Šilutėje duris atvėrė naujas Suaugusiųjų mokymosi centras

2016-12-16, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Profesinio mokymo centro atidarymo juostelę perkirpo (iš kairės) Šilutės darbo biržos vedėjas Andrius Šašilkinas bei UAB „Takoskyra“ projektų vadovas Mindaugas Dėlkus.
Profesinio mokymo centro atidarymo juostelę perkirpo (iš kairės) Šilutės darbo biržos vedėjas Andrius Šašilkinas bei UAB „Takoskyra“ projektų vadovas Mindaugas Dėlkus.
Nuo šiol ir šilutiškiai gali savo mieste įgyti norimą specialybę. Tą gali padaryti naujajame Suaugusiųjų mokymosi centre, kuris įsikūręs Dariaus ir Girėno g. 9, Šilutėje. Jis oficialią atidarymo dieną šventė praėjusią savaitę.

Pasak UAB „Takoskyra“ projekto vadovo Mindaugo Dėlkaus, šiuo metu vyksta centro glaudus bendradarbiavimas su Darbo birža. Tikimasi netolimoje ateityje užmegzti bendradarbiavimą ir su įvairiomis rajono įmonėmis. Projektų vadovas tikino, kad profesinio mokymo centras -  naujas, šiuolaikiškas ir patogus būdas surasti ir pasirinkti profesiją, kelti turimą kvalifikaciją ir integruotis į darbo rinką.

Klaipėdos teritorinės darbo biržos Šilutės skyriaus vedėjas Andrius Šašilkinas teigė, kad norinčių įgyti naujas profesijas tikrai atsiras, mat iki šiol jų klientai galėjo tą padaryti tik Klaipėdoje. Žmogus turėdavo iš anksto investuoti pinigus į keliones, o jie tik po mėnesio būdavo grąžinami. Ne kiekvienas galėdavo tą padaryti, nes tam reikėdavo nemažų lėšų. Dabar situacija pasikeitė – mokymai organizuojami vietoje. Todėl norinčių mokytis naujų profesijų tikrai bus.Tiesa, mokytis gali ateiti ne tik Darbo biržoje registruoti asmenys, bet ir kiekvienas norintis.Centro kūrėjai siekia didinti profesinio mokymosi prieinamumą ir galimybes sukuriant tiesioginę naudą darbo rinkos dalyviams – žmogui įgyjant profesiją, darbdaviui – darbuotoją. Prie to itin daug prisideda mokymo organizatorė Inga Pipirienė. Moteris džiaugėsi, kad dirbantys profesijos mokytojai bei mokymo organizatoriai turi ilgametę darbo patirtį bei aukštą profesinį pasirengimą. Tai Renata Jonušienė - pavaduojanti manikiūro specialistė, Viktorija Zabrynienė - pardavėjų mokytoja, Lolita Dobravolskienė - virėjų mokytoja, Jurgita Stulgienė - kirpėjų mokytoja, Arnesta Kuizinienė - socialinių darbuotojų padėjėjų, lankomosios priežiūros ir slaugytojų padėjėjų mokytoja, Mindaugas Juknius - statybininkų mokytojas, Reda Petravičienė - būsimoji siuvėjų mokytoja, Renalda Pužienė - manikiūro mokytoja, Evelina Malinina - florisčių mokytoja.

Taigi, šilutiškiai gali drąsiai rinktis norimą specialybę ir mokytis jos paslapčių. O rinktis yra iš ko – programų yra daug. Tai ir pardavėjo, pardavėjo-kasininko, prekybinės salės darbuotojo, pardavėjo-konsultanto, plataus profilio kirpėjo, manikiūrininko, dekoratyvinės kosmetikos, floristų-gėlių pardavėjo, gėlių komponuotojo, lankomosios priežiūros darbuotojo, slaugytojo padėjėjo, individualių lengvų drabužių siuvėjo, sukirpimo, kompiuterio vartojimo pagrindų, konditerio, virėjo, tinkuotojo, trinkelių klojėjų ir kitos mokymų programos.

Mokytojai neslėpė, kad stengiasi rūpintis savo mokiniais – dalijasi patirtimi, žiniomis. Kolektyvas jau džiaugiasi ir keliomis sėkmės istorijomis. Tik baigus mokymus, viena moteris įsidarbino pardavėja, kita – teikia kirpėjo paslaugas.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

tai normalu ar nepasityčiojimas iš žmogaus jai žmogus dirba po 12 val o rašo kad dirbo 8 val 2016-12-16
kaip KLASMAN DELMAN jai butu superinė imonė žmonės nesikeistu kaip kojinės tiek pajamu surenka per metus apie 6 milijonus o žmonės tegauna po 320 eu algos o kalėdom tik sugraibė po 10 eu ir kalendoriuka kaip eilini karta tai ar nepasityčiojimas iš žmoniu o reklamuojas per visus žurnalus kiek paremė kiek europoi pasiekė standartus o meistrai net darbe nebuna ir per tokį laika namus baigia statyt iš valdišku pinigu Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?