Šilutės medikai išgelbėjo klinikinės mirties ištiktą moterį

2016-12-21, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Kardiologui K. Giedrikui pacientė Albina Suslavičienė sakė, kad jaučiasi geriau, tačiau nieko negali prisiminti.
Kardiologui K. Giedrikui pacientė Albina Suslavičienė sakė, kad jaučiasi geriau, tačiau nieko negali prisiminti.
G. Suslavičienė: “Tegul pabando kas nors pasakyti, kad Šilutės medikai nedirba ir nesistengia dėl žmonių“

Galima pavadinti tai stebuklu, ką Šilutės ligoninės gydytojai padarė prieš savaitę. Jie prikėlė gyvenimui žmogų, kai jau atrodė, kad jo likimas aiškus. Įveikta klinikinė mirtis privertė ašaras nubraukti ne tik pacientės artimuosius, bet ir medikus.

Nieko neprisimena

„Gana apie gydytojus kalbėti tik blogai, rašykime ir tai, kas yra gerai. Tegul pabando kas nors pasakyti, kad Šilutės medikai nedirba ir nesistengia dėl žmonių“, - pokalbį pradėjo šilutiškė Gitana Suslavičienė. Praėjo šiek tiek daugiau nei savaitė, kai Šilutės medikai iš mirties gniaužtų išplėšė jos anytą Albiną Suslavičienę. Ji puikiai atsimena tą momentą, kai paskambino jos uošvis ir pasakė, jog anytai blogai. Moteris, iškvietusi Greitąją medicininę pagalbą, išskubėjo pas artimuosius. Atvykusi pamatė, kad vyro mamai tikrai labai blogai, ji tiesiog nebekvėpavo ir buvo pamėlusi. Kol pasirodė medikai, Gitana pati gaivino anytą. „Atvykusi komanda nenuleido rankų, nors atrodė, kad visiškai vilties nebėra. Gaivino...gaivino... Išvežė į priėmimo-skubios pagalbos skyrių. Esu dėkinga Šilutės greitosios medicinos pagalbos felčerei Ramutei Vaičytei ir vairuotojui Vytautui Auškeliui atvykusiems suteikti pirmąją ir pačią svarbiausią pagalbą mūsų mylimai mamai Albinai, atlikusiems viską labai profesionaliai, apgalvotai, be mažiausio sutrikimo, esant kritinei situacijai, kai svarbi kiekviena sekundė.Šilutės ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus gydytojas Audrius Markauskas iš naujo privertė mamos širdį ir plaučius dirbti būtinu ritmu. Šio skyriaus vedėja Audronė Pikžirnienė nuoširdžiai ir profesionaliai rūpinosi mūsų mama tarsi tai būtų jai artimas ir brangus žmogus. Mūsų mama nekvėpavo. Įkvėpdavo tik labai retai. Medikų komanda padėjo ją atgaivinti. Artimiesiems aiškino, kodėl daroma taip, o ne kitaip ir pan. Mama savaitę buvo reanimacijoje. Dabar perkelta į Vidaus ligų skyrių. Ji turi daug problemų su širdimi. Todėl ja rūpinasi ir kardiologas Kastytis Giedrikas. Tai taip pat puikus medikas, apie kurį galiu pasakyti labai daug gero. Jis suteikia mums visą informaciją. Nė vienam gydytojui nemokėjau nė cento. Nesiruošiu to daryti. Dėkosiu, kaip mokėsiu, kaip moku“, - teigė pašnekovė.

 Drauge su Gitana nuėjome pas jos anytą Albiną, kurią tuo metu vizitavo gydytojas K. Giedrikis. „Jaučiuosi jau neblogai. Žinau, kad mane atgaivino, bet nieko daugiau neprisimenu“, - sakė A. Suslavičienė.

Gyvenimo nenusipirksi

Medikas K. Giedrikas tvirtino, kad ligonė buvo tikrai sunkios būklės. „Pacientei keistas širdies vožtuvas. Jai susiformavo trombas, kuris atsipalaidavo ir pateko į plaučius“, - trumpai paaiškino medikas.

Padėti ligoniams, anot K. Giedriko, yra jų specialybė ir pašaukimas. Kai pavyksta padėti žmogui, jam tai sukelia moralinį pasitenkinimą. „Mūsų specialybėje būna ir labai daug nesėkmių, liūdesio. Linkiu visiems daug ir geros sveikatos. Tie, kurie neserga, tegu saugo save, nes sveikata – didžiausias turtas. Tai supranti tik tada, kai susergi. O tie, kurie sergate, nepasiduokite. Toks gyvenimas – vieni sveiki, kiti – ligoniai. Kartais turime susigyventi su liga“, - kalbėjo K. Giedrikas.

Šilutės ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos  skyriaus vedėja Audronė Pikžirnienė tikino, kad padėti tokios būklės žmogui, kaip minėtai pacientei, ne visada pavyksta. Tuos atvejus galima suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų.

„Klinikinė mirtis – gali žūti smegenys ir paciento atgaivinti nebegali. Šiuo atveju, greitas reagavimas, adekvati pagalba, bendros visų pastangos padėjo sugrįžti moteriai į gyvenimą“, - sakė vedėja. Ji priminė - bendravimas ligoninėje vyksta trikampyje, kurį sudaro pacientas, jo artimieji ir medikai. Šiuo atveju tame trikampyje egzistavo visiškas pasitikėjimas, susikalbėjimas, puikiai visi suprato, kad atvejai, kuomet pavyksta išgelbėti žmogų iš klinikinės mirties, būna gana reti. „Pavadini ligonį antrą kartą gimusiu, sveikini su tuo“, - tęsė medikė. Pasak jos, pasitaiko ir skaudesnių atvejų, kai iš mirties spąstų ištrauki žmogų, o šio akyse nedega nė menkiausia ugnelė noro gyventi“, - kalbėjo  A. Pikžirnienė. Ji prisimena visus atvejus, kuomet pavyko išgelbėti gyvybes. Gydytoja neslepia, kad taip nutiktų, reikia įdėti daug pastangų ir širdies. Skyriaus vedėja A. Pikžirnienė skaitytojams primena, kad gyvenimo nenusipirksi už jokius pasaulio pinigus. Todėl jį reikia saugoti.


Straipsnio komentarai

svetlana tamosauskiene2016-12-22
Nuostabus specialistas gydytojas K .Giedrikis,aciu jam .

Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Liubove2016-12-22
Laba diena.Labai dekinga Silutes traumotalogijos skiriu ,suteikusi pagalba man.Labai aciu !!! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
mes2016-12-22
sakyciau neblogai dirba tik renimacijos skyrius o vidaus pusetinai nes niekaip neistyre diagnozes tik klaipeda pasake kas yra ziauriai esu nusivylus vidaus ligu gydytojais Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Gabija2016-12-22
.. Prieš kalėdinis stebuklas įvyko Šilutės ligoninėje..Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Viktoras2016-12-22
O keik žmoniu nužudi per teik metu tik vėna išgelbijo Komentaras patinka Komentaras nepatinka
tai2016-12-21
kiek jai kainavo sitas uz dyka nedirba. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Per kiek laiko gaunate šeimos gydytojo konsultaciją?