Aguonėlės finale „Žiburėliui“ pirmoji vieta

2016-12-14, Silvija Vasiliauskienė

Visą Lietuvą apskriejęs ir į šokio sūkurį įtraukęs tūkstančius šokėjų, liaudiškų šokio grupių, meno mokyklų, studijų ir ansamblių konkursas „Aguonėlė“ šį savaitgalį išrinko geriausius.       

Nugalėję „Aguonėlės“ II ture Kretingoje, Šilutės Žibų pradinės mokyklos liaudiškų šokių kolektyvas „Žiburėlis“, kuriam vadovauja mokytoja metodininkė Alina Urbonienė, nacionaliniame „Aguonėlės“ konkurse, kuris vyko Prienuose, laimėjo pirmąją vietą. Atskirą pirmojo laipsnio diplomą vaikai gavo už išraiškingiausiai atliktą šokį „Kačiukai“. Viena iš komisijos vertintojų buvo šio šokio autorė Živilė Adomaitienė. Žiburėlio atlikėjai labai mėgsta šį nuostabų šokį ir atliko jį labai išraiškingai, su meile. Todėl ir buvo apdovanoti šiuo diplomu. Sužavėję visą auditoriją savo energija, puikiu šokių atlikimu, „Žiburėlio“ vaikai laimėjo dar vieną, Prienų savivaldybės įsteigtą specialųjį simpatijų prizą. Konkurse dalyvavo 9 patys stipriausi  atrankas įvairiose Lietuvos regionuose laimėję kolektyvai, tad konkurencija buvo labai didelė.

„Aguonėlės“ konkursas jau nebe pirmasis „Žiburėlio“ kolektyvui. Dar vadovaujant mokytojai Reginai Puodžiuvienei, jis 2012 metais tapo šio konkurso laureatais, I vietą užėmę 2000 metais ir III vietą- 2004 metais. Vaikai jau seniai kiti, tad kiekvienas dalyvavimas šiame prestižiniame konkurse vaikams yra pirmasis. Labai džiugu, kad Žibų pradinės mokyklos mokiniai ir jų mokytoja Alina Urbonienė su didele meile puoselėja liaudišką šokį, tradicijas. Tautiškumo puoselėtojai, entuziastai verti pačios didžiausios pagarbos. „Žiburėlio“ vaikai iš mažens mokomi gerbti lietuvių liaudies šokius ir tradicijas, skiepytas meilės ir didžiavimosi savo Tėvyne jausmas gyvuos ir tolimesniame jų gyvenime.

Ateinantys metai yra paskelbti Lietuvos tautinio kostiumo metais. „Žiburėlio“ vadovė turi svajonę atnaujinti turimus liaudiškus kostiumus, kurie sulaukė „garbingo amžiaus“. Kruopščiai prižiūrimi, nors ir susidėvję, vaikai su jais atrodė labai gražiai. Žmonės vaikais gėrėjosi, fotografavosi prie eglutės.

Lietuvos nacionalinis kultūros centras konkursą „Aguonėlė“ rengia jau 40 metų. Šis konkursas yra rengiamas kas ketverius metus.Kiek gyvuoja Žibų pradinė mokykla, tiek egzistuoja šis puikus kolektyvas. Ateityje „Žiburėlis“ ir toliau stengsis žibėti kuo ryškiau ir džiuginti tėvelius, pažįstamus, visą mokyklos bendruomenę.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Jums kada nors buvo įsisiurbusi erkė?