Tris kartus bandyta uždaryti ugdymo įstaiga atšventė veiklos 50 - metį

2016-12-22, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Jubiliejų paminėjo ir buvę darbuotojai.
Jubiliejų paminėjo ir buvę darbuotojai.
Šilutės lopšelis-darželis „Raudonkepuraitė“ atšventė garbingą jubiliejų – penkiasdešimties metų veiklos sukaktį. Ta proga vyko daug įvairių renginių, skirtų vaikams, jų tėveliams, buvusiems ir esamiems darbuotojams. Apie tai, kaip keitėsi ugdymo įstaiga ir kaip jos nepavyko uždaryti, kalbėjome su jos direktore Done Normantiene, kuri, beje, netrukus paliks šią švietimo įstaigą.

Keičiasi aplinka

Vadovė sako, kad  2016-ieji metai jų visai bendruomenei – patys prasmingiausi,  įkvepiantys džiaugsmui, pilnatvei. „Lopšelis-darželis „Raudonkepuraitė“ buvo, yra ir bus vaikų ugdymo vieta, o jubiliejus – išlikimo ir tvirtumo esmė“, - tęsė D. Normantienė.

Ta proga organizacinė grupė paruošė fotografijų parodą iš darželio istorijos. Ją galima pamatyti įstaigos stenduose. Metraščių nuotraukos primena pačius smagiausius lopšelio-darželio gyvenimo momentus. Šilta ir maloni gruodžio mėnesio vidurio savaitė – kupina įvairaus pobūdžio renginių visai įstaigos bendruomenei, buvusiems ugdytiniams ir darbuotojams, socialiniams partneriams.                

Prieš 50 metų įsteigta ugdymo įstaiga dabar didžiuojasi ne tik gausiu būriu klegančių vaikų, atsakingai dirbančiais darbuotojais, bet ir atnaujintomis patalpomis - renovuoti koridoriai, salės, virtuvėlės, prausyklos, pakeistos durys, langai kt. Gražėja grupės, keičiami baldai.

Aplinka taip pat keičiasi - auga eglučių gyvatvorė, kiti dekoratyviniai augalai, gėlės, tradicijų kiemelyje pastatyti grupių suoleliai, nauji lauko žaidimų kompleksai.

„Dažnas šilutiškis per pusę amžiaus vienaip ar kitaip buvo susijęs su lopšeliu-darželiu: kas augo, dirbo, vaikus, anūkus vedė, daug kas turi ką papasakoti, prisiminti. Po 50 veiklos metų įstaiga išlieka jaunatviška, skleidžianti šilumą, taip reikalingą mažam šilutiškiui augti“, - tikino darželio vadovė.

Reikšmingas kiekvieno indėlis

Įvedus privalomą priešmokyklinį ugdymą, šį rudenį atidaryta nauja grupė. Šiuo metu darželyje veikia 8 grupės, jį lanko 150 vaikų. Įstaigos veikla grindžiama visų bendruomenės narių – tėvų, vaikų ir pedagogų bendradarbiavimu, atskleidžiant įstaigos savitumą ir  pedagoginės veiklos pasiekimus.

 „Pastebime, koks reikšmingas kiekvieno darbuotojo indėlis, dirbant komandoje, kūrybinėse grupėse. Jauniems specialistams, dar neturintiems darbo patirties, patarimus noriai dalija ir administracija, ir kiti pedagogai. Darnų kolektyvą vienija bendras siekis – teikti kokybiškas paslaugas. Darbe taikome  „Mokomės kartu“ programą, kuri padeda darbuotojams bendradarbiauti, tobulinti auklėtojų ir auklėtojų padėjėjų  tarpusavio  santykius, dirbti  grupės vaikų ir tėvų labui, t.y. pagerinti vaikų ugdymo (-si) ir paslaugų teikimo jiems kokybę“, - dėstė vadovė. Pasak jos, kolektyvas svarsto, kaip būtų puiku, jog laikui bėgant, būtų atliktas įstaigos išorės pastato remontas, pakeista tvora, kiemo danga, nupirkta po kompiuterį, modernių žaidimų kiekvienai grupei. „Darželio bendruomenė auga, todėl didėja ir jos svajonės“, - pabrėžė pašnekovė.

Pasak įstaigos vadovės, daug metų įstaiga atvira  esamiems ir buvusiems ugdytiniams, todėl ir šiandien ji linki visiems būti kelyje, vedančiame į didžiausią sėkmę, laimę ir meilę.  „Visada būkime smalsūs kaip vaikai, spinduliuojantys palaima ir kupini troškimų, skleidžiantys aplink gerumą“, - kalbėjo D. Normantienė.

Nepavyko uždaryti tris kartus

Vadovė prasitarė – net tris kartus buvo bandyta uždaryti ugdymo įstaigą. Tačiau to padaryti nepavyko. „Kaip prakalbama apie uždarymą, žmonės pasimeta. Pradeda sakyti, kad vadovas blogas, o politikai ieško silpnų vietų. Kur silpna vieta, ten ir griebia. Subūriau komandą ir sakau: „einam ir parodome, ką darome gero“. Ir kai tu tą parodai, atsistoji su stipriu stuburu, niekas nebebaisu. Kai pradedi kalbėti apie stipriąsias puses, tenai išsigąsta, o čia nebelieka baimės. Žmonės pradeda dirbti“, - atviravo direktorė.

D. Normantienė jau pateikė prašymą išeiti iš darbo nuo gruodžio 30-osios.  Anot jos, tai buvo asmeninis apsisprendimas. „Visada reikia žiūrėti į priekį. Ateina metas kažką baigti. Buvo pradžia, yra ir pabaiga. Reikia susiprasti pačiam žmogui. Ateis jauni žmonės, jie matys kitaip. Dirbau kaip sugebėjau. Įstaiga yra gerame kelyje. Jokių baisių dalykų nėra, ko reikėtų bijoti. Darbas yra rizika – sako patirtis. Darbas yra sunkumai - sako atsargumas. Darbas yra laimė - sako meilė. Kelias į tą laimę – nereikia sakyti, kad visą laiką aš čia viena galiu. Ateina laikas, manau, jį reikia duoti jauniems žmonėms. Taip manau. Ir manau, mano apsisprendimas -  teisingas. Turiu galimybių save atrasti kitur. Manau gražu – savo karjerą baigsiu su gražiu jubiliejumi“, - kalbėjo direktorė.

Ugdymo įstaigai moteris vadovavo dvidešimt penkerius metus. Ji sako, kad dirbo gražų darbą. Dabar visuomet atkreipia dėmesį į vaikus.  „Visur mano akis pagaus vaiką. Visada džiaugiuos, kad esame sveiki, nėra nelaimių. Bet koks konfliktas – polėkis į priekį. Reikia išgirsti pastabą, ji būna vertinga. Tik požiūris, kaip į ją pažiūrėsi. Kitos nuomonės išsakymai veda į priekį. Tik mes vis dar mokomės ją priimti. Tėvų nuomonė visada svarbi. Mes tobulėjame, demokratėjame. Visada prašau bendruomenės įsiklausyti, pamatyti vieni kitus“, - baigė pokalbį D. Normantienė.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!