„Rimi“ susijungs su „Iki"

2016-12-23, LRT.lt

„Rimi Lietuva“, priklausanti „ICA Gruppen“, pasirašė susitarimą įsigyti UAB „Palink“, valdančią prekybos tinklą „Iki“. Sandorio vertė – 213 mln. eurų. Kartu „Rimi“ ir „Iki“ užims didesnę rinkos dalį ir galės efektyviau konkuruoti. Po susijungimo bus siekiama sustiprinti pasiūlymus pirkėjams bei kiekvienoje bendrovėje išlaikyti tai, ką ji turi geriausia, rašoma pranešime spaudai.

„Mes tikime Lietuva ir norime čia investuoti. Sieksime sustiprinti mūsų pasiūlymus pirkėjams, užtikrindami mažesnes kainas, platų vietinių maisto prekių asortimentą ir atnaujindami parduotuves. Sujungę tinklus iš tiekėjų pirksime didesnius kiekius prekių, turėsime efektyvesnę tiekimo grandinę ir rinkodarą“, – sako Edgar Sesemann, „Rimi Baltic“ vadovas.

„Tikiu, kad „Iki“ patirtis mažmeninės prekybos rinkoje ir ypač šviežio maisto srityje bus naudinga naujajai bendrovei. Susijungimas su „Rimi“ leis pasiūlyti Lietuvos pirkėjui dar geresnes paslaugas. Džiaugiamės nauju savininku, nes tai leis pakelti pirkėjų aptarnavimą į naują lygį“, – teigia Gerard Rog, „Palink“ vadovas.

Po sandorio „Rimi Lietuva“ taps antru pagal dydį tinklu augančioje Lietuvos mažmeninės prekybos rinkoje. Šiuo metu bendrovė užima ketvirtą poziciją.

„Iki“ akcijas šiuo metu valdo „Rewe Group“, „Coop Switzerland“, „Colruyt Group“, „Unilec“, „CONAD“ ir UAB „Baltisches Haus“.

Sandorį dar turi patvirtinti konkurenciją reguliuojančios institucijos – patvirtinimą tikimasi gauti ne vėliau nei 2017 m. ketvirtąjį ketvirtį.

„Rimi Baltic“, priklausanti „ICA Gruppen“, valdo mažmeninės prekybos tinklus Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Juos sudaro „Rimi Hypermarket“, „Rimi Supermarket“, „Supernetto“ ir „Säästumarket“ formato parduotuvės. Iš viso bendrovė Baltijos šalyse valdo 262 parduotuves: 56 Lietuvoje, 118 Latvijoje ir 88 Estijoje.

„Iki“ – vienas pirmaujančių Lietuvos mažmeninės prekybos tinklų, įkurtas 1991 metais trijų brolių iš Belgijos – George`o, Oliverio ir Nicolas Ortizų. Bendrovė šiuo metu valdo apie 235 parduotuves bei turi apie 7000 darbuotojų. „Iki“ turi tris parduotuvių formatus: „Iki Premium Supermarket“, „Iki Supermarket“ ir „Iki Express“.


Straipsnio komentarai

rusnietis2016-12-26
geriausia parduotuve yra kur pigiau,tai yra lidlas,,,,,,,,,,,,,,, Komentaras patinka Komentaras nepatinka
kk2016-12-25
taip taip maxsima visada skanu supuvusios prekės ir plaukeliai ant margarino plaukioja net duona paros neišsilaiko o kad bulvės paros neišlaiko tai ar čia vadinasi maistas čia vienkartinės maisto gamyba Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Opra whinfrey2016-12-23
Geriausia parduotuvė man Maxima poto Lidl , Iki nieko ale Rimi tai visai niekai... Komentaras patinka Komentaras nepatinka