Įspūdingi vaizdai: Kuršių marių pakrantėse - ledų grūstys

2014-12-10, Aldona Aleksėjūnienė, www.GRYNAS.lt
V. Eigirdo nuotraukos
V. Eigirdo nuotraukos

Vos kelias praėjusios savaitės dienas iki 10-15 cm storio sušalęs Kuršių marių ledas išlaikė žmogaus svorį ir po kojomis pėsčiajam nelinko. O dabar, kai šiluma jau trečią dieną iš eilės virš marių plevena, dažnai lietus dulkia, o vėjas vis smarkiau pučia – Kuršių marių ledas lūžta, trupa, skyla, o srovės tuos gabalus stumia į priekrantes kelių metrų aukščio kalnais.

Vienur jie didesni, kitur – žemesni, o ledkalnių vaizdas žavi net ir po apniukusiu dangumi. Saulės spinduliuose, jei pagaliau iš po debesų jie prasiskverbtų, šie kalnai sužėrės deimantiniais atšvaitais.

Tai gamtos jėgos nepalenkiami dėsniai – ir žmogui prie jų prisitaikyti būtina, - sako vietiniai . Į skersai išilgai lūžtančias Kuršių marių ledo platybes dabar su liūdesiu žvelgia pamario krašto žvejybos verslo bendruomenės –šv. Kūčios, Kalėdos artėja, o šviežių marių žuvų šventiniam stalui pagauti nėra galimybių.

„Nei ledu, nei bradu. Kaip per šaktarpį", - sako vyrai. Pavasariui, o ne žiemai būdingą reiškinį teks iškentėti be uždarbių, nes žūklavietės nepasiekiamos nei laiveliais, nei pėstute ar rogėmis.

Šiemet Kuršių marios užšalo, kai jų vandens lygis buvo nusekęs arti kritinės ribos, o krašto upių vandens baseinai dėl kritulių stokos buvo maždaug 84 cm. žemesni už standartinę klimatinę normą.

Kai storas ledo sluoksnis dabar ant seklių marių lūžta, deguonies žuvims daugėja, išgyvenimo sąlygos tampa palankesnės.


 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?