Intravertai per šventes: kaip jas išgyventi?

2016-12-19

Intravertai myli savo šeimas ir draugus nė kiek ne mažiau nei kiti žmonės. Tačiau giminių susitikimai, šventiniai pietūs, darbo vakarėliai įprastai intravertams kelia daugiau nerimo. Neretai aplinkinių tai suprantama klaidingai – lyg intravertai nemėgtų žmonių, nesidžiaugtų susitikimais. Tačiau reikėtų suprasti, kad intravertams svarbi jų asmeninė erdvė, kurios šventiniu metu labai sumažėja – tenka daug būti tarp žmonių, daug bendrauti, bendrabūvis su kitais netrukus ima rodytis priverstinis, sunku palaikyti dialogą, ypač jei nuolat kalbama apie tą patį, tik su skirtingais žmonėmis, atsakinėti į klausimus apie save.

Jei esate intravertas, šie keli priminimai ir patarimai padės jums šventiniu laikotarpiu jaustis geriau ir saugiau. Svarbiausia nepamiršti, kad patys atsakote už savo sprendimus, tad iš anksto ramiai apmąstykite, kaip pasisaugoti šventiniu laikotarpiu.

Rūpinkitės savimi

Tai svarbiausia net jei nesate intravertas, tačiau intravertai turėtų sau tai priminti, ypač per šventes. Taip, visiškai įmanoma mėgautis šventėmis, jeigu tinkamai savimi pasirūpinate. Skirkite paknkamai laiko miegui, reguliariai maitinkitės, taip pat nepamirškite užsiimti jus džiuginama, raminama veikla. Kiek leidžia galimybės, neatsisakykite savo dienos ritualų (meditacijos, knygos skaitymo, pasivaikščiojimo, muzikos klausymo ir panašiai).

Žinokite savo ribas

Neretai prieš šventes ir jų metu gaunama daugiau nei įprasta kvietimų į šventinius, giminės susitikimus, vakarėlius. Būkite sau atviri ir apsvarstykite, kurių kvietimų galite atsisakyti. Jei neatsirinksite svarbiausių kvietimų ir, nenorėdami pasirodyti nemandagūs, sutiksite dalyvauti visur, kur esate kviečiami, rizikuojate savo dvasios ramybe, sveikata ir net kitų žmonių šventine nuotaika: jeigu būsite pavargę, nusiminę, nenorintys bendrauti, tai tikrai nebus gerai nei jums, nei tiems, pas ką einate į svečius.

Apmąstykite būsimus pokalbius

Jeigu jums sunku palaikyti pokalbį, iš anksto apgalvokite, ko galėtumėte paklausti savo kolegų ar giminaičių – geriausia, kad tai būtų kas nors, apie ką kiti su malonumu pasakoja, kuo didžiuojasi. Taip galėsite be didesnių pastangų dalyvauti pokalbyje – domėdamiesi, užduodami klausimus, galbūt iš anksto apgalvoję, ką glaustai patys galėtumėte papasakoti.

Siūlykitės padėti

Ar tai būtų pagalba dengiant stalą, ar patiekalų sudėjimas į serviravimo indus, ar sulčių įpylimas kitiems svečiams, ar indų suplovimas – siūlydami savo pagalbą ne tik gražiai, paslaugiai, mandagiai pasielgsite, bet ir turėsite veiklos, kuri bus prasminga ir naudinga. Tokios veiklos nereikalauja palaikyti pokalbį, demonstruoti savo humoro jausmą, be to, ypač tarp mažai pažįstamų žmonių, išvengsite nejaukaus stypsojimo jaučiant įtampą, nes „turite“ su kuo nors bendrauti.

Prieš atvykdami žinokite, kada išvyksite

Savaime suprantama, jeigu jums smagu, likite. Tačiau jeigu kur nors einate nenoromis, suplanuokite, kiek laiko ketinate dalyvauti šventėje ar susitikime – tai padės jums laisviau jaustis, kadangi žinosite, kad tai ilgai netruks. Pasistenkite savo buvimo trukmę suplanuoti savarankiškai, nesikliaudami draugais, kurie jus parveš namo – draugams gali būti labai smagu ir jie norės likti.

Ieškokite ekstravertų

Intuityviai intravertai dažniausiai dairosi panašių į save, tačiau geriau laikytis žmonių, kuriems nesunku būti dėmesio centre, kurie lengvai palaiko pokalbį, daug pasakoja. Taip jums reikės mažiau pastangų, mažiau jaudinsitės – tiesiog klausysitės ir kartkartėmis pasakysite žodį kitą.

Apsirenkite patogiai

Šis patarimas svarbus visiems, tačiau intravertams ypač aktualus. Jeigu nejaukiai jaučiatės tarp žmonių, jauskitės jaukiai bent vilkėdami tai, kas patogu. Intravertai linkę atkreipti kuo mažiau dėmesio į save, tad jei apsivilksite kokį puošnų, bet nelabai patogų rūbą, kuris jums trukdys judėti, arba pirmą kartą apsiausite batus, kurie dar nepranešioti, susikursite papildomų rūpesčių, kurie tik labiau atkreips į jus dėmesį. Be to, palaikyti pokalbį daug lengviau, kai nesate sukandę dantų dėl spaudžiančių batų ar negalite paspausti rankos susipažindami, nes suknelė ar marškiniai labai aptempti ir bijote, kad suplyš.

Nepadauginkite alkoholio

Galbūt viena kita taurė vyno padeda kiek atsipalaiduoti, nebejaučiate tokios įtampos. Tačiau intravertai neretai persistengia maskuodami savo intravertiškumą alkoholiu (ir apskritai yra labiau linkę į priklausomybę nuo alkoholio). Tad gurkšnokite sąmoningai, nes net jei šventės metu dėl gėrimų kiekio staiga imsitės elgtis kaip ekstravertas, kitą rytą dėl to geriau tikrai nepasijusite.

Būkite su vaikais

Nesvarbu, ar turite savo vaikų, ar ne – jei šventiniame susitikime ar renginyje yra vaikų, leiskite laiką su jais. Dažniausiai vaikai patys ima pasakoti visokias istorijas, rodo, ką gali padaryti ar nupiešti, pasiūlo įvairių veiklų, ir jiems nelabai svarbu, kaip gerai galite palaikyti pokalbį – jie patys puikiausiai jį palaiko.

Saugokite savo erdvę

Geriau nesiimkite organizuoti šventinių pietų ar vakarėlio savo namuose – patys kur nors dalyvaudami, galite išeiti kada panorėję, o svečių iš savo namų neišprašysite. Taip pat, jei vykstate kur nors toliau, už miesto ar į užsienį susitikti su giminaičiais, apsvarstykite nakvynės klausimą: rinkitės pagal galimybes grįžti nakvoti namo arba užsisakykite numerį viešbutyje ar nakvynės namuose – galite atvirai pasakyti, jog jums reikia pailsėti. Taip, grįžtame prie pirmojo patarimo – rūpinkitės savimi ir patogiai, pakankamai bei ramiai miegokite.

Parengta pagal purewow.com ir quietrev.com

Parengė bernardinai.lt


Straipsnio komentarai

yra2016-12-20
veikėjų norinčių tik svečiuotis, sėdėti kitiems ant sprando...
Matomai ir straipsniuką sukurpė pagal save. Kiek teko pastebėti - kas veža tam kraunama ir naudojamasi...
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?