Ministras E. Misiūnas: prieš tęsiant policijos reformą svarbu įvertinti esamus jos rezultatus bei socialinį poveikį

2016-12-18, vrm.lrv.lt

Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas pažymi, kad Lietuvos policijos reformos siekiai padidinti žmonių saugumą bei pagerinti pareigūnų darbo sąlygas yra išties labai svarbūs, tačiau prieš priimant sprendimą dėl tolesnės jos eigos būtina įvertinti jau esamus jos rezultatus, teigiamus ir neigiamus pokyčius bei socialinį poveikį.

Pasak ministro, iki šių metų gruodžio 21 d. reforma bus įgyvendinta 53 šalies komisariatuose – juose procesai nebus stabdomi ir dauguma jų jau dirba pagal naująjį veiklos modelį. Visų numatytų reformuoti komisariatų mastu, su reforma susijusių pareigūnų skaičius šiuose 53–uose komisariatuose sudaro apie 70 proc.  

„Tačiau likusieji 30 proc. policijos pareigūnų yra pakankamai ženklus skaičius, dėl kurio verta pristabdyti reformą – tam, kad įvertinti esamus jos rezultatus visos viešojo saugumo situacijos kontekste“, – pabrėžia ministras E. Misiūnas.

Reforma dar nėra įgyvendinta 10–yje šalies policijos komisariatų, įskaitant didžiųjų miestų komisariatus.

Sutarta, jog artimiausiu metu policijos generalinis komisaras pristatys vidaus reikalų ministrui reformos ir pagal naująjį modelį jau dirbančių policijos komisariatų veiklos rezultatus (reforma  įgyvendinama jungiant viešąją ir kriminalinę policiją, atsisakant budėtojų ir taip mažinant kabinetuose dirbančių pareigūnų skaičių).

Rezultatai bus analizuojami vertinant tiek teigiamus, tiek neigiamus pokyčius, taip pat socialinį poveikį – pareigūnų motyvacijos ir kitus klausimus.  

„Tik įvertinus jau esamus reformos rezultatus bus sprendžiama dėl tolesnės jos eigos likusiuose 10-yje komisariatų, taip pat dėl konkrečių jos pabaigimo terminų“, – akcentuoja ministras E. Misiūnas.

Ministras taip pat pažymi, kad Lietuvos policijos reformą būtina vertinti visame bendrame šalies viešojo saugumo situacijos kontekste. 

„Šiuo metu yra rengiama Viešąjį saugumą užtikrinančių vidaus reikalų sistemos institucijų pažangos programa, kuri apims visus aspektus, galinčius turėti įtakos viešojo saugumo situacijai šalyje – tiek socialinį, tiek struktūrinį ir sisteminį. Policijos reforma turėtų tapti viena iš sudedamųjų šios programos dalių“, – sako vidaus reikalų ministras.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?