Valdžia svarsto kitąmet išmokėti kompensacijas visų mirusių pensininkų paveldėtojams

2016-12-26, bns.lt

„Valstiečiai žalieji“ 2017 metų pradžioje ketina svarstyti galimybę kompensuoti per krizę sumažintas pensijas iki 2014 metų vasaros mirusių pensininkų paveldėtojams.

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto vadovas Stasys Jakeliūnas sako, kad tai būtų „socialiai ir moraliai teisinga“, o pinigus išmokėti galima būtų jau antroje kitų metų pusėje.

„Jie neturėtų būti diskriminuojami, priklausomai nuo to, kada Konstitucinis Teismas priėmė sprendimą dėl sumažintų pensijų paveldėjimo“, - BNS sakė S. Jakeliūnas. Jo teigimu, „valstiečiai“ jau yra aptarę veiksmų planą šiuo klausimu.

„Preliminariai esame tą aptarę, kad kitų metų pradžioje svarstysime, ir esant galimybėms, priimsime sprendimą kitų metų antroje pusėje kompensuoti arba išmokėti ir tiems paveldėtojams, kurie mirė iki Konstitucinio Teismo sprendimo“, - BNS teigė komiteto vadovas.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, Seime svarstant kitų metų „Sodros“ biudžetą, tikino, kad teisingiausias kelias - kompensuoti visiems paveldėtojams, o ne tik tiems, kuriems išmokas skirti įpareigojo Konstitucinis Teismas. 

Tačiau finansų ministras Vilius Šapoka kalbėjo, kad kompensacijų žmonės galėtų tikėtis nebent 2018 metais.

„Kadangi nėra vienareikšmio atsakymo, Vyriausybė šį klausimą svarstys“, - BNS tvirtino ministras.

Ankstesnė valdžia, motyvuodama lėšų stygiumi ir finansine drausme, nesutiko kompensuoti iki 2014 metų gegužės mirusių  pensininkų sumažintų pensijų.

„Sodros“ duomenimis, per sunkmetį sumažintų pensijų  kompensacijų nesulaukė 167 tūkst. pensininkų - jie mirė iki 2014 metų gegužės 22 dienos, kai įsigaliojo įstatymas dėl kompensacijų.

Gelbėdamas finansinėje duobėje esančią „Sodrą“, Seimas 2010-2011 metais buvo „apkarpęs“ daugelį   pensijų ir  įvairių socialinių išmokų. Per krizę sumažintos pensijos pradėtos kompensuoti ketvirtąjį 2014 metų ketvirtį ir paskutinės išmokos bus išmokėtos iki šių metų pabaigos.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio skiriate paramai?