Varžėsi pamariškių sunkiosios atletikos ateitis

2016-12-30, Romualdas Danielius MAŽUTIS

Šilutės rajono moksleivių asmeninėse sunkiosios atletikos pirmenybėse gruodžio 14 dieną varžėsi 34 dalyviai iš Šilutės, Vainuto, Rusnės. Su vaikinais štangą kėlė ir dvi mergaitės: šilutiškė Neringa Tarvydaitė (svorio kategorija iki 59 kg) užėmė pirmąją vietą, rusniškė Izabelė Šimašiūtė (s. kt. iki 77 kg) liko antra. Buvo ir daugiau staigmenų.

Varžybos vyko Šilutėje, Vilų g.13a sporto salėje. Vyriausiojo teisėjo pareigas ėjo traksėdiškis moksleivis Ernestas Jankauskas. Nugalėtojus, prizininkus sveikino ir diplomus bei medalius įteikė sporto mokyklos direktorius Aivaras Lileikis, taip pat buvęs sunkiaatletis, verslininkas Rytis Raicevičius, pamaloninęs visus dalyvius kalėdinėmis dovanėlėmis. Dalyvių amžius:8-18 metų. Svorio kategorijų -10. Tarp žiūrovų buvo ir žinomas estrados dainų atlikėjas, rusniškis Valdas Lacko, kadaise pats kilnojęs štangą. Jis stebėjo savo dešimtmečio sūnelio Domanto (sv. kt. iki 37 kg) pasirodymą. Pastarojo pagrindiniu varžovu buvo sunkiosios atletikos trenerio, daugkartinio Lietuvos čempiono Laimio Li Čin Chai sūnus Mantas. Abu berniukai dviem veiksmais iškėlė 32 kg. Nugalėtoją lėmė asmeninis svoris. Pirmą vietą užėmė 200 gramų lengvesnis Mantas, Domantas liko antras, trečias – Laurynas Auškalnis. Tarp jaunųjų sportininkų, sveriančių iki 40 kg, vienuolikmetis šilutiškis Manfredas Burzdžius rovimo veiksmu iškėlė 25 kg, stūmimo veiksmu – 40 kg. Dvikovės suma – 65 kg. Antrą vietą užėmė Deividas Čiumakovas, trečią – Dovas Žąsytis. Tarp 5 kg sunkesnių dalyvių čempionu tapo šilutiškis Dovydas Kalvaitis. Jo rezultatas – 85 kg (40+45). Sidabro medaliu apdovanotas Dovydo brolis Laurynas, įveikęs 73 kg (30+43).Trečias – vainutiškis Matas Auškalnis -70 kg (30+40). Vainutiškiai visą prizininkų pakylą okupavo, kai varžėsi iki 50 kg sveriantys dalyviai. Nugalėjo Eimantas Skergelžis – 62 kg (27+35), 2-3 vietas užėmė V. Jonušas ir M. Germanavičius. Vainutiškis Justas Paramonovas laimėjo atletų, sveriančių daugiau kaip 70 kg, varžybas. Jo rezultatas – 97 kg (42+55). Sidabro medalį pelnė rusniškė Izabelė Šimašiūtė, dviem veiksmais iškėlusi 45 kg (20+25).

Staigmeną pateikė šilutiškis Artemijus Gergelis (s. kt. iki 50 kg). Jis konkuravo su Ramūnu Šteiniu, šios amžiaus grupės lyderiu. Ramūnas kluptelėjo iškart: neišrovė trimis bandymais užsisakytų 50 kg. Už tai pelnė nulinį įvertinimą ir tuo pačiu prarado bet kokius šansus būti prizininku. Tiesa, stūmimo veiksmu jis iškėlė 65 kg, o A. Gergelis – 58 kg. Bet Artemijus išrovė 45 kg. Pastarojo dvikovės suma – 103 kg. A. Gergelis pasipuošė pirmosios vietos medaliu.

Aštuoniolikmetė Šilutės pirmosios gimnazijos moksleivė Neringa Tarvydaitė šventė pergalę tarp sportininkų, sveriančių iki 59 kg. Ji išrovė 42 kg, išstūmė -58 kg. Dvikovės rezultatas –100 kg.  Neturėjo sau lygių varžovų Lukas Kordušas (iki 85 kg), šalies čempionatų prizininkas. Jis dviem veiksmais iškėlė 250 kg (110+140). Antrą vietą užėmė Tomas Pakalniškis – 130 kg (55+75). Tarp sunkiasvorių (90 ir 100 kg) nugalėjo vainutiškis Valentinas Kurlinkus – 165 kg (70+95) ir šilutiškis Erikas Augustaitis – 190 kg (80+110). Sidabro medalis įteiktas šilutiškiui Lukui Žulkui – 90 kg (40+50).     Ne visi stipriausieji sunkiaatlečiai moksleiviai dalyvavo asmeninėse pirmenybėse. Kam sutrukdė trauma, kam liga. Vis dėlto čempionatas eilinį kartą parodė, kad Šilutės sunkioji atletika augina perspektyvią pamainą ir yra rami dėl savo ateities. Sunkiaatlečiai, kaip ir daugelis kitų sporto šakų atstovai, telaukia vieno – sporto komplekso, o tuo pačiu geresnių treniruočių sąlygų.