Kaip prižiūrėti išsausėjusią odą

2016-12-27, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt

Žmogaus oda atlieka daugybę įvairių funkcijų, viena iš jų – gaminti lipidus, arba kitaip – riebalus. Per savaitę žmogaus oda sugeba susintezuoti ir pagaminti apie 100 gramų riebalų, kurie tolygiai pasiskirsto ant viso odos ploto ir suformuoja apsauginę barjerinę plėvelę, kuri saugo nuo įvairiausių išorinių žalojančių faktorių. Tačiau dėl vienų ar kitų priežasčių ši funkcija kartais sutrinka ir kas penktas žmogus skundžiasi išsausėjusia oda. Kaip prižiūrėti tokią odą, patarė gydytoja dermavenerologė Ramunė Jurčiukonytė.

„Moksliniais tyrimais įrodyta, kad apie 20 proc. žmonių turi sausą odą. Tai nereiškia, kad ji yra serganti ar jai reikalingas kažkoks ypatingas gydymas. Tiesiog ji yra sausesnė ir reikalauja žymiai didesnės priežiūros“, – pabrėžia specialistė.

Odos išsausėjimas, pasak jos, atsiranda ne dėl vienos, o dėl grupės priežasčių. Pavyzdžiui, tam įtakos turi išorinės priežastys: šaltis, sausas patalpų oras, vėjas, ultravioletiniai spinduliai, saulė, karštis ir t.t. 

„Taip pat netinkama odos priežiūra – per dažnas prausimasis, prausimasis labai karštu vandeniu, kasdieninis šarminių muilų naudojimas“, – vardija gydytoja.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Per kiek laiko gaunate šeimos gydytojo konsultaciją?