultą vyrą nuo pavojingo gyvybei sužalojimo. Beje, žodžiais konfliktuojančius vyrus bandė išskirti buvusioji teisiamojo sutuoktinė. Ji ir pamatė buvusio sutuoktinio rankoje peilį. Nusikaltimo liudytoju tapo ir jos brolis, atvažiavęs automobiliu. Jis teigė, jog Vytautas buvo išgėręs ir suirzęs. Pradėjęs važiuoti, automobilio veidrodėlyje pamatė, jog sesuo bando besiginčijančius vyrus išskirti. Išlipęs iš sustabdyto automobilio, sesers paklausė ar viskas gerai. Sesuo pasakė, kad Vytautas dūrė jos draugui peiliu. Šį įvykį matė dar viena liudytoja. Buvo iškviesta policija.

Gyvenimo grimasos

Per pokalbį teismo laukiamajame Vytautas murmėjo likęs nesuprastas. O ko čia nesuprasti?! Beveik kiekvienas vyras, išgirdęs apie mylimosios neištikimybę, ims garsiai arba savyje rūstauti. Gali ir kerštauti. Deja, dvikovų laikai dėl ponių meilės seniai praeityje. Šiandien atsilyginti bandoma tuo pačiu arba iš pasalų. Neištikimybės tema juokinga tik anekdotuose, o realiame gyvenime panašūs dalykai sunkiai pakeliami, ilgam apkartina buvusių porų gyvenimą. Šeimų galvų gyvenimas skyrium, kai vyras ar moteris ilgam išvyksta uždarbiauti į užsienį, irgi nepadeda šeimų tvirtybei. Vytautas užsiminė, jog nevažiuotų į svečias šalis ieškoti didesnio atlygio, jei Lietuvoje panašiai uždirbtų. Anot jo, yra kaip yra. Nors dabar nedirba, žadėjo paremti pinigėliais augančią dukrelę.

Liko laisvėje

Vytauto baudžiamoji byla išnagrinėta atlikus sutrumpintą įrodymų tyrimą. Tokia praktika taikoma tik kaltinamajam visiškai prisipažinus dėl inkriminuotų veikų. Teisiamojo prisipažinimas leidžia sumažinti jam skirtą bausmę vienu trečdaliu. Vytautas už tris nusikaltimus pelnė subendrintą bausmę: laisvės atėmimą trims metams. Sumažinus skirtą bausmę vienu trečdaliu, galutinė bausmė – dveji metai nelaisvės, atidedant bausmės vykdymą tokiam pat laikui. Vytautas dėl savo poelgio gailisi, su nukentėjusiaisiais susitaikė. Taip parašyta nuosprendyje, kurį nuteistasis gali apskųsti per 20 dienų.


Straipsnio komentarai

Lala2016-12-17
Ir kas per velnias ta meile yr , kiek laisvu moteru Vytautai eik i sokius meno mokykloj PASIRINKSI Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?