Degutiškės ilgo gyvenimo paslaptis užkoduota genuose

2016-12-28, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Degutiškė Alma Saldukienė džiaugėsi dideliu būriu norinčių ją pasveikinti jubiliejaus proga.
Degutiškė Alma Saldukienė džiaugėsi dideliu būriu norinčių ją pasveikinti jubiliejaus proga.
Degučių kaimo gyventoja Alma Saldukienė atšventė 90 metų jubiliejų. Senolė džiaugėsi gausiu būriu, norinčių ją pasveikinti.

Jubiliatę sveikino būrys artimųjų, draugų, Šilutės rajono savivaldybės, Žemaičių Naumiesčio seniūnijos atstovai. Visi linkėjo sveikatos ir prašė nepamiršti pakviesti į 95-ąjį jubiliejų.A. Saldukienė gimė Žalpių kaime. Šeimoje augo septyni vaikai. Anksti Anapilin iškeliavo jos gimdytoja. Todėl vargo daug teko išgyventi. Nemažai laiko tarnavo. Artimiesiems ne kartą pasakojo, kaip skalbdavo drabužius šaltuose upeliuose.

Ištekėjo moteris už Stasio, kuris gyveno kaimynystėje. Dabar jau daugiau kaip keturiasdešimt metų gyvena Degučiuose. Čia teko įsikurti tuomet, kai buvo vykdoma melioracija Žalpiuose.

Užaugino šeima keturias atžalas – dukterį Birutę ir tris sūnus – Algį, Stasį ir Alvydą.

Dabar mamą prižiūri sūnus Alvydas ir jo žmona Danutė. „Mama buvo labai darbšti. Daugiausia šeimininkavo namuose. Ūkio laikais buvo lauko darbininke.  Mokėjo megzti, siūti.  Kad šeima turėtų kuo apsirengti, mama pati kažką dažnai pasiūdavo ar numegzdavo. Mes, vaikai, visada privalėdavome namuose padėti atlikti įvairius darbus. Bardavo tada, kai padarydavome kažką ne taip“, - kalbėjo Alvydas Saldukas.

Marti Danutė sako, kad, ypač vasarą, senolė nuolat juda. Kartais net kieme renka po vieną lapą ir meta į konteinerį.

Dabar senjorė dažniausiai laiką leidžia namuose. Kartais nueina pas vieneriais metais vyresnę seserį Zuzaną, gyvenančią kaimynystėje. Abi pasišneka, pasitaria. Gyvas dar ir jos brolis Zigmas.

Ilgo gyvenimo paslaptis, pasak Danutės, gali būti užkoduota genuose, mat anytos šeimoje visi ilgaamžiai – daugelis sulaukė daugiau nei devyniasdešimt metų.

Jubiliatė turtinga moteris - turi ji vienuolika anūkų ir aštuoniolika proanūkių ir vieną proproanūkę. Jos didžiausias džiaugsmas – artimųjų meilė ir dėmesys.


Straipsnio komentarai

oho kokie fotogeniški 2016-12-28
ilgiausiu metu senoliai Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar manote, jog teisingai pasirinkote nepriklausomą elektros tiekėją?